Arménie - Írán

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Arménie
Název ubytování Arménie - Írán
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 42 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1NOVINKA 2020Výhody nabídky 2v programu mj. Jerevan, klášter Geghard, Noravank, město Jolga, perké město Tabriz či TeheránVýhody nabídky 3vstupy v ceně programuProgram zájezdu1. den: Odlet do Jerevanu, hlavního města Arménie (782 př. n. l.), kde se stará kultura mísí s moderním životním stylem a skvělými tradicemi. Nocleh v Jerevanu. 
2. den: Po snídani prohlídka Jerevanu. Navštívíme památník Kaskády, uvidíme sochu Matky Arménie a také Operu. Odjezd do Echmiadzinu se zastávkou u zříceniny chrámu Zvartnots - perly ze 7. století. Poslední zastávkou je historické muzeum, památník Tsitsernakaberd, tichá památka první genocidy 20. století. Nocleh. 
3. den: Snídaně. Odjezd do chrámu Garni. Citadela a pohanský chrám Garni jsou malebným památníkem helénského období a impozantním dílem starověké arménské architektury. Přejezd ke Geghard (UNESCO) -  dalšímu neuvěřitelnému arménskému klášteru, částečně vytesanému do hory, nádhernému monumentu středověké arménské architektury. Dále pokračujeme k jezeru Sevan (2000 m n. m.). Obrovské horské jezero, jedno z nejvýše položených sladkovodních jezer na světě. Nocleh. 
4. den: Po snídani navštívíme klášter Khor-Virap s velmi bohatou historií, náboženskou i světskou. Nachází se v údolí Ararat proti biblické hoře Ararat (5165 m n. m.), která byla Noemovou kotvou. Návštěva  kláštera Noravank - velkého náboženského a kulturního centra 12. století  a kláštera Tatev z 10. století. Často se nazývá „klášter postavený na okraji ničeho“. Příjezd do kláštera s nejdelší lanovkou na světě. Nocleh v Goris. 
5. den: Po snídani přejezd do Íránu, návštěva krásného kláštera sv. Štěpána položeného mezi kopci, dále pokračujeme do historického města Jolfa, které se nachází v blízkosti řeky Aras. Jolfa sloužila jako pevnost pro křesťanské Armény. Ubytování v Marandu.
6. den: Snídaně. Cestou na severozápad přes zříceniny citadely navštívíme jednu z nejznámějších památek v Íránu a křesťanské poutní místo - Qara Kelisa, známá také jako  kostel svatého Tadeáše (UNESCO), je považován za největší a nejkrásnější arménský kostel v Íránu. Příjezd do Tabrizu. Návštěva tabrizského historického bazaru – komplexu vzájemně propojených, krytých cihlových objektů (UNESCO). Nocleh.
7. den: Po snídani prohlídka starobylého perského hlavního města Tabriz. Uvidíme Páteční mešitu a Modrou mešitu, která byla několikrát zničena zemětřesením a je považována za mistrovské dílo smaltované dekorace v Íránu. Návštěva archeologického naleziště Takht-e Soleiman (trůn Šalamounův) pod patronací světového dědictví UNESCO. Je to jeden z archeologických vrcholů v západním Íránu. Nachází se ve výšce 2500 m a uvidíme zde  pozůstatky paláců, skladů a Chrámu ohně. Také navštívíme ruiny Zendan-e Soleiman. Nocleh v Zanjanu.
8. den: Po snídani prohlídka Zanjanu: města na Hedvábné stezce. Návštěva historické továrny na výrobu nožů, prohlédneme místní bazar, mešitu Jame, dům Zolfaghari. Pokračujeme do Sultanieh.  Návštěva  mauzolea, které má jednu z největších kopulí na světě (UNESCO). Dále cestou do Qazvin, hlavního tranzitního centra od starověku. V Qazvinu navštívíme mešitu Aminiha Hosseiniyeh. Přejezd do Teheránu. Ubytování. Nocleh.  
9. den: Po snídani prohlídka Teheránu: Archeologické muzeum (Národní muzeum), Palác Golestan (UNESCO), návštěva Velkého Bazaru. Odpoledne si prohlédneme architektonicky zajímavý most Tabiat, který spojuje přírodní park Taleghani a Park Ab-o-Atash - jednu z odpočinkových míst města. Nocleh v Teheránu.
10. den: V brzkých ranních hodinách odlet (s přestupem) do Prahy.Fakultativněpříplatek za jednolůžkový pokoj 7 990 Kčpříplatek za polopenzi 3 890 Kč íránské vízum 2 500 KčCena zahrnujeleteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků (s přestupem)služby místního a českého průvodce  pozemní dopravu autem či minibusem9 noclehů v hotelech*** se snídaní  vstupy dle programu   pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: • spropitné (místní personál, průvodce, řidič)InformaceMinimální počet účastníků zájezdu je 12 osob. Změna programových bodů vyhrazena.    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.