Albánská odysea - Pěšky po nepoznaných stezkách Albánských Alp až k Jadranu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Ubytování Hotel 3* / 4*
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 22 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

„Když jsem poprvé vystoupil v Albánii z letadla, tak jsem tušil, že to bude stát za to. A stálo! Albánie mě překvapila. Všude byli lidé milí, vstřícní a ochotní. Má první cesta vedla na sever do hor a již samotná jízda po místních silnicích byl zážitek z jiného světa. A pak konečně hory – krásně divoké, málo osídlené. Ospalý venkov s pasteveckými stezkami a protiklad – moderní města Tirana, Drač. To se musí zažít, o tom se nedá vyprávět.“
Zavedeme vás do hor, provedeme vás po pasteveckých stezkách na pobřeží, ukážeme vám ospalý albánský venkov a užijeme si i opravdu rušná města. Tak co? Jdete se s námi projít do Albánie?
Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

Program zájezdu

1. den – Přílet do Tirany

Přejezd do Skadaru – brány do Albánských Alp. Ubytování.

2. den – etapa č. 1: Od údolí řeky Cijevny do vesničky Vrith

Vaše putování po Albánii začnete na horské vyhlídce s parádním výhledem na národní park Údolí řeky Cijevny. Zde zazní jedno z prvních vašich „vauuu!“. Od této chvíle budete do albánských hor zamilovaní. Po nabažení se těmito neskutečnými výhledy se vydáte dál přes vesničku Rrapsha. Tato pohodová cesta, podél úbočí hory Shputrit, vede do krásně ospalé vesničky Bratoshi. Na návsi pod kaštanem si dáte něco dobrého na zub v typickém denním baru a budete vstřebávat všudypřítomnou pohodu albánských hor. Poté se vydáte do vesničky Vrith. Celý den pak završíte u romantického Mesského mostu přes řeku Kirit. (v jarních termínech možnost koupání). Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

3. den – etapa č. 2: Hory nad nejznámějším údolím Albánských Alp - údolím ...

Každé hory mají nějaké „NEJ“. V Albánských Alpách to je údolí Thethi. Nejprve vás autobus zaveze do srdce NP Thethi odkud už “po svých” vystoupáte k vrcholu Maja e Zorzit a poté pozvolna sejdete do údolí, kde leží samotná vesnice Thethi obklopená vrcholy hor. Odměnou vám bude malebný vodopád s průzračnou vodou. Odpočinout si budete moci při pikniku okořeněném krásou albánských velehor. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. Trasa je dlouhá přibližně 9 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

4. den – etapa č. 3: Kaňony řeky Mat a Skadarský hrad

Tato etapa v sobě snoubí hodnotný trek kaňony řeky Mat s prohlídkou rozlehlého Skadarského hradu a podhradí. Po túře divokou albánskou přírodou si vychutnáte oběd s výhledem na řeku. Odpoledne se vrátíte zpět do Skadaru, kde navštívíte pevnost Rozafa, odkud si užijete krásné výhledy na Skadarské jezero. K pevnosti Rozafa se váže legenda, kterou vám ale bude vyprávět průvodce až na místě. 

5. den – etapa č. 4: Město Krujë a pobřežní pastevecká stezka

Do druhé části vašeho poznávání po Albánii jsme zakomponovali více kulturního poznávání, které začne v horském městečku Krujë. Toto město se pyšní krásně zachovalým hradem, mešitou a živoucím tureckým trhem. Po pořádné porci historie se opět vydáte na cestu. Projdete si pasteveckou stezku podél pobřeží a užijete si koupání na přírodních plážích Jadranu. Závěr dne bude opravdu sladkou tečkou. Zavítáte do vyhlášené cukrárny v dračském přístavu na výtečnou zmrzlinu. Trasa je dlouhá asi 13 km; pohodová technicky nenáročná etapa (cca 1/3 do mírného kopce); ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

6. den – etapa č. 5: Hlavní město Tirana, lanovkou do NP Dajti a Olivová r...

Co by to bylo za poznávání Albánie, kdybyste minuli hlavní město Tiranu. Tirana překvapí! A to především tím, o jak moderní a čisté město se jedná. Přibližně 2hodinová prohlídka vám přiblíží, jak se v tehdejší Albánii pod diktátorem Hodžou žilo a jak je Albánie podobná České republice. Poté se vydáte lanovkou do NP Dajti, který se rozprostírá nad Tiranou a poskytuje jedinečné výhledy na albánskou metropoli.  Cestou do hotelu na vás pak opět bude čekat parádní etapa mezi olivovníky a s výhledy na Středozemní moře i do vnitrozemí. Délka trasy je přibližně 12 km; se stoupáním na začátku a klesáním na konci etapy; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

7. den - Volný den

Volný den určený k odpočinku u moře. Užijete si odpočinek a koupání v moři. Můžete si dát dobré jídlo nebo osvěžující nápoje v baru u bazénu.

8. den – Odlet

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

V případě zájezdu na 9/10 nocí: 7. den - etapa č. 6: Národní park Divjaka ...

Na závěr vašeho albánského putování se vydáte na jih do národního parku Divjaka, kde se budete procházet mezi mokřady a lagunami, které si zpestříte pozorováním vzácných druhů ptáků a místních rybářů. Pokud si budete chtít odpočinout, můžete si užít volný den u moře nebo u bazénu hotelu Divjaka resort. Trasa je dlouhá asi 14 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.

8. a 9./10. den - Individuální program a odpočinek u moře

Volné dny určené ke koupání v moři, odpočinku u bazénu nebo posledním nákupům suvenýrů.

10./11. den

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.