Thajsko - Barma (Myanmar) - Laos - Památky, příroda I pláže

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma, Laos, Thajsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 58 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kombinace zemí Jihovýchodní Asie. Pestrá mozaika kultur, zajímavých lidí a přírodních krás.

Program zájezdu

1. den

Letecky do THAJSKA.

2. den

Přílet do hlavního města Bangkoku. Zlatá hora Golden Mountain, svaté relikvie Buddhy. Nocleh v"Bangkoku.

3. den

Bangkok, „Město andělů“! Působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám úsvitu Wat Arun v khmérském stylu. Projížďka lodí po vodních kanálech. Nočním klimatizovaným busem či lehátkovým vlakem na thajský sever.

4. den

Příjezd v"ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Dílničky thajských řemeslníků – ukázka výroby tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci. Pulzující noční bazar. Nocleh v"Chiang Mai.

5. den

Doi Suthep, hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Motýlí a orchidejová farma. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami. Přejezd do Thatonu. Západ slunce nad řekou Kok. Nocleh v"Thatonu.

6. den

Plavba lodí z"Thatonu do Chiang Rai. Možnost koupání v"horkých pramenech. Unikátní sněhobílý chrám Wat Rong Khun. Jízda malebnými horami do čínského Mae Salongu. Čajové terasy. Bývalé sídlo opiového magnáta Khun Sa a šanské spojenecké armády. Malá Čína na barmském pomezí. Hraniční Mae Sai s barmskou tržnicí. Nocleh v"Mae Sai.

7. den

Ranní výlet do BARMY, do městečka Tachileik. Chod země se řídí podle hvězd. Vyjížďka moto rikšami. Unikátní pagoda. Tradiční tržnice. Návštěva oblasti Zlatého trojúhelníku na pomezí tří států, kde se setkávají THAJSKO, BARMA a LAOS. Opiové muzeum, historie i současnost (opiové váhy, kuriózní exponáty). Přejezd a nocleh v Chiang Mai.

8. den

Rozloučení s"Thajskem. Přelet do Luang Prabang na řece Mekong. LAOS. Království „Miliónu slonů“. Země plná buddhismu, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Nocleh v"Luang Prabang.

9. den

Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Královský palác a muzeum. Vyhlídka Phou Si nad Mekongem."Ranní i večerní trh. Nocleh v"Luang Prabang.

10. den

Neopakovatelná atmosféra města za svítání. Procesí mnichů. Plavba po otci vod, Mekongu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou. Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si. Fakultativně možnost návštěvy sloního parku. Nocleh v"Luang Prabang.

11. den

Průjezd pohádkovou krajinou do krasové oblasti Vang Vieng. Procházka mezi rýžovými políčky na blízkou vyhlídku. Nocleh ve Vang Vieng.

12. den

Návštěva několika jeskyní s buddhistickým chrámem i krápníkovou výzdobou. Pro zájemce tubing – plavba na nafukovacích duších v krasové jeskyni, případně odpolední jízda na kajaku po řece Nam Song. Fakultativně možnost svezení na zip line. Nepřeberné množství restaurací a pivních barů. Nocleh ve Vang Vieng.

13. den

Odjezd do hlavního města Vientiane. Pha That Luang - velká zlatá pagoda. Wat Si Saket - nejstarší chrám. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem"plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun lehátkovým vlakem z"Nong Khai do Bangkoku.

14. - 15. den

Letecky návrat z Bangkoku domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.