Letní řeky Balkánu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bosna a Hercegovina
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 10 680 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Skoro až mystický průnik do zapomenuté přírody Dinárských Alp vám přinese tento zájezd směřovaný do nitra Balkánského poloostrova. Během výpravy splujeme průzračnou řeku Vrbas protékající vápencovým kaňonem, smaragdovou Neretvu tekoucí soutěskou v opuštěných horách a řeku Una s monumentálními travertinovými vodopády. Velice působivá jsou i setkání s nebývale pohostinnými obyvateli a mírně exotická atmosféra Balkánu. A tak jak to u těchto zájezdů bývá, nechybí ani čas na slunění, koupání a pohodu.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura.V ceně nezahrnuto:poplatky za splouvání řek – celkem asi 10 EUR.Velikost skupiny:14 - 36 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro vodácké zájezdy typu lehké kanoe:
Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení lodí a potřebného vodáckého vybavení, odpovídajícího charakteru zájezdu. Jezdíme na samovylévacích kanoích YUKON. Na zájezdy uvedené v kapitole "lehké kanoe" se nepoužívají neoprenové obleky, boty a vodácké bundy.PRŮVODCI:
O vaši bezpečnost na vodě se starají průvodci, kteří jsou proškoleni v rámci kurzů pořádaných vzdělávacím střediskem Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura. Všichni průvodci mají kvalifikaci průvodce vodní turistiky a raftingu v souladu s platnou legislativou České republiky. Vzdělávací středisko Adventury má na pořádání kurzů pro vodácké průvodce přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Značná část průvodců se navíc již zařadila i mezi držitele licence IRF – Mezinárodní federace raftingu, která metodicky zpracovává a pečuje o profesionální a bezpečnostní standardy raftingu.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko do Bosny.

2. - 3. den

Vodácký program na řece Vrbas, pohodová plavba hlubokým vápencovým kaňonem, koupání, lov ryb.

4. - 5. den

Přejezd do pohoří Bjelasnica, pěší turistika, tradiční horské vesnice, večerní návštěva Sarajeva. Přesun na řeku Neretva.

6. - 7. den

Dvoudenní putování po smaragdové řece Neretva, noc ve volné přírodě, odpočinek u horského jezera.

8. - 9. den

Přesun k Bihači, cestou návštěva Plivského jezera. Splutí řeky Una, monumentální travertinové vodopády.

10. - 11. den

Odpočinek, koupání v průzračné řece. Noční přejezd přes Chorvatsko a Rakousko a návrat do ČR (Praha do 10:00).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.