Antarktida

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Antarktida
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 249 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Staňte na jediném panenském kontinentu. Zakuste antarktickou koupel během jednoho z výsadků na pevninu bílého kontinentu.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet do Ushuaii přes Buenos Aires.

2. den - BUENOS AIRES - USHUAIA

Přílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocleh v Ushuaii.

3. den - USHUAIA

Snídaně. Možnost návštěvy NP Tierra del Fuego, nalodění a plavba průlivem Beagle na jih.

4.-5. den - DRAKEŮV PRŮLIV

Plavba přes Drakeův průliv. Během celé plavby probíhají na lodi přednášky, filmy, videoprojekce, odborné komentáře k navštíveným lokalitám, procesům. Pozorování mořského ptactva – několik druhů albatrosa (mezi nimi také největší létavý pták na světě albatros stěhovavý) či buřňáka.

6.-10. den - ANTARKTIDA

Plavba podél Antarktického poloostrova k hranici ledového příkrovu. Antarktický poloostrov je nejdostupnější, ale také nejscéničtější částí Antarktidy s hojnou faunou a horskými scenériemi s ledovci. Návštěvy lokalit Cuverville Island, Paradise Bay s plavbou na zodiacích mezi bizarními ledovými krami a ostře vyřezanými fjordy, Neko Harbour, ostrov Danco Island, který byl také v hledáčku pro českou výzkumnou stanici, jež nakonec stojí na Rossově ostrově. Během výsadku lze spatřit tučňáky uzdičkové, tuleně krabožravého a Wedellova. Jedinečným zážitkem je Port Lockroy s koloniemi tučňáků. Původně velrybářská základna, později vojenský strategický bod a konečně vědecká stanice byla v roce 1962 opuštěna a slouží dnes jako autentická ukázka života na bílém kontinentu. Její minulost připomínají vybělené velrybí kosti i předměty každodenní potřeby. Nachází se tu také poštovní úřad Jejího Veličenstva, který jako jediný nabízí možnost zaslání pohlednice se známkou Antarktidy. Plavba pokračuje skrze úchvatný průliv Lemaire s výsadkem na ostrovech Petermann Island a Pleneau Island, kde žijí kolonie tučňáků koroužkových a kormoránů modrookých. Dramatický průliv Neumayer nás přivede k ostrovům Melchior Islands s mohutnými ledovci a výskytem tuleňů krabožravých a leopardích. V celé oblasti se samozřejmě hojně vyskytují různé druhy velryb.

11.-12. den - DRAKEŮV PRŮLIV

Plavba na sever Drakeovým průlivem.

13. den - USHUAIA – BUENOS AIRES

Vylodění v Ushuaii, přelet do Buenos Aires. Nocleh v Buenos Aires.

14. den - BUENOS AIRES

Prohlídka města včetně ústředního náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem, nejširší ulice světa Avenidy de 9 Julio s Obeliskem republiky, budovou Opery a luxusní pěší nákupní zóny Avenidy de Florida. Nocleh v Buenos Aires.

15. den - BUENOS AIRES

Snídaně. Volný den v Buenos Aires, večer představení argentinského tanga s večeří v národním stylu.

16. den - BUENOS AIRES - PRAHA

17. den - PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.