Patagonie - země na konci světa

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Chile
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 87 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Na této cestě poznáme jižní část jihoamerického kontinentu od subtropů až po Ohňovou zemi, za kterou se rozprostírají už jen studené vody dvou oceánů a ledové pláně Antarktidy. Uvidíme nádherné žulové věže tyčící se k nebi, jezera s křišťálovou vodou, ledovcové splazy „tekoucí“ do údolí, rozlehlé pampy obydlené jen stády lam guanako a pštrosy nandu. Tato oblast je pustá, liduprázdná, a neskutečně krásná. Zároveň je ale i velmi pohostinná a přívětivá. Budete mít velkou příležitost objevovat a poznat tuto úchvatnou, velmi rozmanitou krajinu s možností turistiky v nedotčené přírodě.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 3. den:

odlet do Santiaga de Chile – hlavní město Chile, prezidentský palác La Moneda, Cerro Santa Lucia – vyhlídka, Cerro San Cristobal, "La Piojera" – památkovým úřadem chráněná hospůdka, kde můžete ochutnat nápoj "Terremoto – zemětřesení".

4. – 5. den:

Chillan – trh uměleckých řemesel, Salto de Laja – kaskády na řece Laja,, Villarica, Pucón – města ležící uprostřed nádherné krajiny jezer a vulkánů, NP Huerquehue – výlet do pravěku, araukariové lesy, pěší túra v parku.

6. – 7. den:

vulkán Osorno – nejznámější chilská sopka, možnost krátkého treku, pro otužilce i koupání, Petrohué – vodopády a peřeje na řece Petrohué.

8. – 9. den:

přejezd do Argentiny, NP Nahuel Huapi – horské scenérie, jezera, turistika v parku, San Carlos de Bariloche – letovisko pod Andami, vstupní brána do parku Nahuel Huapi, lanovkou na Cerro Catedral – trek a vyhlídky na velkou část And.

10. – 11. den:

NP Los Alerces (fakultativně – cca 85 $) – turistika v parku, „jihoamerické sekvoje“, přesun na jih podél andského masivu. Cesta po RN 40, v Argentině proslulé tak jako "Road 66" v USA.

12. – 14. den:

přejezd k NP Los Glaciares [UNESCO] (fakultativně – cca 60 $), Lago Viedma, masiv Fitz Roy, Cerro Torre – pěší turistika pod žulovými věžemi, okouzlující horská krajina.

15. – 16. den:

Calafate, Lago Argentino – jedno z turistických center argentinské Patagonie, Perito Moreno – 60 m vysoká ledovcová stěna, impozantní pohled na kry odlamující se z čela ledovce.

17. – 18. den:

NP Torres del Paine – klenot chilské Patagonie, celodenní pěší výlet k úpatí žulových věží nebo procházky kolem jezer, divoká horská krajina s jezery a ledovci.

19. – 21. den:

Puerto Natales – malý přístav v ústí fjordu jménem Zátoka poslední naděje, základna pro výlety lodí po chilských fjordech, Punta Arenas – středisko chilské Patagonie, přejezd do Ohňové země trajektem přes Magellanův průliv, Ohňová země – chilská a argentinská část, hraniční přechod San Sebastian ztracený v pustině, Ushuaia – nejjižněji položené město světa, Beaglův kanál – nejjižnější bod cesty, fakultativně možnost plavby lodí po kanálu (cca 54 $), NP Tierra del Fuego – turistika na konci světa.

22. – 23. den:

přejezd na pevninu, kráterové jezero Laguna Azul, Rio Gallegos – přístavní město, přejezd podél pobřeží Atlantiku na sever, Bosque Petrificado – zkamenělý les, obrovské pravěké kmeny staré 220 milionů let.

24. – 25. den:

Rada Tilly – letovisko na pobřeží Atlantiku, Punta Tombo (cca 70 $) – největší kolonie tučňáků v JA (fakultativně).

26. – 28. den:

Bahía Blanca – jízda podél atlantického pobřeží, Mar del Plata – koupání na plážích Atlantiku.

29. – 32. den:

Buenos Aires – prohlídka hlavního města Argentiny, katedrála, Plaza de Mayo, hrob Evity Perónové, prezidentský palác Casa Rosada, malebná čtvrť La Boca. Odlet a návrat do Evropy.Tip z okolí
Argentinskému městu Ushuaia se říká konec světa. Jižněji už je jen příroda a Antarktida Říká se mu konec světa. A při důkladném prozkoumání geografické polohy se této přezdívce nelze divit. Argentinská Ushuaia je totiž považována za nejjižněji položené město na planetě. Nachází se na souostroví Ohňová země, které je i navzdory svému názvu spíše zemí ledu, Antarktida odsud leží „pouhých“ tisíc kilometrů. Přesto i v tomto odlehlém koutu světa bují turismus, který se pojí především s okolní přírodou.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.