Zážitková Guatemala - Belize - Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Belize, Guatemala
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 85 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Exkluzivně sestavený program nabitý unikátními zážitky.

Program zájezdu

1. den

Letecky přes USA do GUATEMALY. Hlavní město Guatemala City, ubytování v hotelu.

2. den

Přesun do centra hornaté oblasti s"největší produkcí kávy. Cobán - příjemné městečko sevřené okolními horami. Bujná zeleň plná orchidejí. Cesta do krasové oblasti Alta Verapaz. Ve večerních hodinách příjezd do horské vesničky Lanquín, ubytování v"hotýlku.

3. den

Fakultativně příjemný rafting na řece Cahabon mezi banánovníky a kakaovníky, zakončený lahodným obědem v"domorodé vísce na břehu řeky. Odpolední odpočinek v"pohádkových kaskádách Semuc Champey uprostřed pralesa. Pro místní indiány místo posvátných vod. Možnost koupání v"přírodních lagunách měnících svou barvu od světle zelené po tmavě modrou. Neuvěřitelná hra barev a stínů. Tři sta metrů dlouhý přírodní vápencový most přes Río Cahabon, jedinečná hříčka přírody.

4. den

Pohodový trek pohádkovým deštným pralesem k"laguně Lachua. Společné stavění stanů, koupání, poté relax. Opuštěná „karibská“ zátoka zapomenutá uprostřed džungle. Místo jako z"říše za zrcadlem! Křišťálová voda, hojnost ryb i skvělé koupání. Vzrostlé cedry i mahagonovníky. Nezapomenutelná noční atmosféra džungle umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Zahlédneme i stopy jaguára? Nocleh u jezera v"pronajatých stanech s"večeří a snídaní.

5. den

Pro zájemce dobrodružná výprava soustavou jeskynního systému Candelaria na nafouknutých duších. Jedna z"nejkrásnějších a největších krápníkových jeskyní na americkém kontinentu dosahuje hloubky až 30 kilometrů. Staří Mayové věřili, že je vstupem do podsvětí Xibalba. Dodnes se zde praktikují tajemné rituály. Nocleh v působivém hotýlku uprostřed džungle.

6. den

Pro zájemce prozkoumání jeskyně Bombil Pek. Najdou se odvážlivci, kteří slaní do její hloubky (80 m)? Krápníkové prostory se stopami pravěkého života. Starodávná mayská svatyně. Průchod jeskynním systémem. Na přání mayský rituál se šamany přímo v"posvátné jeskyni!!"

7. den

Dopoledne přesun do Peténu. Odpoledne jedna z"nejmagičtějších mayských památek - Tikal. Obrovské pyramidy tyčící se do výše 60 metrů. Nekonečné ruiny dalších tisíců staveb a chrámů. Vše je neproniknutelně sevřeno náručí neprostupné džungle. Magické místo se stopami mayských rituálů, obývané dnes už jen opicemi, tukany a dalšími divokými zvířaty. Rozlehlost i unikátní poloha místa umocňuje všudypřítomné tajemno a neobjasněné záhady. Západ Slunce nad pyramidami.

8. den

Úsvit nad Tikalem. Plavba lodí soutěskou k deltě řeky Rio Dulce s možností osvěžující koupele. Livingstone na březích Karibiku. Vesnička žijící v"rytmu marimby a zpěvem Boba Marleyho. Africký nádech je umocněn místními černošskými obyvateli zvanými Garifunas - potomky uprchlých otroků. Příjemný hotel v Livingstone.

9. - 11. den

Plavba na rychlých člunech na panenské ostrůvky Sapotillos v"BELIZE. Pohoda tropického ráje. Palmové háje, bílý písek, smaragdové moře. K"dispozici máme motorové čluny jen pro nás. Lodní výlety na nedaleké korálové ostrůvky. Možnost rybaření a lahůdkové šnorchlování. Mělká modrozelená laguna vybízející k"pozorování mant. Kulinářské zážitky v"podobě darů moře připravované z"místních zdrojů. Večerní romantika u ohně s"vůní pečených ryb. Ubytování v pronajatých stanech s"plnou penzí. Robinzoniáda"dětských snů se stane skutečností! Jedno z"nejromantičtějších míst, co jste kdy viděli!

12. den

Lodí zpět do GUATEMALY. Celodenní přejezd do koloniálního městečka Antigua. Podmanivá atmosféra jednoho z"nejpůvabnějších měst střední Ameriky, zapsaného na seznamu UNESCO. Bývalé centrum španělské koloniální říše s bezpočtem kostelů a katedrál. Pomíjivá krása okázalé architektury poznamenaná ničivými zemětřeseními. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Nádherné výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango.

13. den

Jezero Atitlán obklopené sopkami. Posvátné jezero mění barvu vody s"každým pohybem slunce od všech odstínů modré, přes šedou až po smaragdově zelenou. Působivé místo přitahuje pozornost hippies a bohémů z"celého světa již od 60. let. Pohlcující atmosféra pověstných barů.

14. den

Přesun zpátky do Antiguy. Po cestě zastávka v"Chichicastenangu. Zažijte neuvěřitelnou pestrost barev na místních tradičních trzích. Ideální místo na koupi suvenýrů. Fakultativně večerní výstup na činnou sopku Pacaya.

15. den

Odpočinkový den v"Antigua. Pro zájemce fakultativně lov mečounů, případně výstup na sopku Acatenango (4"000 m) anebo výlet na farmu s"kávovými plantážemi. Večírek na rozloučenou s"Guatemalou!

16. - 17. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.