Pěšky jižní Albánií

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Ubytování Hotel 3* / 4*
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 22 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Albánie, země nádherných jezer, netknuté přírody, antických památek a přírodních pláží. Překvapí vás, jak moc je Albánie krásná. Na pěších túrách jižní částí vám ukážeme pravou tvář jedné z nejmladších zemí Evropy. Čekají vás treky panenskou přírodou skrz albánský venkov, koupání v nádherném jezírku Modré oko i návštěva antického města Antigonea. Poznejte s námi pravou tvář Albánie, země pohostinných a vstřícných lidí.

Program zájezdu

1. den - Přílet, transfer, ubytování a první poznávání

Po příletu do Albánie vás čeká přesun do města Gjirokastër, zapsaném v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Gjirokastër je rodištěm diktátora Envera Hodži a leží ve vnitrozemí, přímo nad překrásným údolím řeky Drino a s krásným výhledem na vysoké hřebeny hor. Zde navštívíte místní citadelu ze 13. století. Po zastávce ve městě Tepelena vás čeká fakultativní čtyřkilometrový pěší výlet podél soutoku řeky Vjosa. Večeře a nocleh v Gjirokastër.

2. den - Etapa č. 1: Národní park Bredhi i Hotoves

V dnešním dni pojedete autobusem do městečka Përmet, které leží blízko národního parku Bredhi i Hotoves a je známé tradiční lidovou hudbou a květinami. Těšit se můžete na pohodový, 10 km dlouhý pěší výlet z Petranu přes Lipivan, Okdunan k termálním lázním. V těchto lázních objevíte několik léčivých, přírodních pramenů, kde se budete moci uprostřed krásné přírody a blízko starého tureckého mostu vykoupat a relaxovat. 

3. den - Etapa č. 2: Antické město Antigonea

Třetí den vaší dovolené započnete výletem na protější horu Lunxhëria, kde se nachází antické město Antigonea. Ruiny tohoto starověkého místa jsou připomínkou moci a lásky. Město nechal na počest své milované ženy Antigony postavit král Pyrrhos. Jeho dominantní usazení nad údolím doplňuje neuvěřitelný výhled do krajiny a na majestátní hory. Po krásném městě Antigonea se vydáte na osmikilometrovou pěší túru, kde bude vaší první zastávkou vesnice Saraqinisht s charakteristickým kamenným kostelem. Odtud se vydáte k malé svatyni a den zakončíte ve vesnici Dhoksat.

4. den - Etapa č. 3: Modré oko Albánie

Na dnešním pětikilometrovém pěším výletu mezi vrcholky hor navštívíte přírodní rezervaci Sotira, nacházející se na jihu země u hranic s Řeckem. Čeká vás také koupání v úžasném jezírku, jehož křišťálová voda připomíná zornici a duhovku lidského oka. Právě proto se mu přezdívá Modré oko Albánie. V Řecké mytologii je Modré oko známé jako Cháronova jeskyně. Na závěr se přesunete do městečka Himara, kde se ubytujete.

5. den - Etapa č. 4: Koupání a ponorková základna

Ve čtvrté etapě vašeho poznávání si prohlédnete ponorkovou základnu, která byla během komunistické éry tajná, dnes si ji však můžete prohlédnout zblízka. Po prozkoumání ponorkové základny se přesunete k nedaleké pevnosti Ali Pashy. Poté se vydáte na pěší túru začínající ve vesnici Qeparo. Pokračovat budete podél pobřeží až na pláž Borsh, kde si budete moci užívat plnými doušky moře, čerstvý vzduch a hory. Na závěr si dopřejete občerstvení v příjemné restauraci Ujvara, kde ochutnáte místní speciality.

6. den - Volný den a fakultativní výlet

Předposlední den v Albánii si můžete užít volný čas, nebo se vypravit na fakultativní výlet, jehož odpočinková etapa vede podél pláže Jala. Kromě koupání a slunění si můžete dopřát oběd a vychutnat místní gastronomii. Závěrem dne si pak užijete procházku po promenádě v Himaře.

7. den - Etapa č. 5: Pláž Gjipe

Své putování Albánií zakončíte nenáročnou etapou v okolí nejkrásnější pláže Albánie, Gjipe. Během své cesty se budete kochat azurově modrou hladinou moře, bílým pískem a útesy, které dodávají pobřeží drsný ráz. Být u pláže Gjipe a nedopřát si odpočinek a koupání v křišťálové vodě by byl hřích. I vy tedy budete mít čas dopřát si tento zážitek.

8. den – Odlet

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

8. den - V případě zájezdu na 9/10 nocí, národní park Llogara

Čeká poslední etapa, a to v národním parku Llogara. Cílem dnešního dne bude vrchol Athanasi, odkud se vám otevřou výhledy na Otrantský průliv mezi Itálií a Albánií. Odměnou za zdolání vrcholu vám bude oběd s ochutnávkou tradičně připraveného skopového masa přímo v národním parku Llogara. Odpoledne vás čeká transfer do letoviska Himara.

9. den - Volný den

Volný den si můžete užít naplno podle své chuti, a to buď odpočinkem na pláži, nebo se můžete individuálně vydat na prohlídku letoviska Himara.  V případě zájezdu na 10 nocí – volný 9. i 10. den zájezdu.

10./11. den - Odlet

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.