Bhútán - Jomolhari trek - Hory země draků

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bhútán
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 114 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Akce pro milovníky hor a himálajských treků

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do INDIE. Přestup v Díllí a přelet do BHÚTÁNU, Paro. Za dobrého počasí úžasné výhledy na Mt. Everest a další osmitisícovky.

3. den

Výstup do kláštera Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu"„zavěšené“ na strmém útesu. Chrám Kuichu lhakhang ze 7. století. Následně jízda kolem rozvalin hradu Drukyel Dzong do Gunitsawy, kde začíná trek.

4. - 6. den

Treková trasa pomalu stoupá údolím a smíšeným lesem. Další táboření už je na dohled homolovitého vrcholu posvátného Jomolhari. Druhý den treku vstupujete do pásma kosodřevin a pohledy se otevírají, až dorazíte do Jangotkhangu (4 115 m). Ten patří k nejkrásnějším místům odpočinku na světě s dokonalým výhledem na majestátní východní stěnu Jomolhari. Strávíte tu i další den, buď výstupem ve směru průsmyku Nyele-La (4"785 m) nebo na vrchol nad tábořištěm, odkud je Jomolhari téměř na dosah.

7. - 9. den

Vydáte se k plesovým jezerům Tshophu, odkud se naskýtá výhled na další nádherný vrchol Jichyu Darkye (6 794 m) a budete pokračovat dál do průsmyku Bonte-La (4 890 m). Tím se dostanete do Údolí jaků (Yaksa). Další den vás čeká kratší výstup do průsmyku (4 500 m) a nakonec sestoupíte do Gunitsawy, kde jste trek začali. Přesun do hotelu v Paro.

10. den

Prohlídka Thimphu, jediného hlavního města na světě bez semaforů. Památeční čhorten i knihovna s"největší knihou světa. Nejstarší chrám v údolí Changakha Lhakhang, kam matky přinášejí své děti pro požehnání. Na večer královské sídlo Tashicho Dzong.

11. - 12. den

Rozloučení s"BHÚTÁNEM. Možnost bhútánské masáže a exotických nákupů. Letecky zpět do Díllí a následně domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.