Balkánské dobrodružství

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Název ubytování Balkánské dobrodružství
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 19 789 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1Kombinace 3 zemí v jednom zájezdu Výhody nabídky 2Albánie, Makedonie, Kosovo Výhody nabídky 3Historické, přírodní a kulturní památky Výhody nabídky 4Novinka v prodeji Výhody nabídky 5Česky mluvící profesionální průvodceProgram zájezduDen 1:  Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře.
Den 2:  Po snídani prohlídka Tirany. V centru města stojí velké Skanderbegovo náměstí s jeho sochou a historická Edhem Beyova mešita ze 17. století. Nedaleko od ní uvidíte hodinovou věž, největší pozornost ale upoutá pozoruhodná budova Národního muzea z dob režimu Envera Hodži. Návštěva muzea BunkArt 2, jež je věnovaný obětem komunismu. Odjezd do města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází  Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 3: Ranní odjezd do Kosova a zastávka v možná nejkrásnějším městu Kosova, Prizren. Zachovalo se tu největší množství tradičních osmanských domků s balkony přečnívajícími do úzkých dlážděných uliček. Turecko se však připomíná i v místní kuchyni a Turečtina je zde i jedním z oficiálních jazyků. Procházka po městě. Další zastávkou je Klášter Visoki Dečani. Odjezd do hlavních města Kosova, Prištiny. Prohlídka města. Ubytování v hotelu, večeře.
Den 4: První zastávkou je Klášter v Gračanici. V současnosti je chrám duchovním centrem Srbů na území Kosova. Je to fungující pravoslavný chrám, ve kterém žijí a pracují jeptišky (malba ikon, zemědělství, šití, ...) Odjezd do hlavního města Makedonie, Skopje. Toto město spojuje mnohé kultury. Najdete tu, jak prvky Islámu, židovství, tak pravoslaví. Ve městě společně žijí Makedonci, Albánci, Turci i Romové. Prohlídka města. Odjezd do hotelu. Ubytování a večeře.
Den 5:  Individuální volno nebo fakultativně za příplatek. „Výlet na Ochridské jezero“ s prohlídkou kostela sv. Sofie, kde se nachází krásné fresky sv. Cyrila a sv. Metoděje, 90 minutová, vyhlídková plavba po jezeře a dále návštěva Kláštera svatého Nauma. Tradiční, balkánský oběd. Návrat do hotelu, večeře.
Den 6:  Cestou zpět do Albánie, krátká zastávka ve městě Elbasan a dále návštěva Beratu, města tisíce a jednoho okna. Berat je oblíbeným cílem turistů pro svoji romantickou polohu na řece Osum mezi horami i pro řadu historických památek. Dominantou města je mohutná pevnost nad městem ze 14. století, ve které se nachází staré městečko s úzkými uličkami a dalšími památkami. Z pevnosti je krásný pohled na město, řeku s kamenným mostem i na nedaleké hory. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 7:  Ranní prohlídka pevnosti Beratu a muzea albánského mistra Onufriho, kde se dochovaly nádherné ikony. Starobylé město Drač je jedním z nejstarších albánských měst, které vás okamžitě upoutá svou pohnutou historií. Naleznete zde velké množství kouzelných starých budov i pozůstatky římských památek. Jednou z nejkrásnějších a největších památek města je největší římský amfiteátr, naleznete zde i stále funkční římské lázně.
Den 8: Individuální program, odlet do Prahy. FakultativněPlavba po Ochridském Jezeře - cca 49 euro Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4.990KčCena zahrnuje7 noclehů v hotelech *** s polopenzí
Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Transfery dle programu na místě
Česky mluvící průvodce InformacePovinné poplatky splatné na místě u průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytové taxy - 95 euro Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena.
Pro překročení Kosovské hranice, je třeba mít platný cestovní pas.
Konzervativní oblečení je nutné pro návštěvy náboženských budov.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.