Argentina - Bolívie - Chile

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina
Název ubytování Argentina - Bolívie - Chile
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 107 669 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1tři jihoamerické zájezdy v rámci jedné cestyVýhody nabídky 2v programu mj. severní Argentina, solné pláně v Bolívii či poušť Atacama v ChileProgram zájezdu1. den: Odlet z Prahy (s přestupy) do Buenos Aires.
2. den: Přílet. Transfer do hotelu. Odpoledne polodenní prohlídka města, během které  navštívíme hlavní náměstí Plaza de Mayo s prezidentským palácem Casa Rosada, metropolitní operu Teátro Colon či nejstarší rezidenční čtvrť v Buenos Aires - San Telmo, Recoleta s proslulým hřbitovem (poslední odpočinek Evy Peron). Přístavní čtvrť La Boca s přízračnými, barevným plechem potaženými domky, dříve bývala čtvrť evropských přistěhovalců, nyní místních umělců. Fakultativně večeře s představením argentinského tanga. Nocleh.
3. den: Transfer na letiště a odlet na sever Argentiny do města Salta. Ubytování, nocleh.
4. den:   Po snídani odjezd ze Salty soutěskou kolem Quebrada del Toro a města Campo Quijano, Rio Blanco. Budeme kopírovat trať legendárního vlaku Tren de Nubes. Návštěva města San Antonio de los Cobres. Dále přejezd do Salinas Grandes – solné pláně se zářivým odleskem slunce. Zpět dolů působivou cestou, plnou serpentín  Cuesta de Lipán  do vesnice Purmamarca  s kopci sedmi barev.  Ubytování v Purmamarce nebo Tilcaře. Nocleh
5. den: Po snídani návštěva Tilcary, kde navštívíme předkolumbovskou pevnost Pucara a archeologické muzeum. Poté v Uquíi kostel se zajímavými malbami cuzské školy umění a nevynecháme kečuánskou vesnici Humahuaca s památníkem hrdinů či kostel Candelária s olejomalbami z 18. stol.  Při zpáteční cestě prohlídka města Jujuy, kde dýchá na cestovatele blízká Bolívie. Za pozornost stojí Katadrála (1763) i vládní palác ve francouzském stylu. Ubytování a nocleh v Saltě.
6. den: Po snídani přejezd do Bolívie. Přes Villazón, hornické centrum Atocha  a Tupizu pokračujeme po náhorní plošině do Uyuni. Cestou oběd. Zastavíme také u Cementerio de trenes (hřbitov lokomotiv). Ubytování a nocleh v Uyuni.
7. den:  Po snídani odjezd k návštěvě solných plání. Ve vesnici Colchani uvidíme metody extrakce soli, pokračování na ostrov Incahuasi - oáza s jedinečným a izolovaným ekosystémem s obřími kaktusy vysokými až 10 metrů. Oběd. Dále navštívíme předkolumbovskou pevnost Pucara de Ayque a nedaleké chullpares (hrobky) na úpatí sopky Thunupa. Návrat do Colchani. Večeře. Nocleh.
8. den:   Ráno odjezd na jih přes vesnice San Cristobal a Culpina do údolí Alota s úžasnými skalními formacemi. Příjezd do Villamar. Oběd a večeře. Nocleh v okolí.
9. den:  Snídaně a odjezd k návštěvě cihlově zbarveného jezera Laguna Colorada, gejzírů Sol de Mañana (4950 m n. m.), akvamarínových lagun Verde s výhledem na majestátný kuželovitý vulkán Licancábur (5930 m n. m.). Přejezd do Chile. Krátká prohlídka San Pedro de Atacama s kostelíkem a věhlasným muzeem. Večeře v místní restauraci. Nocleh.
 
 
 
10. den:  Dopoledne navštívíme lagunu Cejar, komplex tří slaných jezer s tyrkysovou vodou (možnost koupání). Oběd v San Pedro. Odpoledním cílem bude návštěva Valle de la Luna (Měsíční údolí), zřejmě nejsušší místo na světě, nevynecháme kamenný útvar Tres Marias či rozhlednu Kari, ze které je vidět barevný západ slunce.  Návrat do San Pedro. Nocleh
11. den: V brzkých ranních hodinách odjezd k nejvýše položenému gejzírovému poli (4320 m n. m.) na světě – El Tatio. Za úsvitu vytváří gejzíry neobvyklé minerální formace. Oběd v San Pedro de Atacama.  V odpoledních hodinách přelet do Santiaga de Chile. Večeře a nocleh.
12. den: Snídaně. Celodenní výlet k Tichému oceánu. Navštívíme důležitý chilský přístav a bývalý domov básníka Pabla Nerudy Valparaíso. Zde jistě neujdou naší pozornosti pestrobarevné domky stavěné na kopcích spojené výtahy či Viña del Mar, město přezdívané jako město květin. Možnost koupání v Tichém oceánu. Návrat do Santiaga. Nocleh.
13. den: Snídaně. Pěší prohlídka Santiaga de Chile - města plného kontrastů, uvidíme jak koloniální domy  tak i moderní skleněné výškové budovy. Projdete se po Plaza de Armas, uvidíme katedrálu San Francisco či prezidentský palác La Moneda. Individuální volno. Odjezd na letiště v Santiagu de Chile a odlet do Prahy.
14. den: Přílet do Prahy.Fakultativněpřípl. za jednolůžkový pokoj 15 990,- Kč příplatek za večeři s představením argentinského tanga vč. transferu 2290,-KčCena zahrnujeleteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků  místní přelety Buenos Aires – Salta / Calama – Santiago de Chile včetně tax a příplatků  pozemní dopravu autem či minibusem  11 noclehů v hotelech***  vstupy dle programu stravování dle programu  česky hovořící průvodce  pojištění dle zák. č. 159/99 Sb. Cena nezahrnuje: spropitné (místní personál, průvodce, řidič)InformaceMinimální počet pro realizaci zájezdu 12 osob. Informativní schůzka s průvodcem proběhne cca. 2 týdny před odletem.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.