Kouzlo orientu a přírodní krásy Bosny a Hercegoviny

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bosna a Hercegovina, Sarajevo,neum, Mostar, Blagaj, Kravica
Název ubytování Kouzlo orientu a přírodní krásy Bosny a Hercegoviny
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 499 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Láká vás země s orientálním nádechem? Vyjeďte objevovat Bosnu a Hercegovinu, ve které se proplétají různé kultury a náboženství. Uchvátí vás panenskou přírodou, nádhernými vodopády a skvostnou architekturou. Ale skrývá toho mnohem víc!

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR

2. den, Sarajevo

Zamíříte do Sarajeva, hlavního města Bosny a Hercegoviny, které je obklopeno Dinárskými Alpami. Sarajevo od jakživa bylo bodem, ve kterém se střetávala různá náboženství – islámu, katolické křesťanství a pravoslavné křesťanství. V těsné blízkosti tak můžete vidět synagogy, mešity i katolické a pravoslavné kostely. Prohlédnete si Tunnel of Hope nacházející se pět metrů pod sarajevským letištěm, který sloužil k dovozu zásob do města během obléhání Sarajeva. Dále navštívíte centrum města, kde se soustředí srdce Sarajeva - arabský trh Baščaršija, jehož atmosféra vám připomene Istanbul. Nakoupíte zde různé měděné výrobky, tureckou kávu i tradiční bosenské jídlo. Lákadlem je určitě ikonická fontána Sebilj Brunnen uprostřed náměstí. Avšak toto místo v sobě skrývá poměrně pohnutou historii – odehrál se zde totiž atentát na následníka rakouského trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženu Žofii, což byl jeden z důvodů vypuknutí 1. světové války. Při prohlídce Sarajeva uvidíte množství muzeí - Sarajevské muzeum, Muzeum genocídy; různé kostely a mešity nebo Věčný plamen, který hoří na památku partyzánů, kteří osvobodili město od fašistů.

3. den, Mostar, Blagaj, vodopády Kravica

Odjedete do Mostaru a projdete si jeho historické centrum. Navštívíte i známý Stari most, jednu z nejstarších památek, který měří 21 metrů a je občas využíván k adrenalinovým skokům. Čeká vás pauza na oběd a volný čas, který můžete využít k nákupům suvenýrů. Přejedete do malého městečka Blagaj, ve kterém zpod skal vyvěrá řeka Buna. Přímo zde stojí klášter ze 16. století s krásnými dřevořezbami. Z města se dá vydat na hodinovou procházku k pevnosti Hercega Stjepana, z níž je krásný výhled na údolí řeky Neretvy. Zastavíte se i u vodopádů Kravica, které se rozpínají do šíře 120 metrů a tekoucí voda padá do šumivé mlhy z výšky 28 metrů. Pod vodopády se lze koupat nebo se projet na kánoi po řece.

4. den, Neum

Vaše kroky povedou do letoviska Neum, které leží na pobřeží Jadranu. Pyšní se nádhernými oblázkovými plážemi průzračně čistou vodou omývající skaliska. Máte vyhrazen dostatek času ke koupání a k nákupům.

5. den, Příjezd do ČR   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.