Peru - Bolívie - po stopách Inků I dávných civilizací

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bolívie, Peru
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 85 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cesta pro milovníky památek i krásné přírody

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do PERU. Lima. Přesun do městečka Paracas.

3. den

Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těžilo. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Přesun do města Nazca. Oáza v"písečné poušti Huacachina. Možnost vyzkoušet si netradiční sandboarding.

4. - 5. den

Záhadné linie u města Nazca. Fakultativně vyhlídkový let nad kresbami. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Mumie na pohřebišti Chauchilla. V absolutním suchu se mumie zachovaly nepoškozené stovky let! Noční přesun do bělostné Arequipy s rozsáhlým klášterem Santa"Catalina a náměstím Plaza de Armas. Ochutnávka všudypřítomné koky?

6. - 7. den

Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Pozorování kondorů, lam, alpak i lam vicuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů ve vesničce Chivay. Koupele v termálních lázních. Přesun do Puna.

8. - 9. den

Návštěva rákosových ostrovů Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Jízda podél blankytně modrého jezera Titicaca. Vstup do BOLÍVIE. Poutní místo zázraků Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie. Bájný sluneční ostrov Isla del Sol, místo narození prvního Inky. Lamy. Terasovitá políčka, předení vlny i rybaření. Přechod ostrova ze severu na jih (9 km dlouhá hřebenovka mírným terénem popřípadě návštěva ostrova Měsíce Isla de la Luna, pokud sever Isla del Sol je nepřístupný). Zvláštní středomořská atmosféra. Okusíme k"večeři místní specialitu – pstruha?

10. den

Přesun do La Pazu. Panorama Cordillery Real až k jezeru Titicaca. Přeplavíme se přes úžinu San Pablo y Pedro.

11. den

Hlavní město La Paz. Kostel Sv. Františka. Typické tržiště i čarodějnický trh Mercado"de"las"Brujas. Amulet od indiánek na dlouhověkost i věčnou lásku. Věštění budoucnosti z kokových lístků? Netradiční muzeum koky. Vyhlídka z"El Alto na město pod siluetou sopky Illimani. Fakultativně do Valle de la Luna.

12. - 13. den

Fakultativně na kole po nejnebezpečnější silnici světa. Z 4 700 metrů sjedeme do nížin Yungas, Coroico"ve výšce 1 500 m! Osvěžení v tropické přírodě. Jiná Bolívie. Všudypřítomné kávové plantáže. Citrusy. Papoušci. Koupání. Návrat zpět do La Pazu.

14. den

Slavné město Tiwanaku postavené předchůdci incké kultury. Muzeum. Přesun a překročení hranice zpět do PERU. Puno.

15. den

Průjezd atraktivním peruánským altiplánem do hlavního města bývalé incké říše - Cuzca (3 300 m).

16. den

Prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?

17. den

Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca"Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo"Machay. Valle Sagrado - svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq - tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou, pískajícími okarínami, lamími kožešinkami a exotickým ovocem. Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vláčkem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.

18. den

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu (dle volné kapacity permitů). Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

19. - 20. den

Návrat vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Návrat do Cuzca. Poslední nákupy suvenýrů v Cuzcu. Taneční rej v rytmu salsy? Sklenička pisco sour na rozloučenou. Odlet z Cuzca do Limy.

21. den

Dopoledne prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s"katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s"katakombami. Odlet z Limy.

22. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.