Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar) - Nejen mystický Angkor Wat

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma, Kambodža, Thajsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 89 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pestrá škála památek, zajímavých lidí a přírodních krás.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do KAMBODŽI, hlavního města Phnom Penhu. Nocleh v Phnom Penhu."

3. den

Prohlídka města. Královský palác. Stříbrná pagoda. Wat Phnom. Kontrasty hlavního města. Tržnice. Navštívíme i taneční školu? Fakultativní plavba při západu slunce po řece Mekong. Noční život, masážní salony a čepované pivo. Nocleh v Phnom Penhu.

4. den

Cesta do Siem Reap, výchozí místo pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnáme speciality v"místní tržnici? Nocleh v"Siam Reap.

5. - 7. den

Největší stavební lahůdka jihovýchodní Asie – Angkor Wat. Z období od 9. do 14. století se zde zachovalo 130 chrámů. Jeden z vrcholů stavitelství. Ctižádostiví panovníci zanechávali stavby vždy impozantnější než předchůdci. Odlišný charakter chrámů. Tajemné paláce zarostlé v džungli. Bayon – magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí. Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Nahlédneme do života venkovanů. Lodní výlet po jezeře Tonlesap. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Cestou zastávka na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat. Noclehy v"Siam Reap.

8. den

Cesta na jih k moři. Hraniční přechod do THAJSKA. Městečko Trat. Přesun lodí na ostrov Ko Chang. Nocleh na Koh Chang.

9. - 11. den

Exotický ostrov Ko Chang. Koupání a šnorchlování na ostrově. Zasloužený odpočinek u moře. Hustá tropická vegetace. Fakultativní výlety lodí za poznáním mořských hlubin, projížďka na slonech s koupáním, vyjížďka k"vodopádům. Gurmánské zážitky v"podobě rozmanitých lákadel thajské kuchyně. Noclehy na Koh Chang.

12. den

Poslední koupání. Přesun do Bangkoku. Necháte se zlákat pravou thajskou masáží? Nocleh v Bangkoku.

13. den

Celodenní prohlídka města. Královský palác. Wat Phra Keo, chrám Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám Rozbřesku Wat Arun - pagoda khmérského stylu. Projížďka lodí po exotických vodních cestách. Nocleh v Bangkoku.

14. den

Letecky do BARMY, do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume. Nocleh v"Mandaly.

15. den

Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábějí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa. Buddhistické texty vytesané do mnoha kamenných desek. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce. Nocleh v"Mandaly.

16. den

Celodenní vyhlídková plavba po řece Irávádí regionem centrální Barmy do Baganu. Staré královské město, jedno z nejkrásnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. První západ slunce s"panoramatem pagod Baganu. Nocleh v"Baganu.

17. - 18. den

Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11. - 13. století. Původně jich tu stálo prý 4 446. Do současnosti se jich dochovalo více než 2 000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při východu i západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí. Noclehy v"Baganu.

19. den

Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Hravé opice. Výroba cukru z palem. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Nocleh v"Kalaw.

20. den

Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8 000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných v labyrintu jeskyně poutníky v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy. (Budeme mít štěstí se zúčastnit v podzimním termínu opět balónového festivalu v"Taunggyi?). Nocleh v Nyaung Shwe.

21. den

Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Stříbrotepci a výroba lodí. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou. Ruční tkaní hedvábí, výroba dřevěných"lodí, zpracování stříbra. Nocleh v Nyaung Shwe.

22. den

Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Pagoda Indein na západním břehu jezera s"tisíci barevnými stúpami, v"původní i rekonstruované podobě. Krátká vyjížďka na kolech nebo motorovým tuktukem"kolem jezera. Relaxace v"horkých pramenech. Ochutnávka místních vín při západu slunce ve vinařství Red Estate s"výhledem na jezero Inle. Fakultativně možnost celodenního treku v"okolí jezera Inle s"příchodem na vinice před západem slunce. Nocleh v Nyaung Shwe.

23. den

Ranní odlet z Heho do Yangonu. Přesun do Kyaiktiyo. Krátký pěší výstup k působivé Golden Rock, zlaté stupě umístěné na dokonale vyváženém viklanu. Umístění Buddhova vlasu prý zajistilo jeho rovnováhu! Nocleh v"Kyaiktiyo.

24. den

Přesun do Baga, královského města Monského státu. Hlavní atrakce buddhistického areálu Baga. 55 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, přes 1 000 let stará nejvyšší stupa Shwemawdaw. Přesun do Yangonu. Nocleh v"Yangonu.

25. den

Yangon. Kontrast současných a historických staveb. Krátká procházka centrem města. Pagoda Sule stará 2 000 let. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Poslední nákupy na Skots market, trh s jantarem. Loučení s Barmou. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách. Nocleh v"Yangonu.

26. den

Loučení s"Barmou. V"závislosti na čase odletu lokání trh v Thanlyin a Yele Pagoda – chrám na ostrově uprostřed řeky. Ruiny starého portugalského kostela. Odlet z Yangonu.

27. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.