Albánie - divoká a přátelská

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Typ ubytování Vlastní stany
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 16 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Turistika, hory, města i moře Albánie, Kosova a Černé Hory

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd z Brna kolem 13 hod přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.

2. den

Příjezd do černohorského městečka Mojkovac. Túra v pohoří Bjelasica z Mojkovacu k planinarskému domu Džambas, nákupy, hospůdky (6 hod, ↑800 m, ↓800 m). Odjezd až po absolvování povinné 9h autobusové přestávky, příjezd do vesnice Boga před půlnocí do Albánie do horské vesničky Boga (4 hod).

3. den

3 dny v nejvyšším albánském pohoří Bjeshkët e Namuna: Přeprava místními mikrobusy přes sedlo Thores do vesnice Theth, přespání 2 noci. Výstup po značené turistické cestě do sedla Qafa e Valbonës (1795 m) s fantastickými výhledy na okolní horské velikány a údolí. (8 hod, ↑1050 m, ↓1050 m)

4. den

Výlet do sedla Pejës, parádní rozhledy na okolní hory (9 hod, ↑950 m, ↓950 m). Alternativně k soutěsce Grunasi a vodopádu, prohlídka místního unikátního kamenného mlýna a věže kulla.

5. den

Výstup okolo soutěsky Kapreja do sedla Thores (9 hod, ↑1300 m, ↓300 m) nebo alternativní procházky v údolí Theti, přejezd místními mikrobusy do Bogë do kempu ke Skadarskému jezeru. Ubytování na tři noci.

6. den

Prohlídka Skhodry a hradu Rozafa a odpolední odpočinek u moře ve Velipolje, nákupy, koupání, kavárny. Večerní návrat do kempu u Skadarského jezera.

7. den

Návštěva Krujë, jednoho z nejzajímavějších albánských historických měst s majestátní citadelou, Skanderbergovým muzeem a orientálním trhem. S podporou místní dopravy výlet do okolních hor k Bektašíjské svatyni.

8. den

Přejezd do přístavu Komani na břehu stejnojmenné rozsáhlé přehrady postavené na řece Drini. Plavba výletní lodí do kempu v jedné z lagun, koupání, odpočinek s možností krátkých procházek v hlubokém kaňonu řeky Lumi i Shales.

9. den

Plavba výletní lodí nebo trajektem v úzce sevřeným skalním údolí do Fierzë. Přes Bajram Curri přejezd do Kosova. Prohlídka pravoslavného kláštera Visoki Dečani. Městečko Peč (Peja) s klášterním komplexem pečského patriarchátu.

10. den

S podporou místní dopravy celodenní túra v kosovské části Prokletije s výstupem na nejvyšší vrchol Kosova, Djeravica (2656 m) (8 hod, ↑1250 m, ↓1250 m). Přejezd do Černé Hory.

11. den

S podporou místní dopravy výjezd do osady Bandžov (1450 m). Přes horskou chatu Planinárski dom Grope (1900 m) výstup na impozantní vrchol Hajla (2403 m) na černohorsko-kosovské hranici s fantastickým kruhovým rozhledem (6 hod, ↑950 m, ↓950 m). Noční přejezd Srbska a Maďarska.

12. den

V odpoledních hodinách návrat přes Bratislavu do Brna.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.