K Viktoriiným vodopádům

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 54 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Po prohlídce Kapského Města vyjedeme malebnou krajinou Namaqualandu na sever, prohlédneme si „africký Grand Canyon“ – „Fish River Canyon“ – projdeme se fantastickou krajinou mezi červenými dunami Namibské pouště, navštívíme kolonii lachtanů na atlantickém Pobřeží koster. Projedeme územím kmene Herero do NP Etosha, kde budeme mít možnost pozorovat divoká zvířata. Pak nás bude čekat unikátní ekosystém delty řeky Okavango v Botswaně. Při projížďce lodí po řece Chobe uvidíme krokodýly, hrochy, slony i stáda buvolů. Na závěr cesty navštívíme impozantní Viktoriiny vodopády, jeden z přírodních divů světa.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 3. den:

odlet z Evropy do Kapského Města. Kapské Město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, Kirstenbosch – největší africká botanická zahrada, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long Street s bary a krámky dokreslujícími atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront s pouličními umělci.

4. – 5. den:

Kapský poloostrov, mys Dobré naděje, Boulders – kolonie tučňáků. Přejezd na sever. Namaqualand – krajina západní části Jihoafrické republiky, Springbok – městečko na severu JAR. Přejezd do Namibie.

6. – 7. den:

Fish River Canyon – „africký Grand Canyon“, impozantní údolí řeky Fish River, pěší výlet po okraji kaňonu, NP Namib Naukluft – cesta divukrásnou Namibskou pouští. Sesriem – pitoreskní kaňon. Sossusvlei – červené duny Namibské pouště, jedny z nejkrásnějších a nejstarších na světě, fakultativně výlet do dun (cca 10 $), Deadvlei – bizarní místo, které znáte z fotografií.

8. – 10. den:

Swakopmund – malebné městečko na pobřeží Atlantiku, návštěva muzea krystalů, Atlantický oceán, Spitzkoppe – „africký Matterhorn“, posvátné místo kmene Sanů (původní obyvatelé této části Afriky), bizarní skály, fakultativně vycházka s místním průvodcem ke skalním malbám (cca 4 $). Čarokrásné místo s mystickou atmosférou.

11. – 13. den:

návštěva domorodé vesnice kmene Himba, NP Etosha – unikátní národní park na vyschlé solné pláni (původně největší jezero na světě). Celodenní safari hotelbusem – jedinečný zážitek s pozorováním zvěře u napajedel. Dále po cestě Hoba meteorit – 54 tun těžký, největší železný meteorit na světě.

14. – 16. den:

Popa Falls – peřeje na řece Okavango na hranicích s Angolou, přejezd do Botswany. Delta řeky Okavango [UNESCO] – možnost návštěvy unikátního ekosystému delty Okavanga, která se ztrácí v poušti Kalahari. Fakultativně dvoudenní exkurze (cca 6 300 Kč) s místními průvodci do delty (přespání ve volné přírodě). Aktivity v deltě závisejí na počasí a stavu vody. Pokud by vysoký stav vody neumožňoval výlet do delty, bude připraven náhradní program v NP Chobe (fakultativně).

17. – 19. den:

řeka Chobe – fakultativně říční safari lodí po pravostranném přítoku Zambezi (cca 35 $), bezprostřední pozorování hrochů, krokodýlů, slonů, buvolů apod. – africká krása na dotek. Přejezd do Zimbabwe, Victoria Falls – městečko na zimbabwské straně Viktoriiných vodopádů. Viktoriiny vodopády [UNESCO] – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání. Vodopády navštívíme ze zambijské i zimbabwské strany, z nichž každá nabízí jiný zážitek.

20. – 22. den:

Livingstone – městečko na zambijské straně vodopádů, návštěva zambijské strany vodopádů, fakultativní aktivity podle výběru: let helikoptérou nad vodopády, plavba po Zambezi při západu slunce, koupání v Devil´s pool (cca 60–180 $). Odlet a návrat do Evropy.Tip z okolí
Z německé pevnosti přímo na safari Původně německá koloniální pevnost Namutoni v Namibii dnes slouží jako výchozí bod pro safari do N. P. Etosha. O historii, o horách, řekách a poušti v Namibii bude dnešní díl z cyklu pondělních cestovatelských přednášek v pražském Centru Černý Most od 18 hodin (vstup zdarma).... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.