Zimbabwe - Botswana - Namibie - Safari v deltě Okavanga

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Botswana, Namibie, Zimbabwe
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 129 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Rozmanitost africké přírody. Vodopády, bohaté safari i atraktivní etnika.

Program zájezdu

1. - 2. den

Odlet do ZIMBABWE na Victoria Falls. Podvečerní plavba po Zambezi s"bohatým občerstvením. Nocleh ve Victoria Falls.

3. den

Viktoriiny vodopády - nejkrásnější vodopády světa? Téměř dva kilometry široká řeka padá o 110 metrů níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Výběr z"fakultativních aktivit - rafting, adrenalinový bungee jumping, projížďka na slonech, let nad vodopády helikoptérou, procházka se lvy nebo lanovka nad vodopády (zip line). Fakultativně večeře v tradiční africké restauraci – za zvuku bubnů můžete ochutnat krokodýla, prase bradavičnaté nebo místní lahůdku červa mopane. Nocleh ve Victoria Falls.

4. den

Ráno přejezd do BOTSWANY do městečka Kasane. Safari v"NP Chobe v"terénních vozech. Odpolední lodní safari po řece v NP Chobe. Mohutná řeka přitahuje stáda slonů, hrochů, buvolů, antilop a zeber, která jsou následována skupinami lvů, hyen a všudypřítomných krokodýlů. Uvidíme levharta a geparda? Bohatý svět ptactva všeho druhu. Západ slunce nad řekou Chobe. Nocleh v"Kasane.

5. den

Přejezd do Maun, brány do jedné z"nejatraktivnějších safari oblastí v"Botswaně. Nocleh v"Maun.

6. den

Okavango – největší vnitrozemská delta na světě se pro své krajinné kontrasty a velké množství zvěře stala oblíbeným cílem milovníků safari. Výlet na tradiční kánoi mokoro, kde si vychutnáme jedinečnou atmosféru delty Okavango"(UNESCO). Oběd formou pikniku ve volné přírodě. Safari na vydlabaných kánoích neslyšně se plujících po říčních ramenech mezi rákosím a rozkvetlými lekníny. Nocleh v"Maun.

7. den

Odjezd terénním vozem do delty Okavanga. Safari „v divočině“ s"kompletním servisem a stravou. Společný večer u ohně se skleničkou jihoafrického vína. Romantika, na kterou se nezapomíná! Divočina na dosah ruky. Nocleh v"jednoduchých místních stanech s"matrací a spacákem, s"plnou penzí, styl „bush camp“.

8. den

Dopolední safari v"deltě. Oblast je domovem více než 500 druhů ptáků, buvolů, žiraf, lvů, levhartů, gepardů, hyen, šakalů, impal. Poznáme ještě více Okavango se spletí jeho vodních kanálů a ramen, kde voda následně mizí v písku pouště Kalahari. Návrat do Maun. Nocleh v"Maun.

9. den

Ráno odjezd z Maun směr NAMIBIE. Zastávka u jezera Ngami objeveného Davidem Livingstonem v roce 1849. Jezero s mírně slanou vodou v nadmořské výšce 900 metrů, které postupně vysychá. Přejezd směrem do Capriviho pruhu těsně pod hranicí s Angolou do místa ubytování. Nocleh v"oblasti Rundu.

10. den

Domov afrických Křováků oficiálně nazývaných Sanové – jejich poslední útočiště v"oblastech Namibie a Botswany, které přiléhají k"poušti Kalahari. Nejstarší africké domorodé etnikum lovců a sběračů, žijící dnes ve vládou vymezených teritoriích. Podělí se s"námi o svoji pověstnou znalost přírody, lovecké a stopařské dovednosti a"umění opatřit si vše, co k životu potřebují, z extrémně nehostinného prostředí? Nocleh v"městečku Tsumeb nebo v"Namutoni.

11. den

NP"Etosha. Celodenní safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Unikátní napajedla - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Nezapomenutelné safari se spoustou zeber, žiraf, pakoňů, antilop. Nocleh u parku Etosha.

12. den

Dopolední i odpolední safari v"otevřených safari vozech v parku. Šance vidět ještě zvířata, která jsme dosud neviděli! Výjezd z parku a nocleh mimo jeho území. Nocleh u parku Etosha. "

13. den

Návštěva tradiční himbské vesnice poblíž městečka Kamanjab. Místní Himbové si dodnes udrželi tradiční způsob života a své zvyky. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Přejezd do Damaralandu.

14. den

Dobrodružná výprava do Damaralandu. Obdivuhodné pouštní scenérie a možnost potkat domorodce s typickou trojspřežkou oslíků. Přejezd scénickou krajinou kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg. Výběžek Cape Cross s koloniemi jihoafrických lachtanů. Tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Lachtani na dosah ruky. Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Nocleh ve Swakopmundu.

15. den

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Fakultativní lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přejezd ze Swakopmundu do hlavního města Windhoeku.

16. - 17. den

Odlet z"Windhoeku. Letecký návrat do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.