Brazílie - volání přírody

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie, Rio de Janeiro
Název ubytování Brazílie - volání přírody
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 68 151 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely:
- v Rio de Janeiru hotel (5 nebo 6 nocí) - nachází se cca 100 - 400 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo)
- v Bonito (3 noci)
- v São Luís (2 noci)
 
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramRio de Janeiro • jeskyně Gruta de Lagoa Azul • křišťálově čistá řeka Sucuri • Pantanal - největší mokřady světa • království zvířat: capybary, mravenečníci, pásovci, tapíři, opice • papoušci hyacintoví • místní přelety v ceně

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Přílet do Rio de Janeira, pasová kontrola. Následně prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Rio de Janeiro, samba a karneval je skvělým triem, které přitahuje všechny z celého světa. Také sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to jsou nejznámější vizitky Ria. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Následně přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 50 km)

Den 3
Po snídani vystěhování, transfer na letiště a přelet do Campo Grande (možnost přestupu). Přejezd do městečka Bonito (cca 4 hod.), jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Brazílii. Bonito je skvělou základnou do Pantanalu, které je považováno za  největší mokřady na světě. Pantanal je proslulé svou divokou přírodou, je jednou z největších atrakcí v Brazílii, i když je částečně umístěno na území Paraguaye a Bolívie. V Pantanalu se lze setkat s více divokými zvířaty ve jejich přirozeném prostředí než v jiných částech Brazílie. Žije tady 1132 druhů motýlů, 656 druhů ptáků, 122 druhů savců, 263 druhů ryb a 93 druhů plazů. Večeře, přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani se vydáme prozkoumat jeskyni Gruta de Lagoa Azul. Skalní útvary stejně jako vodní barvy splynou do skutečného zázraku přírody. Následně návrat do městečka. Volný čas na nakupování a oběd (za příplatek). Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 100 USD/os.) odjezd k břehům křišťálově čisté řeky Sucuri. Je to jedna z nejčistších řek světa a různé odstíny modré a zelené tvoří jedinečnou mozaiku barev. Oblečeni do neoprenu a vest nejdříve přeplujeme lodí, abychom se pak vrátili s maskou a šnorchlem a obdivovali neobvykle zajímavý podvodní svět řeky a nechali se unášet na hladině vody (upozornění: není třeba umět plavat). Návrat do hotelu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Celodenní výlet do fazendy na Pantanalu. Pantanal je slavná nížina se sítí kanálů a ramen, kde se můžeme setkat tváří v tvář s divokou přírodou. Žijí zde zvířata jako např.: kapybary, mravenečníci, jelenci bahenní, obří pásovci, tapíři, opice, nandu a kajmani. Oblast se může pochlubit bohatstvím avifauny, protože zde žije 26 druhů ptáků, včetně papoušků hiacyntových, stejně jako dravých ptáků. Nejdřív se vydáme na plavbu lodí po řece, abychom pozorovali ptáky a lovili piraně. Následně nás čeká oběd typický pro oblast Pantanal. Po obědě čas na vzrušující fotografické safari a pozorování divokých zvířat (nachází se ve volné přírodě a není zaručeno, že je všechna uvidíme). Návrat do města Bonito. Večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani transfer na letiště (cca 4 hodiny) a přelet s přestupem do Foz do Iguaçu, kde se nachází světoznámé vodopády Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Národní park Iguazú byl zapsán na seznamu UNESCO a nachází se také na seznamu sedmi moderních divů světa v kategorii: příroda. Večeře a přenocování.

Den 7
Snídaně. Následně přejezd do Národního parku Iguazú na prohlídku brazilské strany vodopádů. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)
V tento den, v závislosti na časových možnostech bude pro zájemce uspořádána návštěva ptačího parku (za poplatek cca 35 USD/os.) a latino show (za poplatek cca 75 USD/os.).
 
Den 8
Po snídani transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira. Odpoledne doporučujeme odpočinek na Copacabaně nebo možnost využití jednoho z fakultativních výletů (úplný seznam fakultativních výletů je k dispozici u průvodce). Na večeři budeme mít možnost ochutnat slavné brazilské hovězí maso v Churrascarii a seznámit se se způsobem servírování tzv. Rodízio de carne. (Trasa cca 50 km) 

Den 9 - 10
Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: tropické ostrovy cca 75 USD/os., samba show cca 100 USD/os., let vrtulníkem cca 200 USD/os./30 minut. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě.
 
Den 11 
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska.

Den 12  
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže) - 9 nocí, stravování dle programu: snídaně a večeře, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 250 USD/os. (včetně vstupenek a spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Název zájezdu v polském jazyce: Zew natury
Kód zájezdu: BSPVízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. Tip z okolí
Brazilské samba vlaky mají dlouhou tradici. Jezdí ale jen jednou ročně Každý prosinec se po brazilském Riu rozjedou speciální vlaky. Cestující v nich se výjimečně netouží dostat z jednoho bodu do druhého, ale hlavně se pobavit, zatančit si a zazpívat. V takzvaném samba vlaku totiž při příležitosti mezinárodního dne stejnojmenného hudebního a tanečního stylu lidé slaví a užívají si přátelskou a uvolněnou atmosféru. Samba vlaky jsou také velkým tahákem na turisty.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.