Pěšky jižní Albánií

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Ubytování Hotel 3* / 4*
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 22 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Albánie, země nádherných jezer, netknuté přírody, antických památek a přírodních pláží. Překvapí vás, jak moc je Albánie krásná. Na pěších túrách jižní částí vám ukážeme pravou tvář jedné z nejmladších zemí Evropy. Čekají vás treky panenskou přírodou skrz albánský venkov, koupání v nádherném jezírku Modré oko i návštěva antického města Antigonea. Poznejte s námi pravou tvář Albánie, země pohostinných a vstřícných lidí.

Program zájezdu

1. den - Přílet, transfer, ubytování

Po příletu do Tirany se přesunete do města Gjirokastër (UNESCO), kde vás čeká ubytování a odpočinek. Gjirokastër je rodištěm diktátora Envera Hodži a leží ve vnitrozemí, přímo nad překrásným údolím řeky Drino. Město se pyšní nádherným výhledem na vysoké hřebeny hor. 

2. den - Etapa č. 1: Národní park Bredhi i Hotoves

Po snídani vás autobus zaveze do městečka Përmet, které leží blízko národního parku Bredhi i Hotoves. Tato oblast vás okouzlí malebnými vesnicemi, nedotčenou přírodou a krásnými scenériemi pohoří Nemërckë, které zasahuje až na území Řecka.  Čeká vás 10 km pěší túra, která vede nad kaňony řeky Langarica a nabídne vám úchvatné pohledy na divokou přírodu i koryto řeky. Nebude chybět ani zastávka v přírodních termálních lázních, které se nachází přímo pod starodávným kamenným mostem v otomanském slohu. V těchto lázních objevíte několik léčivých pramenů, ve kterých se budete moci vykoupat a užít si zaslouženého relaxu. 

3. den - Etapa č. 2: Prohlídka města Gjirokaster a antické město Antigonea

Dnes objevíte historickou část města Gjirokaster, které se pyšní největším hradem na Balkánském poloostrově, ale také starým bazarem se spoustou suvenýrů, taveren a kavárniček. Navštívíte i rodný dům Envera Hodži (bývalého diktátora Albánie), ve kterém se dnes nachází etnografické muzeum.  Odpoledne se přesunete do pohoří Lunxhëria, kde se rozkládá antické město Antigonea. Ruiny tohoto starověkého místa jsou připomínkou moci a lásky. Město nechal na počest své milované ženy Antigony postavit král Pyrrhos. Jeho dominantní usazení nad údolím doplňuje neuvěřitelný výhled do krajiny a na majestátní hory.

4. den - Etapa č. 3: Modré oko Albánie a Butrint

Dnešní den započnete očistou v úžasném jezírku, jehož křišťálová voda připomíná zornici a duhovku lidského oka. Právě proto se mu přezdívá Modré oko Albánie. V Řecké mytologii je Modré oko známé jako Cháronova jeskyně. Poté se přesunete do oblasti antického města Butrint (UNESCO), kde vás čekám 10 km pěší túra podél stejnojmenného jezera až k samotným antickým ruinám města, se zachovalým amfiteátrem. Tato oblast je také známá pro své plantáže mandarinkovníků a pomerančovníků, kterým se zde skvěle daří díky mírnému podnebí, zimní teploty zde nikdy neklesnou pod 10°C. Na závěr se přesunete do městečka Himara, kde se ubytujete.

5. den - Etapa č. 4: Koupání a ponorková základna

Dnes se vydáte do vesnice Borsh. Cestou navštívíte tajuplnou pevnost Ali Pashy, která se nachází v jedné z nejkrásnějších zátok Albánie – Panormo. V zátoce se ukrývá i kdysi tajná ponorková základna, kterou však dnes můžete prozkoumat z úplné blízkosti.   V samotné vesnici Borsh vystoupáte k další pevnosti Ali Pashy, kde se vám naskytne nádherný výhled na divoké vnitrozemí Albánie a na nejdelší pláž Albánské riviéry. Cestu si můžete zpříjemnit zastávkou v taverně, která nabízí místní speciality. Závěr dne bude patřit koupání ve vesnici Qeparo, kde si budete moci užívat moře plnými doušky. 

6. den - Volný den a fakultativní výlet

Předposlední den v Albánii si můžete užít volný čas relaxem na hotelové pláži a koupáním v moři. Nebo se můžete vypravit na fakultativní výlet, jehož první etapa vede podél pobřeží až k letovisku Jala. Druhá etapa vás zavede na severozápad k jedné z nejpůsobivějších panenských pláží celé Albánie – Gjipe. Zde se budete moci vykoupat v křišťálových vodách Jónského moře a pokochat se pohledem na pohádkovou pláž s bílým pískem.  

7. den - Etapa č. 5: Město Himara

Své albánské putování zakončíte nenáročnou etapou, která vede přímo od hotelu až do samotného centra města Himara, kde naleznete krásnou pláž, promenádu i obchodní zónu. Budete mít dostatek času na objevení všech krás města, ochutnávku místní kuchyně či poslední nákupy suvenýrů. 

8. den (v případě zájezdu na 7 nocí) - Odlet

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.

8. den (v případě zájezdu na 9 nocí) - Národní park Llogara

Čeká vás poslední etapa, a to v národním parku Llogara. Cílem dnešního dne bude vrchol Athanasi, odkud se vám otevřou výhledy na Otrantský průliv mezi Itálií a Albánií. Odměnou za zdolání vrcholu vám bude oběd s ochutnávkou tradičně připraveného skopového masa přímo v národním parku Llogara. Odpoledne vás čeká transfer do hotelu ve městě Drač. 

9. den - Volný den

Volný den si můžete užít naplno podle své chuti, a to buď odpočinkem na pláži, nebo se můžete individuálně vydat na prohlídku města Drač.  

10. den - Odlet

Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.