Benin - Togo - Ghana - Klenoty Guinejského zálivu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Benin, Ghana, Togo
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 88 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Starodávná království, kult tajemného voodoo i příroda a pláže

Program zájezdu

1. den

Letecky do BENINU, do Cotonou dříve nazývaného Dahomey.

2. den

Pirogou po jezeře Nokoué do rybářské vesnice na kůlech Ganvié. Návrat do Cotonou – labyrint Velkého trhu Dantokpa a tržiště fetišů. Centrum voodoo.

3. den

Odjezd do Ouidah. Návštěva muzea. Hadí chrám a uctívání hadů jako fetišů. Posvátný les krále Kpassé." Cesta otroků k Bráně bez návratu (UNESCO).

4. den

Sídlo králů zaniklé říše Dahomey v Abomey (UNESCO) - hliněné paláce s basreliéfy, trůny králů, chrámy voodoo. Dílny posvátných kovářů, hrobka krále Glele s jeho 41 zaživa pohřbenými ženami.

5. den

Významné poutní místo afrických katolíků Dassa-Zoumé obklopené skalami s jeskyní Panny Marie a mnoha dalšími svatyněmi. Křížová cesta, nově postavená katedrála. Pahorek s"kultovním místem voodoo. Přejezd na sever do pohoří Atakora s tradičními vesnicemi animistického etnika Somba. Nocleh v"Natititngou.

6. den

Návštěva výrobny bambuckého másla. Muzeum lidového umění v Natitingou. Malebná krajina s baobaby a vyhlídkami kolem Boukoumbé, kde ochutnáme pivo z prosa a navštívíme místní vesnické trhy. Tradiční vesničky tata somba. Nocleh v"Natititngou.

7. den

Přejezd do TOGA. Tajemné údolí Tamberna (UNESCO) s unikátními hliněnými kruhovými obydlími tata pokrytými kónickými slaměnými střechami. Uvítací tanec i tradice voodoo. Romantická soutěska Faille Aledgo (národní symbol Toga). Nocleh v"Sokodé.

8. den

Návštěva Sokodé, centra muslimského severu a druhého největšího města Toga. Ochutnávka tradičního tožského pokrmu. Pokračování do Atakpamé, bývalého hlavního města Protektorátu Togo. Koloniální architektura. Rušná tržnice a nezapomenutelný noční život. Nocleh v"Atakpamé.

9. den

Přejezd pohoří Atakora do města Kpalimé. Krátký pěší výlet napříč kávovými a kakaovými háji k velkolepému tropickému vodopádu. Možnost pěší túry k"nejvyšší hoře Toga Agou. Nocleh v"Kpalimé.

10. den

Zastávka ve vesnici Davedi nedaleko Tsévié s"ananasovými poli a výrobou palmového vína. Pokračování do hlavního města Toga, Lomé. Obrovský trh Grand Marché, katedrála Notre Dame, náměstí Nezávislosti, čtvrť umělců.

11. den

Výlet do osady Togoville na břehu jezera Togo s posvátnými místy voodoo - kouzelné stromy, čarodějné svatyně. Dům náčelníka s historickým trůnem. 1884 zde byla podepsána smlouva s Německem o protektorátu. Katedrála, kterou navštívil Jan Pavel II. Plavba tradiční pirogou po jezeře.

12. den

Přejezd do GHANY. Zastávka u Sogakope, pěšky přes most řeky Volty. Metropole Accra – dánský hrad Osu (dnes prezidentský palác). Nkrumeův památník nezávislosti a triumfální oblouk Black Star na gigantickém náměstí Nezávislosti.

13. den

Přejezd do Kumasi - země Ašantů, její srdce a hlavní folklorní centrum Západní Afriky (UNESCO). Cestou zastávka v"Adanwomase s"tkalcovskou dílnou látek kente a v"Ahwiaa s"pouliční řezbářskou dílnou.

14. den

Královský palác Asantehene s muzeem ašantské historie. Národní kulturní centrum, dílny uměleckých řemeslníků, ašantský „Excalibur“ Anokye. Návštěva šamanského domu v Ejisu. Kráterové posvátné jezero mrtvých duší Bosumtwi.

15. den

Odjezd na jih směrem k"pobřeží. Památník otroctví Assim Manso. Příjezd do Elminy.

16. den

Historické město Elmina. Mohutná středověká pevnost Sv. Jaga a hrad Sv. Jiří (UNESCO). Pulzující rybářský přístav a rušné tržiště. Další z řetězce pevností ze 17. století využívaných pro obchod se zlatem a otroky v Cape Coast. Vyhlídka od majáku Fort William. Hrad a muzeum, kobky otroků.

17. den

Tropický deštný prales NP Kakum s jediným chodníkem v horních patrech džungle v Africe. Písečné pláže Guinejského zálivu obklopených palmovými háji. Roztančí nás rytmy domorodých bubeníků?

18. - 19. den

Rozloučení se Západní Afrikou v metropoli Accra. Staré koloniální čtvrti Ussher a James Town s pevnostmi a majákem. Tržnice Makola, skvělé Národní muzeum. Centrum umělecké rukodělné výroby s trhem masek. Odvezete si i tu svou? Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.