Bhútán - Nepál - Poslední Šangri-La a festival

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bhútán, Indie, Nepál
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 111 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

To nejlepší z Bhútánu a Nepálu v kombinaci s Indií v komfortním balení

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do INDIE. Přílet do hlavního města Díllí a následně přelet do Siliguri v ZÁPADNÍM BENGÁLSKU. Přejezd podél čajových plantáží do NP Jaldhapara.

3. den

Ranní safari na slonech či v džípech s možností spatřit indické nosorožce, divoký skot, jeleny a různé druhy ptactva. Přesun na hranici a vstup do BHÚTÁNU, Země hřmícího draka. První buddhistický chrám Kharabandi s výhledem do Indické nížiny. Stoupání do hor po scénické silnici až do hlavního města Thimphu.

4. den

Prohlídka pamětihodností Thimphu. Vyhlídka na město od gigantické sochy Buddhy, pomník třetího krále Památeční čhörten zaplněný věřícími, procházka městem bez jediného semaforu zakončená na tržišti s možností výhodně nakoupit rozličné rukodělné výrobky. Starobylý chrám Changankha Lhakhang, rezervace národního zvířete takina. Vyhlídka na Tashichho Dzong, sídlo vlády a krále. Přejezd do Wangdue přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) s úžasnými horskými panoramaty za dobrého počasí.

5. - 6. den

Pěší výstup ke chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný Palác velikého štěstí. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do ledovcového údolí Phobjikha v Černých horách. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí. Pěší výlet malebným údolím zakončený u historického kláštera Gangtey. Krajina nedotčená moderní civilizací. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí a ochutnávka tradičních jídel i slaného čaje a pálenky ara.

7. - 9. den

Malebné putování do Jakaru v centrálním Bhútánu se zastávkou v Trongse. Prohlídka hradu, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu. Znamenité muzeum v hradní hlásce. Pamětihodnosti Bumthangu. V podzimním termínu zde zažijeme slavnost Jakar Tshechu. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Degustace místního piva „Červená panda“. Palác Ugyencholing v údolí Tang. Mystické jezírko Membartsho a ženský klášter.

10. - 11. den

Vnitrostátní přelet do Paro je mimořádný zážitek. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), nejvyšší hora světa bez lidské stopy. Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha. Během jarního termínu zde zažijeme slavnost Paro Tshechu. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, chrám z 8. století Kuichu Lhakhang.

12. - 13. den

Letecky do NEPÁLU. Panoramatický výhled na hřeben Himálaje s Everestem a Kančendžongou. Přílet do Káthmándú. Buddhistická stúpa Boudhanáth a přesun do Bhaktapuru, historicky zachovalého města. Nocleh v Dhulikelu na okraji Káthmándského údolí – uvidíme ráno himálajské panorama? Buddhistický chrám Namo Buddha a pěší výlet vesnickou krajinou s výhledy na hory. Večer spalování zesnulých v Pashupatináthu. Přesun do turistické čtvrti Thamel.

14. - 15. den

Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k Everestu. Návštěva královského města Patan se znamenitým muzeem a krásnými chrámy. Královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí? Riksha rallye do hotelu. Stúpa Svajambhúnáth a přilehlé svatyně. Prostranství Buddha Chowk s třemi gigantickými sochami světců. Lanovkou na hřeben Chandragiri a krásné výhledy na Káthmándské údolí.

16. - 17. den

Odlet z Káthmándú a letecký návrat (dle leteckého spojení přes indické Díllí) domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.