Neznámé krásy Albánie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Název ubytování Neznámé krásy Albánie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 18 909 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1Velký okruh po Albánii Výhody nabídky 2Kulturní, přírodní a historické památky Výhody nabídky 3Profesionální česky mluvící průvodce Výhody nabídky 4Možnost prodloužení pobytu u moře Výhody nabídky 5Novinka v prodejiProgram zájezdu1.       den. Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu.
2.       den. Prohlídka města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází  Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Dále odjezd a návštěva zachovalého pravoslavného kláštera Ardenica na pahorcích středoalbánského kraje Myzeque. Další návštěvou jsou ruiny antického města Apolonie.  
3.       den. Ranní odjezd do Vlory, jež je začátkem Albánské Riviery. Vlora stojí za zastávku především kvůli monumentálnímu pomníku nezávislosti Albánie, která byla v roce 1912 vyhlášena právě zde. Transfer do přístavu a plavba na Karaburun, kde budete mít čas na odpočinek a koupání. Během plavby spatříte nejen jeskyni piráta Haxhi Aliu, ale i ostrov Sazan, který je znám pro jedinečnou faunu. Možnost zakoupení oběda během plavby za příplatek 10 euro.
4.       den. Návštěva kláštera Panny Marie, jež se nachází v blízkost laguny Narta. U kláštera je ještě kostel Panny Marie, ve kterém se 15. srpna každoročně koná křesťanská pouť. Prohlídka pevnosti Ali Pasha, odkud máte krásný výhled na pobřeží. Prohlídka a individuální volno v letovisku Saranda.
5.       den. Zastávka a prohlídka byzantského kláštera u Mesopotam. Prohlídka archeologického naleziště Butrinti. Uvidíte tu pozůstatky římských lázní, baziliky, paláce Tří mušlí či městských hradeb. Další zastávkou je Syri i Kaltër (Modré oko), výjimečně silný krasový pramen vyvěrající nedaleko města Gjirokastër. Křišťálově čistá voda zde tvoří kruhové jezírko, ze kterého vytéká řeka Bistrica.
6.       den. Návštěva kamenného města Gjirokaster, město postavené na svazích lemujících údolí řeky Drin. Jeho hradby pocházejí ze 3. století a jeho opevněné stavby, z nichž většina byla postavena v 17. a 18. století, vynesly městu zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2005. Ve vinařství Cobo vás majitelé provedou a vysvětlí proces pěstování vína v Albánii s následující degustací.
7.       den. Ranní odjezd do Beratu, města tisíce a jednoho okna. Berat je oblíbeným cílem turistů pro svoji romantickou polohu na řece Osum mezi horami i pro řadu historických památek. Dominantou města je mohutná pevnost nad městem ze 14. století, ve které se nachází staré městečko s úzkými uličkami a dalšími památkami. Z pevnosti je krásný pohled na město, řeku s kamenným mostem i na nedaleké hory. FakultativněPříplatek za jednolůžkový pokoj: 4 490KčCena zahrnujeLeteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků 7 noclehů v hotelech *** s polopenzí Stravování dle programu zájezdu Transfery dle programu na místě Česky mluvící průvodceInformaceCena nezahrnujeStravování, jež není uvedeno v programu        Povinné poplatky splatné na místě i průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytová taxa – 100 euro Spropitné ( personál, průvodce, řidič )  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace je vyhrazena.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.