Australský komplet - Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Austrálie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 128 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejobsáhlejší cesta po Austrálii. Pestrá akce pro ty, kteří chtějí více než všechno!

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do AUSTRÁLIE, Sydney. Přílet do Austrálie druhý den večer.

3. - 4. den

SYDNEY. Uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře (UNESCO). Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay.

5. den

Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit Scenic World s vodopády, uhelným"dolEM"a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu.

6. den

Přelet do Hobartu. TASMÁNIE – zelený klenot Austrálie. Celodenní prohlídka nejstaršího národního parku Tasmánie"Mt. Field. Během dne procházka do údolí obřích stromů Karri (druhý největší strom na světě). Procházky pralesem s vodopády a divokou neporušenou přírodou. Odpoledne jezero Dobson a procházka mezi zdejší endemické palmy „pandani“.

7. den

Celodenní průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat" Jižní arktický oceán z historického majáku. Fakultativně plavba za mořskou faunou – pozorování delfínů, lachtanů i orlů!

8. den

Zájemci si prohlédnou slavnou historickou věznici v tajemném Port Arthur. Pobyt v"národním parku na Tasmanově"poloostrově. Úchvatné vyhlídky z Eaglehawk Neck v Pirátské zátoce a návštěva Ďáblovy kuchyně, jeskynní oblouky do moře Remarcable."

9. den

Průzkum NP Freycinet, kde navštívíte slavnou Wineglass Bay. Pro odvážnější možnost zdolat horu Mt. Amos. Cestou možnost ochutnávky místních vín. Večer pozorování tučňáků vracejících se z"lovu v"oceánu.

10. den

Historické město Richmond a nejstarší most na Tasmánii. Dále fakultativní návštěva přírodního parku Bonorong"Wildlife"Sanctuary, kde budete mít možnost obdivovat tasmánské čerty, klokany, vombaty a další australská zvířata. Prohlídka centra historického Hobartu. Večerní ničím nerušená vyhlídka z"Mt. Wellington.

11. den

Přelet do Melbourne. Skalní moře Grampians, procházka Grand" Canyonem, skalní převisy Balconies. V"případě úspory času možná návštěva zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill – rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů.

12. den

Pohádková Great Ocean Road: Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody.

13. den

Dopoledne Velká oceánská cesta, odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, venkovní pohled na tenisové kurty Australian Open v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square.

14. den

Přelet do Alice Springs. RUDÝ STŘED AUSTRÁLIE. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie."(Pořadí navštívených míst v"oblasti Rudého středu se může změnit dle aktuální situace.)

15. den

Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle aktuálního počasí a stavu cesty). Velbloudí farma.

16. den

Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Stolová Connorsova hora. Zastávka na farmě – Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru"(UNESCO).

17. den

Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Cairns.

18. den

Nejstarší prales světa Daintree NP. Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva přírodního parku se slanovodními krokodýly. NP Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio – klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy.

19. den

VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na Michaelmas Cay či Green Island – koupání s možností bezpečného šnorchlování v"okolí. Alternativně pobyt v"Cairns.

20. den

Domorodý skanzen Tjapukai – hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree – fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny.

21. - 22. den

Letecký návrat z"Cairns do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.