Nejkrásnější místa východní Austrálie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Austrálie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 143 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Východní pobřeží je o kaňonech, údolích, horách s koberci eukalyptů, o koupání na plážích Gold Coast či poznání životního stylu Australanů.

Program zájezdu

1.-2. den - ODLET Z PRAHY A NA CESTĚ

Odlet z Prahy do Sydney. Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3. den - PŘÍLET DO SYDNEY

Po příletu do Sydney krátká orientační prohlídka města s vyhlídkou na budovu Opery a přístavní most, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu. Nocleh v Sydney.

4. den - SYDNEY

Pěší prohlídka města, při níž navštívíme čtvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, čtvrť The Rocks, vyhlídkovou věž AMP Tower, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedeme se případně lodí po zálivu (fakultativně). Nocleh v Sydney.

5. den - CANBERRA

Výlet do Canberry, metropole Austrálie. Prohlídka zahrnuje většinu atrakcí na obou březích jezera Lake Burley Griffin včetně originální budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocleh.

6. den - NP BLUE MOUNTAIN

Výlet do Blue Mountains. Nejdříve zastavíme v parku divokých zvířat Wildlife Park, kde uvidíte na vlastní oči klokana, koalu, ježuru či pštrosa emu. V Blue Mountains navštívíme vyhlídku na skalní útvar Tři sestry a vyjdeme si na procházku eukalyptovým lesem. Zpět se svezeme nejstrmější železnicí světa.

7. den - SYDNEY – GOLD COAST

Transfer na letiště, přelet do přímořského ráje Gold Coast severně od Sydney a transfer do hotelu. Volno na plážích Surfers Paradise. Nocleh.

8. den - GOLD COAST

Volno na nekonečných plážích Gold Coast nebo výlet do deštného pralesa národního parku Lamington s nádhernými výhledy. Nocleh na Gold Coast.

9. den - BRISBANE – HERVEY BAY

Přejezd přes Sunshine Coast do Hervey Bay – výchozího bodu pro návštěvu ostrova Fraser Island. Cestou prohlídka Brisbane, centra státu Queensland.

10. den - FRASER ISLAND

Výlet na největší písečný ostrov světa Fraser Island či volno na pláži. Ostrov a národní park Great Sandy je známý neskutečně širokou pláží a písečnými dunami. Nechybějí čirá sladkovodní jezírka nebo deštný prales. Nocleh.

11. den - ROCKHAMPTON

Přejezd do Rockhamptonu, překročení obratníku Kozoroha. Nocleh.

12. den - AIRLIE BEACH

Přejezd do Airlie Beach, výchozího bodu pro návštěvu rezervace Whitsundays. Ubytování, volno na pláži. Nocleh.

13. den - NP WHITSUNDAY ISLAND

Celodenní výlet do národního parku na ostrovech Whitsunday. Ostrovy nabízejí široké možnosti vodních radovánek – potápění, šnorchlování, koupání a romantické procházky. Nocleh.

14. den - TOWNSVILLE – CAIRNS

Cesta přes Townsville s možností návštěvy akvária, v němž se dozvíme vše o životě na Bariérovém útesu. Odpoledne přejezd do Cairns. Nocleh.

15. den - CAIRNS

Volno na plážích tropického severu nebo fakultativně výlet lodí se skleněným dnem pro pozorování podmořského života Velkého bariérového útesu – největšího korálového útesu planety. Možnost potápění či šnorchlování. Fakultativně též let vrtulníkem nad útesem. Nocleh.

16. den - CAIRNS

Volno na plážích tropického severu nebo celodenní výlet do nedaleké Kurandy, která se nachází uprostřed deštného pralesa. Jízda železnicí kolem vodopádů a nejdelší lanovkou na světě nad deštným pralesem bude zakončena v místním kulturním centru vystoupením domorodé skupiny písní a tanců. Můžete si také vyzkoušet hod bumerangem nebo hru na domorodý nástroj didgeridoo. Nocleh v Cairns.

17. den - ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet z Cairns do Prahy s mezipřistáním v Asii.

18. den - PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.