Argentina a ledové království Patagonie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 116 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ostré štíty velehor, telící se ledovce, velryby, pampa v kombinaci s návštěvou nejjižněji položeného města planety - úchvatné zážitky na celý život.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Setkání na letišti v Praze, odbavení a odlet do Buenos Aires.

2. den - BUENOS AIRES

Přílet do Buenos Aires. Původní název města zněl Puerto de Nuestra Señora Santa María del Buen Aire (česky Přístav naší Nejsvětější Panny Marie dobrého větru). Prohlídka města přiblíží kouzlo této půvabné argentinské metropole. Srdcem města je Plaza de Mayo s radnicí, Casa Rosada (Prezidentský palác), divadlo Colón. Projdete se 9 de Julio Avenue, která je považována za jednu z nejširších ulic na světě. Objevíte i kouzlo dalších ulic jako jsou Corrientes Avenue, centrum zábavy, ulice divadel, barů a tepna nočního života. Mayo Avenue se silným španělským nádechem, na ulici Florida můžete sledovat představení tanga, kdy se Vám bude nad tanečními výkony tajit dech. Odpoledne ještě navštívíte další čtvrti Buenos Aires, nejprve se projdete po dláždění ulic, které jsou pamětníky starých časů a okna stále zdobí železné balkony. Pitoreskní čtvrť San Telmo, kde žila místní aristokracie až do konce XIX. století, starý přístav La Boca s jeho slavnými barevnými malovanými domy na ulici Caminito. Hřbitov La Recoleta, kde je pohřbena Evita Perón. Návrat do hotelu, nocleh v Buenos Aires.

3. den - BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES

Celodenní výlet do pampy, které jsou díky svému podnebí považovány za nejúrodnější prérie na světě. Návštěva typické zemědělské usedlosti – estancie, seznámení se životem honáků dobytka – gaučů – a jejich folklórem. Jen pár kilometrů od rušného hlavního města si budete moci vychutnat v klidu přírody oběd s grilováním a jistě také ochutnáte některá z exkluzivních argentinských vín. Návrat do Buenos Aires. Nocleh.

4. den - BUENOS AIRES - TRELEW - PUNTA TOMBO - PUERTO MADRYN

Transfer na letiště v Buenos Aires, odlet do Trelewu. Výlet ke gigantickým koloniím tučňáků magellanských na mysu Punta Tombo, podle propočtů jich zde žijí neuvěřitelné dva miliony. Oběd v místní restauraci. Přejezd do hotelu v Puerto Madryn a nocleh.

5. den - POLOOSTROV VALDÉS

Celodenní výlet na poloostrov Valdés, který je biosférickou rezervací pod záštitou UNESCO. Poloostrov je domovem neuvěřitelného množství ptactva, vzácných lam guanako a pásovců. Do zálivu San José se připlouvají pářit v určitém období velryby, pobřeží obývají kolonie rypoušů sloních, tuleňů a tučňáků. Návrat do Puerto Madryn. Nocleh.

6. den - PUERTO MADRYN – TRELEW – USHUAIA

Snídaně. Transfer na letiště v Trelewu, odlet do Ushuaia, města, které se honosí přívlastkem „jedno z nejjižnějších měst světa“. Ushuaia svou tvář upírá k Antarktidě a slouží také jako základna pro arktické expedice. Turistickou atrakcí je zdejší věznice, kam byla až do roku 1947 deportována většina argentinských trestanců. Fakultativně lze navštívit námořní muzeum a vězení. Nocleh v Ushuaia.

7. den - TIERRA DEL FUEGO - BEAGLE CHANNEL - USHUAIA

Dopoledne prohlídka Národního parku Tierra del Fuego (Ohňová země), odpoledne projížďka po průlivu Beagle Channel s pozorováním antarktických ptáků a velryb. Průjezd kolem majáku, zvaného Na konci světa. Nocleh v Ushuaii.

8. den - USHUAIA – LAGO 8 ESCONDIDO & FAGNANO

Ushuaia opustíte silnicí National Route Nº3 (Panamerikána) severním směrem k Fueguinoským Andám. Navštívíte údolí Carbajal, The Huskies, Tierra Myaor a Las Cotorras a Cerro Castro, Ushuaiský zimní resort. Dalším bodem trasy bude průsmyk Garibaldi (450 m n. m.), kde budete překračovat přes pohoří Cordillera de los Andes s krásným výhledem na jezera Escondido a Fagnano. Návštěva městečka Tolhuin, které je také nazýváno „Srdcem ostrova“. Zastávka s krátkou procházkou po břehu jezera Fagnano. Návrat do Ushuaia. Nocleh.

9. den - USHUAIA – EL CALAFATE

Snídaně. Transfer na letiště, odlet z Ushuaii do El Calafate. El Calafate leží na břehu největšího argentinského jezera Lago Argentino. Individuální volno. Fakultativně lze navštívit ranč včetně tradiční večeře, nebo muzeum věnované ledovcům – Glaciaria. Nocleh v El Calafate.

10. den - EL CALAFATE – ESTANCIA CRISTINA

Brzký transfer do přístavu. Plavba z Puerto Bandera (pouhých 50 km od El Calafate) moderním katamaránem s výhledem na ledovec Upsala, druhý největší ledovec v Jižní Americe, který se nachází v národním parku Los Glaciares. Poté se propluje kanálem Cristina ke stejnojmennému ranči. Oběd. Po obědě možnost příjemné procházky k řece Caterina. Závěrem si prohlédnete starý honácký dům, který je nyní přestavěn na muzeum. Návrat do El Calafate, nocleh.

11. den - EL CALAFATE – NP LOS GLACIARES – EL CALAFATE

Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno (UNESCO). Ledovec Perito Moreno se zvolna pohybuje směrem k přední části poloostrova Magallanes. Jakmile dosáhne břehů poloostrova, vytvoří přirozenou přehradu z ledu, která brání toku vody z přítoku Rico k ledovcové bariéře. Hladina vody pak stoupá nahoru, a tím pádem tlačí na ledovou masu, která se pak pozvolna odděluje. Ta vytváří přírodní tunely, kterými voda proudí do jezera Lago Argentino. Můžete pozorovat pohyb ledovcového splazu, osmdesátimetrové ledové stěny řítící se do jezera. Nad ledovcem se vypínají žulové štíty chilského masivu Cerro Paine. Návrat do hotelu. Nocleh v El Calafate.

12. den - EL CALAFATE – CERRO FRIAS – BUENOS AIRES

Ráno odjezd patagonskou stepí na vrchol Cerro Frías. Cestou se vám otevřou neuvěřitelné výhledy na Andy, planinu i jezero Argentina. Za příznivého počasí dohlédnete až do Chile na pohoří Torres del Paine. Pravděpodobně zahlédnete i lamy. Po obědě v tradičním argentinském bistru bude následovat transfer na letiště, odlet do Buenos Aires, transfer do hotelu, ubytování.

13. den - BUENOS AIRES - PRAHA

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

14. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.