Pouze v Brazílii je na poušti voda

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie
Název ubytování Pouze v Brazílii je na poušti voda
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 42 895 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely, lodge nebo pousady  ** / ***  (7 nocí)

Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny koupelnou. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramJericocoara - splněný prázdninový sen každého Brazilce • mekka vodních sportů • tyrkysová jezera na dunách - Lencoish Maranhenses • Národní park a delta řeky Parnaíba • koloniální klima São Luís • blažený odpočinek v magické scenérii - Lagoa Azul • pro zájemce projížďka na koni po dunách a lekce kitesurfingu • místní přelet v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem do Fortalezy (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech). Po příletu do Fortalezy pasová kontrola. Následně transfer do hotelu, přenocování.

Den 2
Po snídani krátká prohlídka Fortalezy. Následně transfer džípy do Jericoacoara, okouzlujícího městečka, které se nachází uprostřed rozlehlého národního parku, který je splněným prázdninovým snem nejen každého Brazilce. Je to místo s jedinečnou atmosférou, kde večer mobilní obchodníci rozsvěcují lampy na svých stáncích a prodávají slavný koktejl caipirinha. Je to místo, kde po výstupu na dunu můžeme vidět jeden z nejkrásnějších západů slunce na světě. Během dne můžeme vidět ty, kdo se odvážili vyzkoušet kitesurfing. Jedním z největších dobrodružství bude projížďka na koni po dunách (za příplatek); pro změnu milovníci odpočinku by se měli vydat na projížďku do Lagoa Azul, kde byly rozvěšeny houpací sítě nad hladinou jezera, a užít si blažený odpočinek. Volný čas. (Trasa cca 300 km)

Den 3
Snídaně a volný den na odpočinek. Doporučujeme zejména možnost využití koupání v průzračné tyrkysové vodě tohoto pobřeží nebo procházku po dunách. Měli byste také vědět, že Jericoceara je nazývána brazilským chrámem vodních sportů díky krásným a velkým vlnám, kde se každý den lze setkat se surfaři, kteří sjíždějí hřbety zpěněných vln. Proto pro aktivnější doporučujeme účast na lekci surfování (za poplatek cca 45 USD/os.).

Den 4
Snídaně a transfer džípy do Parnaíby. Tento den budeme mít příležitost vidět skutečné rajské scenérie této části Brazílie. Přejedeme samotným středem obrovského národního parku (o rozloze přes 8000 km2). Naše trasa povede přes písečné pláže a mořem bílých dun táhnoucích se po horizont. Uprostřed této krajiny se vynoří jedna z nejznámějších lagun, u které se zastavíme na oběd (na vlastní náklady) a budeme moci odpočívat v jedné z houpacích sítí zavěšených nad hladinou sladké vody obklopené pouštní krajinou. Pro zájemce možnost využití sjezdu na prkně po trati na písečném svahu duny přímo do laguny (za poplatek cca 8 USD/os. za 3 sjezdy). Ubytování v pousadě v Parnaíbě (druh penzionu), přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Snídaně. Následně plavba lodí podél delty řeky Parnaíba. Delta Parnaíby je považována za jednu z nejkrásnějších oblastí na světě. Jedná se o nejdelší řeku umístěnou výhradně na území Brazílie a téměř 40% zdejších ryb je endemických. Řeka se vine a rozděluje na menší kanály, které svým tvarem připomínají tvar dlaně, zatímco krajinu, která ji obklopuje, lze bez váhání nazvat velkou ekologickou svatyní. Následně vodní transfer do Barreirinhas, který bude počátkem naší cesty do brazilské Sahary. Během jízdy terénním autem budeme obdivovat bujnou vegetaci deštného pralesa, který se rozprostírá na úpatí Národního parku Lencoish Maranhenses. Ubytování v pousadě v Barreirinhas, přenocování. 

Den 6
Po snídani se vydáme na trekking uprostřed nekonečných písečných kopců a to, co se nám bude zdát, nebude Fata morgana - v samém centru pouště budeme mít příležitost ponořit se do sladkovodních lagun vyskytujících se na území celého parku. Lze také pozorovat unikátní druh ryb, který se vyskytuje v těchto zdrojích a je schopen přežít v období, kdy laguna vyschne a čeká na další období dešťů. Krásné písečné duny Lencoish Maranhenses mohou být objevovány pokaždé znovu, protože mění svůj vzhled s měnící se hladinou vody v lagunách. Odpoledne přejezd do São Luís. Ubytování v hotelu a přenocování.

Den 7
Po snídani začneme prohlídku São Luís, hlavního města státu Maranhão, které se nachází na ostrově Upaon-Açu (jedno ze tří brazilských hlavních měst ležících na ostrovech). Projdeme se starými, úzkými dlážděnými uličkami, kde pocítíme ducha kolonialismu. Protože São Luís bylo portugalskou kolonií (i když samotné město bylo založeno Francouzy), architektura připomíná typický portugalský styl malých městeček s příměsí Porta a Lisabonu. Město má svou nepopiratelnou koloniální atmosféru staré doby. V Brazílii  je město popsáno třemi různými způsoby: „město dlaždic“ (díky barevným dlaždicím azulejos, kterými je pokryta většina budov v historickém centru), „Atény Brazílie“ (díky mnoha umělcům z 19. století, kteří zde tvořili) a „brazilskou Jamajkou“, protože je městem s největším počtem fanoušků hudby reggae v Brazílii a má druhé Muzeum reggae na světě (po Jamajce). Následně transfer na letiště a přelet do Fortalezy (možnost letu s přestupem). Ubytování a přenocování v hotelu.

Den 8
Po snídani volný čas. Následně transfer na letiště (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě) a zpáteční let do Polska (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech).  
Den 9
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Fortalezy (s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech), letištní taxy, přelet ze São Luís do Fortalezy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže): 7 nocí, stravování dle programu: snídaně, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 150 USD/os. (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče, pobytové taxy v Jericoacoara).

Název zájezdu v polském jazyce: Tylko w Brazylii jest woda na pustyni
Kód zájezdu: FLS


Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.VízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny v rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.