Peru - Bolívie - To nej z říše Inků

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bolívie, Peru
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 94 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cesta pro milovníky památek i krásné přírody

Program zájezdu

1. den

Letecky do PERU. Lima.

2. den

Dopolední prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s"katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s"katakombami. Odpolední přesun na jih do městečka Paracas.

3. den

Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těží. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Pisco - fakultativně vyhlídkový let k"záhadným liniím v"okolí Nazca. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Návrat zpět do Limy.

4. den

Ranní přelet do bělostné Arequipy s rozsáhlým klášterem Santa Catalina a náměstím Plaza de Armas.

5. den

Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Možnost koupele v termálních lázních v Chivay.

6. den

Kaňon Colca – ranní pozorování kondorů, lam, alpak i lam vikuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů, zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Přesun do Puna.

7. den

Plavba na rákosové ostrovy Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Jízda podél blankytně modrého jezera Titicaca. Vstup do BOLÍVIE. Poutní místo zázraků Copacabana. Okusíme místní specialitu – pstruha?

8. den

Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie. Přesun do La Paz. Cestou panorama Cordillery Real až k jezeru Titicaca. Přeplavíme se přes úžinu San Pablo y Pedro.

9. den

Hlavní město La Paz. Kostel Sv. Františka. Typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las" Brujas. Amulet od indiánek na dlouhověkost i věčnou lásku. Věštění budoucnosti z kokových lístků? Netradiční muzeum koky. Erozí vytvořené bizarní útvary ve Valle de la Luna. Lanovkou na vyhlídku z"El Alto na město pod siluetou sopky Illimani.

10. den

Slavné město Tiwanaku postavené předchůdci incké kultury. Muzeum. Překročení hranice zpět do PERU. Puno.

11. den

Průjezd atraktivním peruánským altiplanem do hlavního města bývalé incké říše – Cuzca (3 300 m).

12. den

Celodenní prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?

13. den

Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Valle Sagrado – svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq - tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou a exotickým ovocem. Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vlakem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.

14. den

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu Montaňa (dle volné kapacity permitů). Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

15. den

Návrat ranním vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Večerní návrat do Cuzca.

16. den

Poslední toulky a nákupy suvenýrů v Cuzcu. Sklenička pisco sour na rozloučenou? Odpolední přelet z Cuzca do Limy. Večerní odlet do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.