Barma (Myanmar) na Silvestra - s odpočinkem u moře

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 84 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Živoucí tradice a hluboce zakořeněný buddhismus. Relax na bílých plážích.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do BARMY, Yangoonu, případně do thajského Bangkoku. Nocleh v Bangkoku.

3. den

Letecky do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume.

4. den

Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa. Buddhistické texty vytesané do mnoha kamenných desek. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce. Nocleh v"Mandaly.

5. den

Celodenní plavba po řece Irávádí do Baganu, starého královského města, jednoho z nejkrásnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. První západ slunce na pagodách Baganu. Nocleh v"Baganu.

6. - 7. den

Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11. - 13. století. Původně jich tu stálo prý 4446. Do současnosti se jich dochovalo více než 2000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí. Nocleh v Baganu."

8. den

Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Hravé opice. Výroba cukru z palem. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Nocleh v"Kalaw.

9. den

Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných v labyrintu jeskyně poutníky v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy."Nocleh v Nyaung Shwe.

10. den

Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí trhy a zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Klášter skákající kočky. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou."Nocleh v Nyaung Shwe.

11. den

Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Odlet z Heho do Thandwe na pobřeží. Přesun do Ngapali - nejkrásnější barmské pláže."Nocleh v"Ngapali.

12. - 13. den

Odpočinek na pláži lemované palmami s"možností fakultativních výletů do okolních rybářských vesniček či za šnorchlováním. Oblíbené mořské speciality."Noclehy v"Ngapali.

14. den

Přelet do Yangonu. Prohlídka města. Kontrast současných a historických staveb. Krátká pěší procházka centrem města. Pagoda Sule stará 2 000 let. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách. Nocleh v"Yangonu.

15. den

Loučení s Barmou. Poslední nákupy na Skots Market. Odlet z Yangonu."

16. den

Letecký návrat do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.