Cesta po Jadranském pobřeží

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Název ubytování Cesta po Jadranském pobřeží
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 18 709 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1Kombinace 3 zemí v jednom zájedzu Výhody nabídky 2Albánie, Černá Hora, Chorvatsko Výhody nabídky 3Kulturní i přírodní památky Výhody nabídky 4Novinka v prodeji Výhody nabídky 5Česky mluvící průvodceProgram zájezdu1.       den. Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu.
2.       den. Prohlídka Tirany. V centru města stojí velké Skanderbegovo náměstí s jeho sochou a historická Edhem Beyova mešita ze 17. století. Návštěva muzea BunkArt 2, jež je věnovaný obětem komunismu. Odjezd do Beratu, města tisíce a jednoho okna. Dominantou města je mohutná pevnost nad městem ze 14. století, ve které se nachází staré městečko s úzkými uličkami a dalšími památkami. Návštěva pevnosti a muzea albánského mistra Onufriho, kde se dochovaly nádherné ikony.
3.       den. Starobylé město Drač je jedním z nejstarších albánských měst, které vás okamžitě upoutá svou pohnutou historií. Jednou z nejkrásnějších a největších památek města je největší římský amfiteátr, naleznete zde i stále funkční římské lázně. Odjezd do města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází  Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Volný čas v letovisku Pláž Shengjin.  Ve městě Shkodër, navštívíte pevnost Rozafa.
4.       den. Panoramatická prohlídka hlavního města Černé Hory, Podgorica. Nedaleko hlavního města se nachází vodopád Černohorská Niagara, který navštívíme. Návštěva bývalého hlavního města Cetynja a malebného městečka Budva.
5.       den. Starobylé město Kotor se nachází v zálivu Boka Kotorská a už od roku 1979 figuruje na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka města. Za zmínku stojí pevnost sv. Jana (Tvrdjava sv. Ivan) z 15. století a palác Grbonja. Na Náměstí zbraní si můžete prohlédnout úžasnou románskou katedrálu sv. Tryfóna, kostel sv. Lukáše a románský kostel Panny Marie.
6.       den. Po snídani odjezd do Dubrovníku. Většina zdejších památek jsou zapsané na seznamu UNESCO. Staré město se skládá téměř výhradně z historicky významných budov, z nichž některé se datují až do středověku a reprezentují románskou, renesanční a barokní architekturu. Individuální program. Fakultativně za příplatek: Vyhlídková plavba na ostrov Okrum.
7.       den. Ranní odjezd do města Ulcinj.  Město má dlouhou námořní tradicí, která dosáhla vrcholu v 17. až 19. století. Kromě starobylých památek a zachovalé přírody sem návštěvníky lákají hlavně ideální podmínky pro letní pobyt u moře.
8.       den. Tirana, individuální program, odlet do Prahy. FakultativněPříplatek za jednolůžkový pokoj - 3 990Kč  Plavba kolem Dubrovníku na ostrov Lorkum - cca 12 euro ( minimální počet účastníků je 15)Cena zahrnujeLeteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků 7 noclehů v hotelech *** s polopenzí Stravování dle programu zájezdu Transfery dle programu na místěČesky mluvící průvodce  InformaceCena nezahrnujeStravování, jež není uvedeno v programu Povinné poplatky splatné na místě i průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytová taxa – 130 euro Spropitné (personál, průvodce, řidič)  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.