Ikony Austrálie - Výběr toho Nej z Austrálie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Austrálie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 103 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků v překrásné přírodě

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do AUSTRÁLIE, Melbourne. Nocleh v"letadle. Přílet do Austrálie druhý den večer. Nocleh v"Melbourne.

3. den

Pohádková Great Ocean Road. Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody.

4. den

Ráj koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. NP Grampians – skalní moře, procházka Grand Canyonem, skalní převisy Balconies. Nocleh v"oblasti Grampians.

5. den

Fakultativně zlatokopecký skanzen Sovereign Hill. Rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů. Odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, tenisové kurty Australian Open (zvenku) v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square. Nocleh v"Melbourne.

6. den

Brzký ranní přelet do Cairns. Domorodý skanzen Tjapukai. Hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree, fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny. Nocleh v"Cairns.

7. den

Nejstarší prales světa Daintree NP. Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva přírodního parku se slanovodními krokodýly. Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio – klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy. Nocleh v"Cairns.

8. den

Velký bariérový útes. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i s potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na"Michaelmas Cay či Green Island - koupání s možností bezpečného šnorchlování v"okolí. Nocleh v"Cairns.

9. den

Rudý střed. Letecky z Cairns do Alice Springs. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie. Nocleh v"Alice Springs."(Pořadí navštívených míst v"oblasti Rudého středu se může změnit dle aktuální situace.)

10. den

Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle aktuálního počasí a stavu cesty). Velbloudí farma. Nocleh v"oblasti Kings Canyon.

11. den

Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Stolová Connorsova hora. Zastávka na farmě Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru (UNESCO). Nocleh v"oblasti Uluru.

12. den

Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Sydney. Prohlídka večerní metropole. Nocleh v"Sydney."

13. den

Sydney. Uličky"Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře"(UNESCO). Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay. Nocleh v"Sydney.

14. den

Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Pro zájemce Scenic World s vodopády, uhelným"dolem"a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu. Nocleh v"Sydney."

15. den

Dopoledne program v"Sydney. Odpoledne odjezd na letiště, večerní odlet domů

16. den

Letecký návrat do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.