Barma - usměvavá, tajemná a zlatá

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 59 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodově mezi rýžovými políčky, horskými kmeny, buddhistickými chrámy a mnichy

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Barmy - bývalé hlavní město Yangon (Rangoon). Ubytování na 2 noci.

3. den

Prohlídka Yangonu – pagoda Sule, ležící Buddha v chrámu Chaukhtatgyi, atmosféra místních trhů, jezero Kandawgyi se zlatou lodí. Podvečer u nejsvětější pagody světa na kopci Singuttara – pozlacená nádhera Shwedagon (Šweitigoumská pagoda).

4. den

Přelet do Mandalay. Největší kniha světa vytesaná v mramorových deskách v pagodě Kuthodaw. Výhled na město z Mandalajské hory s řadou svatyní. Ubytování v Mandalay na 2 noci.

5. den

Návštěva tradičních dílen na zpracování látek, dřeva, kamene a zlata a přejezd autem do Mingunu. Od největšího funkčního zvonu světa pro největší zamýšlenou pagodu světa do bývalého královského města Šanů Sagaing s vrchem s několika stovkami stúp, chrámů a tisícovkami mnichů. Přes starodávné město Ava dojezd autem do Amarapury. Prohlídka nejdelšího týkového mostu na světe U-Bein a úchvatný západ slunce.

6. den

Brzy ráno návštěva chrámu Mahamuni s obří zlatou sochou Buddhy. Dlouhý přejezd barmským venkovem do horského městečka Kanpetlet nedaleko Mt. Victoria. Ubytování na 2 noci.

7. den

Výstup tropickými horskými lesy, přes rýžová políčka a svérázné vesnice na Mt. Victoria (3053 m) s obří sochou Buddhy na vrcholu a fantastickými výhledy do kraje. (6-7 hod, ↑650 m, ↓650 m).

8. den

S místním průvodcem a za podpory terénních aut pěší 1,5denní výlet nalehko za horskými kmeny Čjinského státu s přespáním v hostelu v jedné z vesnic. (za den cca 15 km, ↑za den cca 250-300 m, ↓za den cca 250-300 m)

9. den

Dokončení horského treku. Setkání s naším autem a přejezd do opěvovaného Baganu. Západ slunce za pagodami z jednoho z uměle navršených pahorků. Ubytování na 2 noci.

10. den

Bagan (UNESCO) – nejmagičtější místo Barmy. Východ slunce nad pagodami s desítkami letících balonů. Pro zájemce možnost úžasného, ale drahého, letu balonem nad touto jedinečnou lokalitou. Přes den na elektrokolech poznávání Baganu - mezi stovkami fotogenických tisíc let starých pagod, chrámů a stúp. Vychutnání si západu slunce z lodi na řece Irrawaddy.

11. den

Přejezd barmským venkovem pod Mount Popa – osamělý sopečný skalní suk Taung Kalat – výstup po strmém schodišti k monumentálnímu klášteru na vrcholu s výhledem do kraje a údajným sídlem duchů „nat“. Nocleh v Kalaw.

12. – 14. den

Ráno návštěva rázovitého tržiště v Kalaw. Pohodové 3denní pěší putování v doprovodu místního průvodce, s ubytováním a plnou penzí přes horské vesnice a rýžová políčka k jezeru Inle (denně průměrně 20 km, ↑denně 250-350 m, ↓denně 250-350 m). Odpoledne 14. den plavba na člunu mezi plovoucími vesničkami, domy na kůlech etnika Inha, úžasnými plovoucími zahradami. Místní rybáři pádlující ve stoje nohou. Nocleh v hotelu ve vsi Nyaung Shwe.

15. den

Snové ráno a dopoledne na jezeře Inle - kovodělné, tkalcovské a řezbářské dílničky, klášter Skákajících koček Nga Phe Kyaung a ženy kmene Padaung s žirafími krky. Přesun autem do Heho a let do Yangonu.

16. den

Yangon - poslední nákupy. Odlet z Yangonu do Evropy.

17. den

Návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.