Argentina - země tanga a nespoutané přírody

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Amerika, Argentina
Název ubytování Argentina poznávací
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 95 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Informace o zájezdu:Jedinečný ledovec Perito Moreno s odpadávajícími kusy ledu přímo před vašima očima, patří ke stejně nezapomenutelným zážitkům, jako pohled na impozantní žulové věže Fitz Roy a Cerro Torre v NP Glaciares. Objevíte kouzlo nedozírné, drsné a na první pohled pusté patagonské pampy, na které místní gaučové prohánějí vyhlášené jihoamerické „steaky“ a ohromí vás nečekaná krása přírody „konce světa“ – Ohňové země. Učarují nám roztomilí tučňáci magellanští a doslova nás zmrazí magická Antarktida na dosah ruky. A to je pouze pár kamínků z neobyčejně krásné a působivé mozaiky, kterou dokáže vytvořit jihoamerická příroda. Pojeďte s námi objevovat její další střípky až na samotný, civilizací téměř nepoznamenaný, „konec světa“ – Ohňovou zemi v nejjižnější části amerického kontinentu.Minimální počet účastníků:12 osob

Popis lokality ubytování

Základní informace o destinaci:Všichni vědí, že Argentina je zemí tanga, ale už méně, že nejvyšší hora amerického kontinentu, Aconcagua, leží právě na její západní hranici s Chile. Argentinské telecí maso je proslulé po celém světě, ale už málokdo slyšel o fantastických ledovcových útvarech nacházejících se v jezerní oblasti. A zatímco všichni vědí, kde je Ohňová země, mnozí netuší, že město Ushuaia, kromě toho, že je hlavním přístavem při průplavu Magallánskou úžinou, je také nejjižnějším městem na světě.
Když ponecháme stranou sofistikované hlavní město, gauče na koních a obrovské pláně pampy a otevřená rozlehlá území Patagonie, může nás Argentina překvapit také kvalitními víny, úchvatnými vodopády uprostřed pralesa, koloniálními městy nebo koloniemi tučňáků. Dovolená se tu dá strávit tak rozmanitými způsoby, které sahají od projížďky na koních Andami po sázky v kasinu na atlantickém pobřeží.
Argentina je zemí mnoha bohatství, i když stříbro k nim nepatří, jak si to mysleli první španělští kolonizátoři, když dávali jméno této obdivuhodné zemi (v latině argentum znamená stříbro). Tento kov se našel později a v mnohem větší míře na severu,v Bolívii a Peru, nicméně název již Argentině zůstal.

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den přílet do Buenos Aires V dopoledních hodinách (odlet předchozí den večer z Prahy) přílet do hlavního města Argentiny, transfer do hotelu, kde se ubytujete a odpočinete. Po obědě prohlídka města. Prohlídka nejzajímavějších částí města (náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s obeliskem postaveným ke 400. výročí založení města, Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad – Palermo). Nocleh. 2. den Buenos Aires - Trelew - Punta Tombo - Puerto Madryn Snídaňový balíček a brzký ranní transfer na letiště. Přelet do města Trelew a přejezd do přírodní rezervace Punta Tombo, kde se žije jedna z nejrozmanitějších ptačích kolonií na světě. Je zde i největší kolonie tučňáků vyjma Antarktidy, dále tři chráněné druhy kormoránů, tuleni atd. V listopadu/prosinci kladou vejce a možná že již uvidíme nějaké mladé. Odpoledne přejezd do Puerto Madryn, kde se ubytujeme na 1 noci se sndíaní. 3. den Puerto Madryn - poloostrov Valdés Po snídani odjezd na severní cíp poloostrova Valdés, po cestě zastávka na šíji Florentino Ameghino, pod ochranou UNESCA, a v Caleta Valdés, kde je možné sledovat tučňáky a mrože, kteří svou přítomností zpestřují toto nádherné místo. V Puerto Pirámides nalodění na bárky a pozorování velryb v jejich přirozeném prostředí. Velryby sem připlouvají v červenci, kdy hledají teplé vody k porození mláďat, a odplouvají zpět do Antarktidy v prosinci. Návrat do hotelu na ubytování a večeře v hotelu. 4. den Puerto Madryn - Trelew - Ushuaia Po snídani přelet až na konec světa… do města Ushuaia. Právě odtud z jižního cípu Ohňové země vyplouvá nejvíce expedic na Antarktidu. Ubytování a volné odpoledne na odpočinek, případně k prohlídce některého z muzeí, např. bývalé věznice, námořnictva nebo původních indiánských kultur. 5. den Puerto Ushuaia - kanál Beagle - Národní park Ohňová země Odpoledne vyhlídková plavba lodí po kanálu Beagle, při které lze zblízka pozorovat kolonie tučňáků magellanských, albatrosy, rybáky, kormorány, lvouny a při troše štěstí i velryby a také jeden z nejjižnějších majáků světa – Les Eclaireus. Odpoledne výlet do NP Tierra del Fuego, 7km nenáročný trek podél zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné pohledy naTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.