Poznejte zázračná místa Balkánu a vykoupejte se v Jaderském moři

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bosna a Hercegovina, Sarajevo,neum, Mostar, Medžugorje, Kravica
Název ubytování Poznejte zázračná místa Balkánu a vykoupejte se v Jaderském
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Bosna a Hercegovina vás ovane orientálním kouzlem a přivine do náruče krásné a čisté přírody. Poznávejte jedinečná místa, v nichž se střetávají různá náboženství i kultury nebo se vykoupejte v průzračně čisté vodě Jadranu!

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR.

2. den, Sarajevo

Zamíříte do Sarajeva, hlavního města Bosny a Hercegoviny, které je obklopeno Dinárskými Alpami. Sarajevo od jakživa bylo bodem, ve kterém se střetávala různá náboženství – islámu, katolické křesťanství a pravoslavné křesťanství. V těsné blízkosti tak můžete vidět synagogy, mešity i katolické a pravoslavné kostely. Prohlédnete si Tunnel of Hope nacházející se pět metrů pod sarajevským letištěm, který sloužil k dovozu zásob do města během obléhání Sarajeva. Dále navštívíte centrum města, kde se soustředí srdce Sarajeva - arabský trh Baščaršija, jehož atmosféra vám připomene Istanbul. Nakoupíte zde různé měděné výrobky, tureckou kávu i tradiční bosenské jídlo. Lákadlem je určitě ikonická fontána Sebilj Brunnen uprostřed náměstí. Nedaleko se dokonce odehrál atentát na následníka rakouského trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženu Žofii, což byl jeden z důvodů vypuknutí 1. světové války. Při prohlídce Sarajeva uvidíte množství muzeí - Sarajevské muzeum, Muzeum genocídy; různé kostely a mešity nebo Věčný plamen, který hoří na památku partyzánů, kteří osvobodili město od fašistů.

3. den, Mostar, vodopády Kravica, Medžugorje

Odjedete do Mostaru a projdete si jeho historické centrum. Navštívíte i známý Stari most, jednu z nejstarších památek, který měří 21 metrů a je občas využíván k adrenalinovým skokům. Čeká vás pauza na oběd a volný čas, který můžete využít k nákupům suvenýrů. Přejedete do malého městečka Blagaj, ve kterém zpod skal vyvěrá řeka Buna. Přímo zde stojí klášter ze 16. století s krásnými dřevořezbami. Z města se dá vydat na hodinovou procházku k pevnosti Hercega Stjepana, z níž je krásný výhled na údolí řeky Neretvy. Zastavíte se i u vodopádů Kravica, které se rozpínají do šíře 120 metrů a tekoucí voda padá do šumivé mlhy z výšky 28 metrů. Pod vodopády se lze koupat nebo se projet na kánoi po řece. Neminete ani známé poutní místo Medžugorie, kde se údajně roku 1981 skupině lidí zázračně zjevila Panna Marie. V centru města stojí Kostel sv. Jakuba z roku 1969 a na horu Križevac vede křížová cesta se 14 zastaveními a velkým křížem na vrcholu

4. den, Neum

Vaše kroky povedou do letoviska Neum, které leží na pobřeží Jadranu. Pyšní se nádhernými oblázkovými plážemi průzračně čistou vodou omývající skaliska. Máte vyhrazen dostatek času ke koupání v Jadranském moři a k nákupům.

5. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.