Albánské Alpy

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Typ ubytování Vlastní stany
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 13 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Přechod opuštěných a divokých hor severní Albánie

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd z Brna kolem 13 hod přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.

2. den

Povinná 9 hod pauza autobusu. Túra v pohoří Bjelasica v Černé Hoře z Mojkovacu k planinarskému domu Džambas, nákupy, hospůdky (6 hod, ↑800 m, ↓800 m). Odjezd po povinné přestávce autobusu, příjezd do vesnice Boga před půlnocí. do Albánie do horské vesničky Boga (4 hod).

3.-8. den

Šestidenní přechod Albánských Alp Bjeshkët e Namuna (Prokletije) nádhernou horskou krajinou zcela mimo dosah civilizace. Přechod několika horských sedel, někdy prudké stoupání či klesání, občas nepříjemná suť, ale vše okořeněno nádhernou horskou krajinou a klidem, jaký v jiných horách zažijeme jen zřídka. 6. den ze základního tábora u jezer bez těžkého batohu pokus o výstup na nejvyšší vrchol Prokletých hor Maja Jezerce (2694 m). Poslední den prudký sestup k vyschlému řečišti, jím cesta do vesnice Valbona s příjemnou hospůdkou, oslava šťastného návratu z hor. (denně průměrně 6-11 hod, ↑950 m, ↓950 m)

9. den

Setkání s autobusem a odjezd z Bajram Curri do Kosova, prohlídka pravoslavného kláštera Visoki Dečani (největší středověký kostel na Balkáně (UNESCO), jeden z nejdůležitějších srbských monastýrů, nyní chráněný vojáky KFOR), městečko Peč (Peja) s klášterním komplexem pečského patriarchátu.

10. den

S podporou místní dopravy celodenní túra v kosovské části Prokletije s výstupem na nejvyšší vrchol Kosova Djeravica (2656 m) (8 hod, ↑1250 m, ↓1250 m). Přejezd do Černé Hory.

11. den

S podporou místní dopravy výjezd do osady Bandžov (1450 m). Přes horskou chatu Planinárski dom Grope (1900 m) výstup na impozantní vrchol Hajla (2403 m) na černohorsko-kosovské hranici s fantastickým kruhovým rozhledem (6 hod, ↑950 m, ↓950 m). Noční přejezd Srbska a Maďarska.

12. den

V odpoledních hodinách návrat přes Bratislavu do Brna.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.