Dovolená v Albánii

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie, Kruja
Název ubytování Dovolená v Albánii
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 14 432 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací část 

Hotely **/*** (4 noci)
Hotely v oblasti Černé Hory se nacházejí v přímořských městech.
Pokoje: funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, všechny s koupelnou a většina s TV.
Vybavení: všechny hotely mají k dispozici recepci, bar, restauraci.
Strava: snídaně a večeře
Náš názor: skvělé umístění hotelů v Černé Hoře poskytuje vynikající základnu k výletům a současně je zde možnost relaxace po prohlídkách.
Místní kategorie: **/***

Pobytová část

Hotely *** (3 noci)
Všechny hotely se nachází v jednom z přímořských albánských letovisek v oblasti Sarrande. 
Pokoje: funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, všechny s koupelnou a většina s TV.
Vybavení: všechny hotely mají k dispozici recepci, bar, restauraci, některé s bazénem.
Strava: snídaně a večeře

Pro zájemce možnost prodloužení výletu o týden pobytu v Černé Hoře nebo Chorvatsku. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramShqipëria - neobjevená země orlů • majestátní hory, písečné pláže, antická města, srdeční lidé • Krujë, Gjirokastër, Berat, Butrint • Kotor - vizitka Černé Hory • pobyt u moře v Albánii!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Podgorice charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu letištní recepce a transfer do hotelu v Černé Hoře. Ubytování v hotelu, čas na odpočinek, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani a vystěhování z hotelu přejezd do Albánie. Během cesty budeme obdivovat nádherné pobřeží Jaderského moře, s malebně umístěnou vesničkou Sveti Stefan, která leží na mysu spojeném s pevninou jen úzkou písečnou lavicí - je jedním z nejznámějších míst v Černé Hoře. Prohlídku Albánie začneme u města Krujë, které se nachází na kopci a kde se narodil albánský národní hrdina - Skanderbeg. Původní albánské stavby a starý bazar nám umožní vrátit se zpět do minulosti. V městečku uvidíme etnografické muzeum nacházející se v historické usedlosti umístěné v pevnosti, která patří zámožné rodině. Přejezd na jih Albánie do města Gjirokastër, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani a vystěhování z hotelu prohlídka Gjirokastëru - města Stříbrných střech. Je to jedno z největších měst v Albánii, které se nachází v údolí řeky Drinos v jižní části země (na seznamu UNESCO) a je jedním ze dvou albánských měst - muzeí. Centrálním bodem je citadela (ze 13. století) postavená osmanskými Turky. V minulém století byli v jejím suterénu zadržování političtí vězni. Z pevnosti můžeme obdivovat panorama s opevněnými domy (tzv. koule), typickými pro balkánský region, jejichž střechy jsou pokryté tradiční šedou břidlicí. Ve městě se dochoval také starý bazar a mešita ze 17. století. Gjirokastër je také rodným městem bývalého albánského diktátora Envera Hodži. V historickém domě, kde se narodil, se nyní nachází zajímavé etnografické muzeum. Pokud budeme mít čas, dojedeme také k pramenu Modré oko (Blue Eye). Je to místo fascinující svou krásou a extrémně modrým odstínem vody. Přejezd do města Butrint zvaného balkánskými Pompejemi. Toto starobylé přístavní město se nachází na kopci a je obklopeno vodou ze tří stran. Je to jedna z nejzajímavějších archeologických lokalit v této části Balkánu, je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Během procházky uvidíme mimo jiné: pozůstatky římských lázní, agoru, amfiteátr, chrám Asklépia, slavnostní alej a chrám bohyně Minervy. Přejezd do přímořského města Saranda, večeře a přenocování.

Den 4 - 5
Pobyt v hotelu v albánském letovisku Saranda. Volný čas ke koupání, opalování a relaxaci u moře.  Saranda je nejoblíbenějším přímořským letoviskem v Albánii a nachází se v Jónském moři naproti řeckého ostrova Korfu. Město kaskádovitě klesá směrem k moři, podél kterého vede promenáda plná kaváren a obchodů. Během pobytu pro zájemce možnost využití fakultativních výletů. 
Ostrov Korfu (v programu palác císařovny Sissi) - Achillion. Následně uvidíme ostrov Pontikonisi (Mouse Island), který je vizitkou Korfu. Prohlídka hlavního města je procházkou městem rozděleným na několik částí, které tvoří zajímavou architektonicko-kulturní směsici. Uvidíme staré město se starou pevností, palác sv. Michaela a Jiřího, slavnou Liston - ulici s arkádami, ve které jsou umístěny vkusné kavárny a kostel sv. Spyridona Miracoulouse - patrona ostrova, jehož ostatky spočívají v sarkofágu ze stříbra. Na Korfu doplujeme trajektem (cena cca 75 EUR).
Albánský večer - v  programu ukázky albánského tance, vystoupení skupiny prezentující polyfonní zpěv, památka na seznamu Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva UNESCO, unikátní, ale pomalu zanikající tradice; pohoštění a víno (cena cca 30 EUR).

Den 6
Po snídani a vystěhování z hotelu přejedeme podél pobřeží Jónského moře. Uvidíme pevnost Porto Palermo, která skvěle vyniká na pozadí moře a hor Llogara strmě klesajících do moře. Nachází se zde písečné pláže, stejně jako vysoké útesy. Dojedeme k Beratu. Je to cca 2500 let staré město, jedno z nejstarších a nejzajímavějších v Albánii, často nazývané Městem oken. Během procházky uličkami starého města uvidíme mimo jiné: historické domy a především pevnost Kalaja Berati a četné kostely, které se v ní nacházejí. Přejezd do hlavního města Albánie - Tirany. Ubytování v hotelu, přenocování. Tento den vlastní večeře.

Den 7
Po snídani navštívíme Tiranu - hlavní město a současně největší město Albánie. Procházku začneme u Skanderbegova náměstí věnovaného největšímu národnímu hrdinovi Albánie. V centru současné Tirany se nachází nejstarší památka hlavního města - mešita Ethna Bey z 18. století. Kromě toho uvidíme Pyramidu (dříve mauzoleum Envera Hodžy), Prezidentský palác, Kongresový palác a tzv. Blok - oblast, která byla za komunistického režimu pro běžné občany nepřístupná. Vjezd do Černé Hory, přejezd přes Boku Kotorskou čili Kotorský záliv. Okolí připomíná norské scenérie a je známé jako nejvzdálenější fjord v jižní Evropě. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře. Perlou tohoto zálivu mezi vysokými horami je Kotor, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Je to přístavní město, které se malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Ubytování v hotelu v Černé Hoře nebo v Chorvatsku (hotel se nachází u moře), večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska, 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem do Polska.
 
Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.VízaUpozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie.
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít notářský dopis od obou rodičů, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie.
- pokud se mladistvý zúčastní fakultativního výletu na Korfu, pak musí notářsky ověřený dopis zahrnovat také Řecko.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Podgorice, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně (7), večeře (6), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla a nápoje k večeřím, pobytovou taxu (cca 1,5 EUR/den/os., v závislosti na umístění hotelu, týká se prvního týdne pobytu a také prodloužení pobytu) a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu - 69 EUR/os. (bez pobytové taxy). 

Název zájezdu v polském jazyce: Wakacje w Albanii
Kód zájezdu: CATZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.