Peru - Bolívie - Argentina - Brazílie - Velká cesta Jižní Amerikou

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Bolívie, Brazílie, Peru
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 99 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Léty osvědčená skladba programu. Největší lákadla čtyř jihoamerických zemí!

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do PERU. Hlavní město Lima – historické centrum zapsané na seznamu UNESCO. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Katakomby v"klášteře San Francisco.

3. den

Přesun do městečka Paracas. Po cestě dle časových možností zastávka v"archeologickém komplexu Pachacamac"nebo návštěva přírodní rezervace Paracas.

4. den

Lodní výlet na ostrovy Ballestas. Jízda na motorovém člunu pod skalními oblouky. Pozorování lvounů hřivnatých, kormoránů a tučňáků. Těžba „bílého zlata“ ostrovů - guana, trusu ptáků používaného jako cenné hnojivo. Odpoledne přejezd do města Nazca. Stihneme i jízdu buginou v písečných dunách Huacachiny?

5. den

Nazca - proslulé linie neznámého původu na rozlehlých pláních. Jejich složitost a obrovitost můžete spatřit fakultativně z malého letadélka - obrazce kondora, opice, pavouka, rukou i stromu. Kdo a proč je tam vytvořil? Poušť skrývá i tisíce let staré mumie na pohřebišti Chauchilla. Noční přejezd dálkovým autobusem do Cuzca.

6. den

Cuzco – hlavní město bývalé incké říše dobyté v 16. století Španělskem při honbě za zlatem Inků. Všudypřítomná historie Inků, kteří se považovali za děti boha Slunce. Četné koloniální stavby. Plaza de Armas s katedrálou. Zlatý chrám a zahrady Qoriqancha. Umělecká čtvrť San Blas.

7. den

Cesta posvátným údolím Valle Sagrado do městečka Ollantaytambo. Obranná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště, incká svatyně Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Původní incké město Pisaq"tyčící se vysoko nad posvátnou řekou Inků Urubamba. Večerním vlakem údolím řeky Rio Urubamba z"Ollantaytamba do Aguas Calientes.

8. den

Komplex Machu Picchu. Kdysi ztracené a naštěstí v roce 1911 „znovuobjevené“ incké město. Pohodlný výjezd autobusem k"bráně areálu. Prohlídka rozsáhlého komplexu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Huayna Picchu či Machu Picchu Montaňa (dle volné kapacity permitů). Večerní koupání v termálních pramenech v"Aguas Calientes.

9. den

Návrat vlakem do Ollantaytamba. Solný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Pozůstatky inckých staveb v"Chinchero. Ukázka barvení vlny a zajímavý trh. Večerní návrat do Cuzca.

10. den

Příjemný den v"Cuzcu. Kouzlo místní tržnice. Obchůdky se stříbrem a indiánskými výrobky."

11. den

Celodenní přejezd do Puna, města na břehu bájného jezera Titicaca (3 800 m). Po cestě zastávka v"městečku Andahayilillas a Raqchi.

12. den

Plovoucí ostrovy z rákosu (totory) indiánského kmene Uros. Možnost plavby na rákosovém člunu. Odpoledne cesta podél blankytně modrého jezera Titicaca do BOLÍVIE. Městečko Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie.

13. den

Lodí na legendami opředený Sluneční ostrov Isla del Sol. Pasoucí se lamy, středomořská atmosféra, všudypřítomný klid a pohoda. Pramen věčného mládí a"ruiny posvátného chrámu. Pokud bude přístupná severní část ostrova, možnost cca 9 km dlouhé hřebenovky mírným terénem. Alternativně návštěva ostrova Isla de la Luna. Návrat do Copacabany a přejezd přes úžinu San Pablo y Pedro do La Paz. Panorama Cordillery Real táhnoucí se až k vysokohorskému jezeru Titicaca.

14. - 15. den

Prohlídka hlavního města La Paz. Kostel San Francisco, typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas s kouzelnými amulety na dlouhověkost i věčnou lásku, zajímavé muzeum koky. Možnost jízdy lanovkou vysoko nad městem. Fakultativně do Valle de la Luna nebo cesta na kole po „nejnebezpečnější silnici na světě“ do Coroica. Noční přesun pohodlným dálkovým autobusem přes bolívijské Altiplano do městečka Uyuni.

16. den

Celodenní výlet džípem do vysokohorské solné pouště Salar de Uyuni ve výškách až 4 000 m. Okolní šestitisícovky a vyhaslé vulkány. Hřbitov vlaků Cementerio de trenes. Z čisté soli vyčnívající ostrov – Isla del Pescado. Obrovské kaktusy ostře kontrastující s"blankytně modrou oblohou. Přes nekonečnou pláň nevedou cesty, jen stopy.

17. den

Celodenní přejezd autobusem drsně krásnou krajinou jižní Bolívie k"argentinské hranici do Villazón.

18. den

Hraniční přechod do ARGENTINY. Celodenní přejezd do horského města Salta. Pro zájemce jízda lanovkou na vyhlídkový kopec San Bernardo. Archeologické horské muzeum s inckými mumiemi.

19. den

Výlet do malebné soutěsky Quebrada de las Conchas – kuriózní červené pískovcové formace sevřeného údolí nad řekou nesou názvy jako Ďáblův chřtán nebo Ropucha. Návštěva koloniálního městečka Cafayate obklopeného vinohrady, vína známých značek, poklidná atmosféra a navíc místní specialita – vino torrontés. Návrat do Salty.

20. - 21. den

Ze Salty letecky do Buenos Aires, metropole tanga na břehu řeky Rio de la Plata. Prohlídka města - prezidentský palác Casa Rosada, barevná ulička Caminito, hospůdky v San Telmo. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě? Získají si nás podmanivé tóny místního tanga?

22. - 23. den

Letecky na vodopády Iguazú. Prohlédneme si je z obou zemí. Argentinskými stezkami se dostaneme až pod samotné kaskády. Odvážlivci na loďce se mohou přiblížit až k vodnímu kotli. Zatočí se nám hlava při pohledu do hloubky Ďáblova chřtánu? Pozorování medvídků coati. BRAZÍLIE. Brazilská strana nabízí celkový pohled na 280 jednotlivých vodopádů. Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let helikoptérou nebo prohlídka Ptačího parku. Večerní přelet do Rio de Janeira.

24. - 25. den

Prohlídka Rio de Janeira. Rozhled ze slavné Kristovy sochy na vrcholu Corcovado. Barvité město pod námi. Lanovkou na Cukrovou homoli – Pão de Açúcar. Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Moderní katedrála. Koupel na slavné pláži Copacabana. Pro zájemce možnost fakultativního vyhlídkového letu helikoptérou nebo návštěva místních favel. Odpolední odlet z"Ria de Janeira do Evropy.

26. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.