Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR - Afrika v komfortním balení

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 106 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Z Viktoriiných vodopádů přes Botswanu a Namibii až do Kapského Města.

Program zájezdu

1. den

Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády.

2. den

Viktoriiny vodopády - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá 110 m hluboko. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Davida Livingstona. Plavba po Zambezi při západu slunce.

3. den

Výběr z možných aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný rafting, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou, procházka mezi lvíčaty, jízda na slonovi. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce.

4. den

Návštěva tržnice, přesun do Kasane v BOTSWANĚ. Odpolední lodní výlet mezi zvířaty v"NP Chobe je vrcholem safari. Koupající se sloni, leniví hroši, skupinky krokodýlů. Ráj ornitologů.

5. den

Brzké ranní safari „na souši“. Rekordní stáda slonů. Lvi, antilopy, paviáni, buvoli. Přejezd do NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem.

6. den

Přejezd dále na západ. Cestou zastávka v některé z"místních vesniček v"oblasti Rundu. Grootfontein - největší meteorit světa Hoba (54 tun). Příjezd do městečka Tsumeb.

7. den

Přejezd do NP" Etosha. Odpolední safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Nocleh v"oblasti Halali.

8. den

Nezapomenutelné safari v"otevřených safari vozech v"NP Etosha se spoustou zeber, žiraf, slonů, pakoňů i různých druhů antilop. Odpolední safari v"otevřených safari vozech. Unikátní napajedlo Okaukuejo - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Spatříme i nosorožce? Nocleh v"oblasti Okaukuejo.

9. den

Přejezd krajinou s rozsáhlými pláněmi i skalnatými horami. Uvidíme i tajemné rostliny welwitchia mirabilis?" Fakultativní návštěva himbské vesnice. Přesun do Khorixas.

10. den

Dobrodružná výprava liduprázdnou krajinou Damaraland. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s nejvyšší horou Namibie Königstein. Výběžek Cape Cross s koloniemi jihoafrických lachtanů. Tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Nocleh ve"Swakopmundu.

11. den

Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru např. rybaření, čtyřkolky na dunách, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu či výletu do oblasti Spitzkoppe a písečných dun. Nocleh ve Swakopmundu.

12. den

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun pouštní krajinou na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Přejezd do pouštní oázy Solitaire v oblasti Sossusvlei.

13. den

Pouštní park Namib Naukluft"(UNESCO). Pro velké sucho zcela zvláštní flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Výstup po horkém písku na vrcholek duny 45. Mezi obrovskými písečnými dunami do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů - akácií. Jedno z nejfotografovanějších míst Namibie. Nezapomenutelná podívaná s působivou atmosférou pouštní krásy. Odpolední přejezd dále na jih.

14. den

Strhující krása aloí rozsochatých. Fish River Canyon - jeden z největších kaňonů na světě. Vyhlídka na Rybí řeku, která vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina s nádhernými výhledy. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.

15. den

Putování na jih do JAR do Kapského Města - podle mnohých nejkrásnějšího města světa, ležícího na úpatí Stolové hory. Program v"okolí Kapského Města se může měnit v"závislosti na počasí.

16. den

Zajímavosti Kapského Města. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Greenmarket s umělci a suvenýry. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

17. den

Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce s fantastickým"panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky, kapské floristické království (UNESCO). Mys Dobré naděje, jižní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders.

18. den

Botanická zahrada Kirstenbosch. Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Večerní odlet.

19. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.