Světový unikát - Jižní pól s českým průvodcem

**** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Antarktida, Jižní pól
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 2 650 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

„Jedinečná expedice na jižní pól, která v sobě
snoubí neopakovatelný zážitek z dobytí jednoho
z nejnedostupnějších míst naší planety
a zároveň maximálního luxusu a dokonalého servisu.”

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Kapského města.

2. den - PŘÍLET DO KAPSKÉHO MĚSTA

Přílet do Kapského Města a transfer do hotelu.

2. den - STOLOVÁ HORA

Odpoledne dle chuti výlet lanovkou na Stolovou horu, odkud je nádherný výhled na město a přilehlé pobřeží (fakultativně).

3. den - CHAPMAN'S PEAK DRIVE - MYS DOBRÉ NADĚJE

Po snídani odjezd k zátoce Hout Bay odkud se vydáme po scénické pobřežní silnici Chapman's Peak Drive. Cesta postupně opouští šumící hladinu oceánu a zakusuje se do přilehlých kopců, z nichž se nám naskytnou dramatické výhledy na Hout Bay. Po dojezdu na Cape Point krátká procházka ke stejnojmennému mysu a oběd v místní restauraci. Po obědě přejdeme po skalním ostrohu k mysu Dobré naděje. Na zpáteční cestě zastávka na vinicích Klein Constantia. Zde se zúčastníme briefingu před odletem do vnitrozemí Antarktidy. Expediční tým s námi projde bezpečnostní pokyny, dostaneme informace o aktuálním počasí a proběhne také kontrola oblečení a vybavení (podrobný seznam připraví ESO travel). Dle časových možností si v příjemném slunci užijeme chvilku pohody se sklenkou dobrého vína.

4. den - ODLET NA ANTARKTIDU - ZÁKLADNA WHICHAWAY

Snídaně, transfer na letiště a odlet na Antarktidu. V absolutním pohodlí privátního letounu Gulfstream si vychutnáme přelet nad Jižním oceánem. Po překročení jižního polárního kruhu se začínají objevovat první ledové kry, a jak se postupně blížíme bájnému kontinentu, nabývají na velikosti, až se pod námi objeví ve formě tzv. icebergů – rozlehlých tabulových ledových mas, které se odlupují od šelfových ledovců na pobřeží Země královny Maud. Největší z podobných ledových útvarů za poslední dobu byl v roce 2000 iceberg B-15. Rozlohou byl větší než ostrov Jamajka. Po přistání na ledové ranveji ve stínu rozeklaného masivu Wolf's Fang (Vlčí tesák) přesun terénními vozy na naší antarktickou základnu Whichaway. Po ubytování a seznámení se základnou krátká vycházka do okolí.

5. den - SEZNÁMENÍ S LEDOVÝM KONTINENTEM

Den určený k relaxaci na základně s nabídkou různých aktivit v jejím okolí od nenáročných vycházek či výletů na sněžných skútrech přes výšlapy k ledopádům až po slaňování či kite-skiing – tedy lyžování za pomoci větru a speciálního "draka" či horolezecký výstup na některý blízkých vrcholů. Ticho krajiny vůkol naruší jen křupající sníh nebo zvuk kročejů po zrcadlově hladké modři zamrzlého jezera. Je jen na nás, jak čas využijeme. Tým základny umí nabídnout neobyčejné zážitky i těm největším peciválům.

6. den - TUČŇÁCI CÍSAŘŠTÍ

Přelet nad polární náhorní planinou do zátoky Atka Bay, kde na ledu sídlí kolonie tučňáků císařských čítající 6.000 kusů. Kdysi řekl jeden z účastníků expedice Terra Nova, jejíž vůdce R.F. Scott jako těsně druhý dobyl jižní pól: "Nemyslím si, že jakýkoli jiný tvor na Zemi má horší životní podmínky než tučňák císařský". Jedná se vskutku o neuvěřitelně houževnatý a odolný druh. Již jen pouhý přesun na hnízdiště kolonie znamená často i více než sto kilometrový pochod do vnitrozemí a tuto vzdálenost tučňák absolvuje hned několikrát. Samci musí vydržet téměř čtyřměsíční půst, než je při pečování o vejce vystřídají samice, které si "odběhnou" za potravou a nechají nebohé partnery celé měsíce s nevylíhnutým potomkem na pospas nelítostnému počasí.

7. den - SAUNOVÁNÍ NA ANTARKTIDĚ

Dnes budeme opět objevovat okolí základny. Možnost vycházek k mnohotvárným ledovým útvarům či na nedaleké vyhlídky, které poskytují fotografům neocenitelné úlovky. Surreální svět ledových tunelů uchvátí tichou avšak o to podmanivější krásou. Po tisíce let hromaděný led a zlom slunečního světla vytváří nepředstavitelné proměny odstínů modré. Později navštívíme nedalekou výzkumnou stanici a nahlédneme pod pokličku práce a života polárních vědců. Den zakončíme blahodárnou saunou.

8. den - ODLET NA JIH

Brzy ráno odlet speciálně upraveným letadlem DC3 Basler; kurz jasný – přímo na jih! Pod námi defilují vrcholky hor vystupujících z tisíců metrů ledového příkrovu a my postupně ukrajujeme kilometr za kilometrem a blížíme se k vytčenému cíli. Na 83. stupni jižní šířky nás čeká mezipřistání. Ale žádný spěšný přechod mezi letištními terminály se nekoná. Jen dotankujeme palivo a letíme dál vstříc nejjižnější kótě naší planety.

8. den - DOBYTÍ JIŽNÍHO PÓLU

Po doletu na jižní pól prohlídka Scott-Amundsenovy polární stanice. Je neuvěřitelné, s jakými podmínkami se člověk díky důmyslným technologiím dokáže vyrovnat. Mimo vědecké části je zde také část provozní, která kromě jiného zahrnuje zahradu, v níž osádka pěstuje ovoce, zeleninu a další prospěšné plodiny. Následuje dobytí samotného pólu, čas na oslavu, fotografie i spočinutí mysli na tomto mimořádně nepřístupném místě. Nezapomeňte si pas. Na stanici dostanete pamětní razítko. Pokud situace dovolí, nocleh ve stanu na pólu. Kdo se dostatečně nenabažil atmosféry místa, může využít i noční hodiny – slunce zde totiž nezapadá.

9. den - ZPĚT NA SEVER

Ráno vydatná snídaně na a odlet zpět do základního tábora. Dechberoucí a odzbrojující rozlehlost Antarktidy nás znovu ohromí. V teple domova naší oázy klidu a míru Whichaway nás očekává šéfkuchařka se slavnostním menu a sklenka šampaňského na oslavu naší výjimečné výpravy.

10. den - AKTIVITY V OKOLÍ ZÁKLADNY WHICHAWAY

Den na základně Whichaway využijeme k diskusi z členy jejího týmu. Ze svých nepřeberných zkušeností a znalostí nám mohou vyprávět o historii kontinentu i současnějších zážitcích. Budeme mít možnost využít poslední příležitost k vstřebání neobyčejné atmosféry lidmi nedotčeného kontinentu případně se podívat na dosud nenavštívená místa kolem základny.

11. den - ANTARKTIDA - KAPSKÉ MĚSTO - STELLENBOSCH

Odlet z Antarktidy do Kapského Města, transfer do vinařské usedlosti v městečku Stellenbosch, kde si večer můžete ochutnat první vzorek z místního vinohradu, jenž máme doslova na dosah ruky.

12. den - ZEMĚ VÍNA

Po dnech naplněných dobrodružnými výpady do nitra říše sněhu a ledu nás čeká lahodná odměna. Den zahájíme prohlídkou Stellenbosche. Po té se vydáme po stopách pokladů rostoucích na prosluněných svazích okolí. Jihoafrická vína mají ve světě vynikající renomé a jejich degustace bude skvělou tečkou za naší expedicí.

13. den - ODLET Z KAPSKÉHO MĚSTA

Dopoledne můžeme dle časových možností vyplnit ještě jednou ochutnávkou vína nebo partičkou golfu. Během dne přesun na letiště do Kapského města a odlet zpět do ČR.

14. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.