Lesk a kouzlo Brazílie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 99 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejen příroda, ale i kultura, historie a současnost jedné z nejatraktivnějších zemí světa.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Rio de Janeira.

2. den - RIO DE JANEIRO

Přílet do Rio de Janeira. Po vyřízení pasových formalit transfer do hotelu. Individuální volno možno využít k odpočinku a koupání na pláži Copacabana nebo Ipanema. Nocleh v Rio de Janeiru.

3. den - RIO DE JANEIRO

Dnes Váš čeká setkání s novodobým divem světa - se sochou Ježíše, který se tyčí nad jedním z nejkrásnějších měst světa. Projedete kolem jezera Rodrigo de Freitas přijedete na úpatí hory Corcovado, odkud pojedete pohodlnou pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista Vykupitele (Cristo Redentor) se Vám naskytne fantastický pohled na Rio de Janeiro. Odpoledne procházka po starém koloniálním centru Ria, kde se zastavíte ve vyhlášené Confetarii Colombo na šálek vynikající brazilské kávy. Nocleh v Rio de Janeiro.

4. den - RIO DE JANEIRO

Druhý den bude následovat výlet k druhému symbolu Ria – světoznámé Cukrové homoli. Začnete projížďkou kolem proslulých pláží Ria. Následně první kabinkovou lanovkou vyjedete nejdříve na horu Urca a další kabinkovou lanovkou vyjedete na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se můžete kochat nádherným pohledem na velkoměsto obklopené nekonečným oceánem. Odpo ledne individuální volno, možnost fakultativní návštěvy botanické zahrady. Nocleh v Rio de Janeiru.

5. den - RIO DE JANEIRO – FOZ DO IGUACU

Transfer na letiště, odlet do Foz do Iguacu. Prohlídka vodopádů Iguacu z brazilské strany. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m v tzv. Ďáblově chřtánu. Majestátní hřmící vodopády, působivá vodní mlha protkaná nesčetnými duhami a kouzelná scenerie okolní přírody, to jsou vodopády Iguacu. Nocleh ve Foz do Iguacu.

6. den - VODOPÁDY IGUACU

Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Cesta vláčkem k největšímu vodopádu Iguacu – k „Ďáblovu chřtánu“, kde se do hlubin valí ohromná masa vody. Pod baldachýnem vodní tříště si můžete vychutnat a zachytit dechberoucí kouzlo tohoto přírodního zázraku. Procházka pokračuje k dalším vyhlídkám, odkud si můžete prohlédnout vodopády ze spodní i horní části. Půvabná duha klenoucí se nad vodopády jen umocní jejich kouzlo. Na sluncem rozpálených kamenech se vyhřívají želvy, mezi stromy se mihne stín zvědavé opice. Po pozdním obědě návrat zpět na brazilskou stranu.

7. den - FOZ DO IGUACU - MANAUS

Dopoledne transfer na letiště ve Foz do Iguazu, odlet do Manausu. Po příletu a uvítání na letišti následuje transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka "města kaučukových králů". Projdete se centrem, navštívíte palác Rio Negro a Amazonské divadlo, které je nejkrásnější operní budovou v celé Jižní Americe. Nocleh v Manaus.

8. den - MANAUS - AMAZONIE

Po snídani transfer do přístavu. Odjezd lodí k soutoku řek Rio Negra a Rio Solimoes, kde je zřetelně vidět tmavá voda Rio Negra a hnědá voda Rio Solimoes. Pokračování lodí po Amazonce do místa ubytování v srdci amazonského pralesa. Večerní pozorování kajmanů z motorové kánoe. Program se může měnit v závislosti na počasí a aktuální situaci v oblasti Amazonie. Nocleh v Amazonii.zřetelně vidět tmavá voda Rio Negra a hnědá voda Rio Solimoes. Pokračování lodí po Amazonce do místa ubytování v srdci amazonského pralesa. Po uvítání vás zkušení průvodci seznámí s itinerářem na další dny. Program se může měnit v závislosti na počasí a aktuální situaci v oblasti Amazonie. Nocleh v Amazonii.

9. den - AMAZONIE

Celodenní program v amazonském pralese. Procházky po okolí, projížďky lodí nebo kanoí, prohlídka obydlí domorodců, pozorování zvířat, to vše vás čeká v nitru tajemného pralesa. Nocleh v Amazonii.prohlídka obydlí domorodců, pozorování zvířat, to vše vás čeká v nitru tajemného pralesa. Nocleh v Amazonii.

10. den - MANAUS - SALVADOR DA BAHIA

Dopoledne návrat lodí do Manaus, transfer na letiště a přelet do Salvadoru da Bahia. Po příletu a uvítání na letišti následuje transfer do hotelu. Ubytování a nocleh v Salvadoru da Bahia.a uvítání na letišti následuje transfer do hotelu. Ubytování a nocleh v Salvadoru da Bahia.

11. den - SALVADOR DA BAHIA

Celodenní prohlídku města začnete v historické části Salvadoru da Bahia, který je koloniální metropolí Brazílie. Salvador da Bahia je nejstarším brazilským městem, do roku 1763 byl hlavním městem Brazílie. Velkou atrakcí města je nejhezčí brazilské náměstí Largo do Pelourinho. Atraktivní historickou stavbou je kostel Sao Francisco, jehož vnitřní výzdoba je nazývána ,,symfonií zlata“. Odpoledne návrat na hotel, nocleh v Salvadoru da Bahia. Prohlídka města je včetně oběda.

12. den - PRAIA DO FORTE

Přejezd do půvabného letoviska Praia de Forte, které leží na Kokosovém pobřeží v brazilském státě Bahia. Odpoledne krátká procházka po městě. Nocleh v Přejezd do půvabného letoviska Praia de Forte, které leží na Kokosovém pobřeží v brazilském státě Bahia. Odpoledne krátká procházka po městě. Nocleh v Praia do Forte.po městě. Nocleh v Praia do Forte.

13. den - PRAIA DO FORTE

Volný den u moře. Možnost odpočinku na pláži, koupání nebo posezení nad koktejlem v některé z příjemných kaváren. Nocleh v Praia do Forte.

14. den - ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště v Salvador da Bahia, odbavení a odlet do Prahy.

15. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do PrahyZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.