Belgie plná překvapení 2021

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Belgie, Brusel, Bruggy, Antverpy
Název ubytování Brusel
Typ ubytování Zajímavé místo
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 5 399 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis:Belgie plná překvapení


5denní poznávací zájezd do Belgie
Ubytování v hotelu se snídaní
Nejkrásnější města Belgie
Návštěva brusírny diamantů
Ochutnávka největších belgických specialit
Doprava moderním autobusem s klimatizací
Služby průvodce v ceně
Nástupní místa a časy odjezdů


Malebná vlámská města i gurmánský ráj
Území Belgického království patřilo po staletí k nejbohatším a nejvyspělejším v Evropě. Díky tomu je pravým rájem pro turisty, kteří zde obdivují malebná vlámská města, honosné domy umělců i obchodníků, nekonečné vodní kanály, ale užívají i rušný pulzující život, ochutnávají vyhlášená místní piva a čokoládové pralinky. Poznejte s námi tato kouzelná místa Belgie a rozmazlete své chuťové buňky při degustaci místních specialit. Víte, že vůbec první hranolky na světě vznikly právě v Belgii? Uvidíte „hlavní město Evropy“ Brusel, Antverpy Paula Rubense, romantické Bruggy i pivařský Gent.
Program zájezdu
1. den
Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.
2. den
Celý den strávíme v Bruggách (UNESCO), jednom z nejkrásnějších měst Evropy s pohádkovým středověkým centrem a magickou atmosférou. Najdete zde nejposvátnější relikvii Evropy – ampuli se zachycenými kapkami Ježíšovy krve a vody, kterou bylo omyto jeho tělo. Kromě historických památek ochutnáme pravé belgické hranolky, čokoládu i pivo.

Prohlídka města s průvodcem (náměstí Markt s řadou štítových domů, náměstí Burg s bazilikou Svaté krve, Justiční palác Gerechtshof, gotickou radnici Stadhuis, věž Belfried, poklidnou Bekináž (UNESCO)
Odpoledne návštěva muzea čokolády s přehlídkou výroby čokolád a pralinek vč. ochutnávky
Projížďka lodí po kanále
Během individuálního volna možnost prozkoumat jediné muzeum hranolek na světě, Gruuthuse či Groeninge Museum (sbírky lámských a holandských mistrů), gotický kostel Panny Marie se sousoším Madony s dítětem od Michelangela
Možnost ochutnat typické belgické speciality např. sladké gaufres de Liège nebo posezení v některé z hospůdek s nepřeberným výběrem piv
Večer přejezd na ubytování

3. den
Čekají nás dvě perly Flander. Dopoledne poznáme starobylé Antverpy, město diamantů a jeden z největších evropských přístavů. Někdy se jim přezdívá „Jeruzalém západu“ a jsou úzce spojeny s malířem Paulem Rubensem, který zde strávil více než 30 let. Odpoledne se vypravíme do bohatého města Gent, ve kterém kupci nechali vystavět ohromné kostely i přepychové domy. Možná potkáme i Bellemana, městského zvoníka, který kontroluje hospody a vyhlašuje místní novinky.

Po snídani přejezd do Antverp
Prohlídka města s průvodcem (náměstí Grote Markt s cechovními domy, renesanční radnice, největší katedrála v Belgii, hrad Steen, honosná budova nádraží)
Návštěva brusírny diamantů
Po stopách malíře Paula Rubense (dům s ateliérem, jeho obrazy v katedrále i Královském muzeu krásných umění, místo posledního odpočinku v kostele sv. Jakuba)
Přejezd autobusem do středověkého Gentu
Prohlídka města s průvodcem (rezidence flanderských hrabat, katedrála sv. Bavona se světoznámým oltářem bratří Eyckových, věž Belfort, nábřeží Graslei s cechovními domy)
Možnost ochutnat slavné belgické pivo Kvak nebo místní gin Jenever
Přejezd na ubytování

4. den
Zastavíme se na slavném bojišti Waterloo, kde se v roce 1815 střetla vojska Napoleona a vévody z Wellingtonu. Celý den potom strávíme v hlavním městě Belgie i Evropy – Bruselu, kde nás čeká přehlídka architektury od středověku po modernu.

Po snídani zastávka u Waterloo (památník, multimediální expozice)
Autobusem se přesuneme do Bruselu
Prohlídka města s průvodcem (Grote Markt (UNESCO) s cechovními domy a gotickou radnicí, socha sv. Michala, Galerie sv. Huberta, katedrála, královský palác, „čurající“ chlapeček)
Individuální volno (parlamentní čtvrť, světoznámá muzea a Královské obrazárny, symbol města Atomium, park Mini – Europe, Komiksová cesta)
Večerní odjezd do ČR

5. den
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Důležité informace o zájezdu
Cena zahrnuje

Doprava autobusem tam a zpět
2× ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní
Služby průvodce
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění
Vstupy do jednotlivých památek

Orientační ceny vstupného
Většinu vstupenek lze koupit hromadně, aby bylo možné získat skupinovou slevu.

Bruggy

Bazilika svaté krve zdarma, Pokladnice 2,5 €
Kostel Panny Marie s Michelangelovým sousoším 6 €
Muzeum čokolády 8 €
Muzeum hranolek 7 €
Kombinovaný vstup Muzeum čokolády + Muzeum hranolek 13 €
Plavba po kanálech 9 €

Antverpy

Katedrála 6 €
Brusírna diamantů zdarma
Dům Paula Rubense 10 €
Kostel sv. Jakuba 3 €

Gent

Katedrála sv. Bavona 4 €

Brusel

Waterloo Multimediální expozice 1815 16 €
Jízdenka MHD 2,10 €
Atomium 15 €
Mini-Europe 16 €


Další informace

Doporučené kapesné je cca 130 €
K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my Vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět)
Změna programu vyhrazenaTip z okolí
V Bruselu se otevírá nové muzeum s garderobou slavného čůrajícího chlapečka Jeden ze symbolů Bruselu - čůrající chlapeček - dostal celé nové muzeum. Nachází se jen několik kroků od známé sochy a je zasvěceno chlapečkově bohaté a pestré garderobě. Celá sbírka čítá více než 950 kostýmů, které se na symbolu za léta při různých příležitostech vystřídaly. Návštěvníci budou mít možnosti si je prohlédnout od soboty, kdy se muzeum oficiálně otevírá.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.