expedice napříč kontinenty

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie, Rio de Janeiro
Název ubytování expedice napříč kontinenty
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 76 403 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely:
- v Rio de Janeiru hotel (2 nebo 3 noci) - nachází se cca 100 - 400 m od pláže Copacabana nebo Ipanema (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo).
- v Foz do Iguaçu hotel (2 noci),
- v Manaus lodgie (3 noci),
- v Salvador de Bahia (2 noci),
- v Praia do Forte hotel nebo pousada (1 noc).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje:  
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek).  
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramPrvní hlavní město Brazílie - Salvador de Bahia • divoká amazonská příroda • Rio de Janeiro • pláž Copacabana • největší vodopády světa - Iguaçu • hlavní město Brazílie - Brasília

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Přílet do Rio de Janeira, pasová kontrola. Následně se vydáme na prohlídku Rio de Janeira. Samba, fotbal a sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to jsou nejznámější vizitky Ria. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. Následně přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Následně se vydáme k Sambodromu - právě zde se každým rokem konají barevné průvody tanečníků samby, kteří předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa (Sambodrom je v období koncertů a karnevalu uzavřen, lze jej vidět pouze z oken autobusu). Na večeři budeme mít možnost ochutnat slavné brazilské hovězí maso v Churrascarii a seznámit se se způsobem servírování tzv. Rodízio de carne. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 3
Po snídani transfer na letiště a přelet do Foz do Iguaçu. Následně přejezd do Národního parku Iguazú na prohlídku brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)
V tento den, v závislosti na časových možnostech bude pro zájemce uspořádána návštěva ptačího parku (za poplatek cca 35 USD/os.). Večer pro zájemce latino show (za poplatek cca 75 USD/os.).

Den 4
Po snídani návštěva Národního parku Iguazú na argentinské straně. Vyznačenými stezkami a ekologickým vláčkem prozkoumáme tajemství tropického deštného pralesa a naším očím se naskytne nádherný výhled na vodopády. Projdeme cca 2 km trasu mostem až na vyhlídkovou terasu, odkud se budeme moci pokochat výhledem na úchvatný vodopád Garganta del Diablo. Oběd v areálu parku nebo večeře v hotelu. Pro zájemce možnost fakultativního výletu: vodní safari - přejezd džípem přes deštný prales, obdivování divoké přírody, následně výlet k vodopádům loděmi podobnými pontonům (za příplatek cca 100 USD/os.). Následně projedeme mostem „bratrství“ na brazilskou stranu. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km).
Večer pro zájemce latino show (za poplatek cca 75 USD/os.).

Den 5
Po snídani transfer na letiště a přelet do Brazílie. Panoramatická prohlídka města. Hlavní město Brazílie zde bylo přesunuto v roce 1960 a postaveno za necelé čtyři roky podle projektu pravděpodobně nejslavnějšího brazilského architekta - Oscara Niemayera. Město bylo navrženo tak, aby z ptačí perspektivy připomínalo letadlo. Podél „křídel“ jsou rozmístěny obytné budovy, podél „trupu“ - veřejné budovy, a v místě „kajuty“ - vládní budovy. Zajímavé řešení a moderní projekty způsobily to, že Brazílie je jediné město vzniklé ve 20. století zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Během prohlídky uvidíme nejdůležitější body města: katedrálu postavenou po vzoru Kristovy trnové koruny, televizní věž, Praça dos Tres Poderes, památník JK (Memorial JK), vládní budovy. Přestávka na oběd. Po prohlídce transfer na letiště v Brazílii, následně večerní přelet do Manaus. Transfer do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 40 km)

Den 6
Po snídani výprava do nitra amazonské džungle za vzrušujícím setkáním se zdejšími volně žijícími živočichy. Pozveme Vás na cca 1,5hodinový trekking, během kterého uvidíme jak faunu, tak flóru Amazonie. Následně návštěva caboclos - neboli brazilských mesticů, kteří jsou potomky místních indiánů a Evropanů. Název znamená v jazyce indiánů Tupi „ten, kdo přišel z lesa“. Během naší návštěvy poznáme proces získávání kaučuku, budeme se také moci zúčastnit lovu piraní v doprovodu domorodců. Návrat do lodgí, večeře a přenocování. 

Den 7
Snídaně, volný čas na odpočinek u vody. Tento den nabízíme účast ve fakultativním výletu (dostupnost na základě stavu vody) - safari s růžovými delfíny, vyskytujícími se pouze v Amazonii (za příplatek cca 160 USD/os., v závislosti na počtu zájemců). Tito extrémně inteligentní a přátelští savci zde žijí zcela svobodně a rádi připlouvají k lidem. Budeme mít možnost vidět jejich krmení. Během výletu si prohlédneme vodní rostliny nazývané rostlinami „královny Viktorie“, kulaté plovoucí listy velikosti až 3 m, jejichž stonky dosahují délky 7 - 8 m. Poté navštívíme jednu z plovoucích indiánských vesnic. Společně s místními obyvateli vyrazíme na krmení největší sladkovodní ryby piraruku a budeme mít možnost vyzkoušet si své rybářské dovednosti. S trochou štěstí se nám podaří spatřit lenochoda, anakondu a jeden z největších stromů v Amazonii. Návrat do lodgí. Po večeři se vydáme na večerní plavbu na kánoích a za zvuků noční džungle budeme mít možnost setkat se tváří v tvář s aligátory. Ve světle pochodní budou viditelné červené zářící body přímo na vodě - to jsou právě oči aligátorů. Návrat na přenocování do lodgí. 

Den 8
Po snídani návrat do Manaus. Výlet loďkami k soutoku řek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Černá řeka), jejíž tmavé vody se setkávají se světlými vodami Solimões (horní část Amazonky). Obě řeky plynou cca 20 km v jednom korytě, ale jejich vody různé barvy se se sebou nemísí. Tento neobvyklý jev  budeme moci obdivovat z paluby lodi. Následně prohlídka Manaus, hlavního města Amazonie. Navštívíme zde: Mercado Municipal - místní bazar regionálních řemeslných výrobků a suvenýrů. Dále projedeme hlučnými a přeplněnými nábřežními ulicemi až k budově Teatro Amazonas - amazonské opery; neoklasicistní budově dokončené v roce 1896, která jakožto reprezentativní místo získala nádhernou výzdobu. Přejezd na letiště a přelet do Salvador de Bahia. Ubytování v hotelu, večeře. (Trasa cca 70 km)

Den 9
Po snídani návštěva prvního hlavního města Brazílie. Salvador leží u břehu oceánu a zároveň v různých úrovních horského pásma. Přejedeme podél pobřeží směrem k majáku a staré pevnosti St. Antonio. Následně se vydáme do dolní části města, kde se nachází výtah Lacerda. Volný čas na nákup suvenýrů v tržní budově Mercado Modelo z koloniálních časů. Výjezd výtahem do horní části města a procházka z náměstí Tomé de Sousa s krásným Palacio Río Branco do historického centra města, Pelourinho (tato část města je zapsána na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO). Procházka vinutými uličkami plnými krásných budov z koloniálního období. Návštěva kostela sv. Františka z Assisi. Přejezd k jezeru Dique do Tororo, kde stojí postavy orixá, typické pro africké náboženství Kandomble. Vliv Afričanů na kulturu Salvadoru je vidět na každém kroku. Božstvo Orixá se zde vyskytuje vedle soch svatých. Následně přejezd do známého kostela Nosso Senhor do Bonfim, vjezd na kopec Serrat a obdivování nádherného výhledu na město a oceán. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 10  
Po snídani transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira (možnost přestupu). Ubytování v hotelu. Volný čas na opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme Copacabanu nebo Ipanemu. Večeře a přenocování.

Den 11 
Čas na odpočinek. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: tropické ostrovy cca 75 USD/os., samba show cca 100 USD/os., let vrtulníkem cca 200 USD/os./30 minut. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě.

Den 12 
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě).
 
Den 13
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Prosíme, vezměte si s sebou vhodný oděv (nepromokavé bundy, dlouhé kalhoty a tenké halenky s dlouhými rukávy na procházku džunglí), neklouzavou obuv (např. trekkingové boty nebo tenisky - kluzké kameny v blízkosti vodopádů) a masku/brýle k potápění během safari v Iguazú. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Očkování a zdraví
Očkování není vyžadováno. Na území Amazonie je doporučeno očkování proti žluté zimnici. Je třeba vzít s sebou repelenty.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže) - 10 nocí, stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 250 USD/os. (včetně vstupenek a spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Wyprawa przez kontynent
Kód zájezdu: BRZVízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 



Tip z okolí
Brazilské samba vlaky mají dlouhou tradici. Jezdí ale jen jednou ročně Každý prosinec se po brazilském Riu rozjedou speciální vlaky. Cestující v nich se výjimečně netouží dostat z jednoho bodu do druhého, ale hlavně se pobavit, zatančit si a zazpívat. V takzvaném samba vlaku totiž při příležitosti mezinárodního dne stejnojmenného hudebního a tanečního stylu lidé slaví a užívají si přátelskou a uvolněnou atmosféru. Samba vlaky jsou také velkým tahákem na turisty.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.