Země měřitelného štěstí

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bhútán, Paro - Thimphu - Punakha - Wangdue
Název ubytování Země měřitelného štěstí
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 64 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

PRIVÁTNÍ zájezd. Odjezdy každý den, minimálně 2 osoby.

ANGLICKY hovořící průvodce.

Popis stravování

plná penze

Popis ubytování

DopravaLETECKY Praha - Paro - Praha
Mezinárodní letenky vám velmi rádi na požadavek zajistíme.

Uvedená cena letenky je kalkulována v běžné ekonomické rezervační třídě. Aktuální cena letenky bude potvrzena po ověření volných míst dle Vámi vybraného termínu a na základě objednávky na jména.Ubytování3* hotely
 Stravováníplná penze

Popis lokality ubytování

PolohaParo – Thimphu – Punakha – Wangdue – Paro

Program zájezdu

1.den

Praha Odlet z Prahy.

2.den

Paro – Thipmhu (oběd, večeře) Přílet na letiště Paro v Bhútánu. Na letišti Vás již bude očekávat zástupce naší CK, který Vás přivítá a sdělí Vám praktické informace k Vašemu zájezdu. Po milém přivítání bude následovat transfer do hlavního města Thimphu (55km / 2h). Po příjezdu ubytování v hotelu. Později odpoledne odjezd k národnímu památníku Chorten. Jedná se o stúpu postavenou na památku bhútánského třetího krále, který je přezdíván jako „otec moderního Bhútánu“. Malby a sochy uvnitř památníku nabízí hluboké zamyšlení o buddhistické filozofii. Návrat do hotelu a přenocování.

3.den

Thimphu (plná penze) Dnes budete objevovat krásy poklidného města Thimphu, které je jediným hlavním městem na světě, kde na silnicích neuvidíte semafory. Prohlídku zahájíte návštěvou středověké pevnosti Tashichho Dzong, jejíž místnosti jsou využívány jako vládní kanceláře a jedna jako královská místnost. Poté navštívíte muzeum, kde můžete vidět ukázky národního bohatství původních obyvatel, a nakonec tradiční továrnu na ruční výrobu papíru a národní knihovnu. Po obědě Vás průvodce vezme do obchodu, kde se prodávají různé druhy řemeslných výrobků místních obyvatel. Poté ještě navštívíte školu Arts & Crafts School která je známa díky malbám thangkha. Můžete vidět studenty při jejich práci. Návrat do hotelu a přenocování.

4.den

Thimphu – Punakha (plná penze) Ranní odjezd do nedalekého hlavního zimního města Punakha (1350 m.n.m., 75km / 2h). Po cestě se zastavíte na vyhlídce Dochu-la pass (3080 m.n.m.), která zvěstuje okouzlující výhledy na Bhútán. Krátká zastávka na vyfocení, zatímco budete uchváceni fantastickými výhledy na Himaláje. Poté budete pokračovat do města Punakha a ubytování v hotelu. Odpoledne návštěva Punakha Dzong ze 17. století, místního trhu a krátký trek k Khamsum Yulley Namgyel Chorten, odkud budete mít nádherný výhled na řeku Mo-Chu a okolní vesnice.

5.den

Punakha – Wangdue – Paro (plná penze) Ráno Vás čeká odjezd zpět do města Paro (165km / 5,5h). Po cestě zastávka na oběd v krásném městě Wangdue (Wangdiphodrang), kde navštívíte místní trh s výrobky z bambusu, břidlice a kamene. Po obědě Vás čeká ještě jedna zastávka u nejstarší pevnosti Simtokha Dzong, která v současné době slouží jako škola a budova pro kulturní studie. Po příjezdu do města ubytování v hotelu a přenocování.

6.den

Paro (plná penze) Brzy ráno Vás čeká trek ke klášteru Taktshang, který je také přezdíván jako „tygří hnízdo“ a nachází se na vrcholu srázu vzhlížejícím na údolí Paro. Celý trek bude trvat přibližně 5 hodin, pro méně zdatné můžeme zajistit jízdu na poníkovi. V polovině cesty se můžete občerstvit u místní cafeterie. Tento klášter je jedním z nejposvátnějších v zemi, alespoň jednou v životě ho navštíví každý buddhista.  Po treku Vás čeká prohlídka ruin Drukgyel Dzong ze 17. století, které jsou připomínkou vítězství nad Tibeťanami. Nedaleko ruin navštívíte místní farmářský dům, kde můžete vidět dennodenní život místních obyvatel.  Odjezd na prohlídku jednoho z nejstarších chrámů v Bhútánu - Kyichu Lhakhang ze 7. století. Ubytování v hotelu a přenocování.

7.den

Paro (snídaně, oběd) Po snídani ještě navštívíte národní muzeum Ta Dzong, jehož domy jsou pozoruhodnou ukázkou místních zvyklostí, artefaktů, maleb thangkha a dalších zajímavostí z historie Bhútánu. Dále navštívíte Patro Dzong (Rinpung Dzong) – politické a náboženské centrum města, které vzniklo v 17. století. Poté transfer na letiště k Vašemu odletu domů.

8.den

Praha Přílet do Prahy. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.