Rio de Janeiro, Costa Verde a vodopády Iguacu

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie, Jižní Amerika, Brazílie
Ubytování Hotely Rio a Iguacu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

RIO DE JANEIRO • CUKROVÁ HOMOLE • CORCOVADO • VODOPÁDY IGUAÇÚ • POBŘEŽÍ COSTA VERDEZÁJEZD S ČESKÝM PRŮVODCEMZájezdy do Brazílie jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností a je možno je zajistit i v jakémkoliv jiném termínu dle individuálních požadavku a volných letenek. Odlety jsou z Prahy, v případe zájmu je možno zajistit odlety z Vídně.V případe individuálního zájezdu jsou průvodcovské služby zajištěny místními průvodci (necestuje český průvodce). V Rio de Janeiru jsou to česky mluvící průvodci, u vodopádů anglicky, německy nebo jiným světovým jazykem mluvící. Uvedená cena zájezdu platí pro účast minimálně 2 osob.

1. den:

Odlet z Prahy/Vídně s jedním přestupem v Evropě do Brazílie.

2. den

Přílet do Rio de Janeira. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Volno vhodné ke koupání na pláži či seznámení se čtvrtí Copacabana. Individuálně možnost návštěvy výrobny šperků z brazilských drahokamů.

3. den:

Po snídani odjezd na výlet na Cukrovou homoli – od krásné pláže Vermelha ve čtvrti Urca vyjedete lanovkou k mezistanici pod vrcholem, odkud se nabízí krásné výhledy nejen na město, ale i na vrchol homole. Po krátké zastávce pokračujete další částí lanovky na samotný vrchol s ještě úžasnějšími výhledy známými z pohlednic a fotografií z Ria. Fakultativně možnost letu nad Riem helikoptérou (cca 100–150 USD). Po návratu zpět pokračujete do centra města, kde můžete obdivovat starou i moderní architekturu, které se všude prolínají – olympijský bulvár u přístavu, historické centrum, katedrála, akvadukt Lapa, schody Selarona, Sambodrom. Fakultativně možnost návštěvy stadionu Maracana. Odpoledne návrat do hotelu, volno, koupání.

4. den:

Po snídani polodenní výlet na Corcovado se známou sochou Krista – z jedné z nejstarších čtvrtí Ria, Cosme Velho vyjedete pozemní lanovkou pralesem, který obklopuje celé okolí Ria. Od monumentální sochy Krista se otvírají nádherné pohledy na všechny strany Ria i na jedinečné panorama hor obklopujících Rio a ostrůvků rozesetých v oceánu. Po návratu zpět z vrcholu si prohlédnete nejznámější pláže: Ipanema, Leblon a Copacabana. Odpoledne volno, koupání, individuálně možnost návštěvy botanické zahrady založené již v 19. stol. prvním císařem Pedrem I.

5. den:

Dopoledne volno, okolo poledne transfer na letiště, odlet do Foz do Iguaçú. Transfer do hotelu, ubytování.

6. den:

Prohlídka vodopádů Iguacu z brazilské strany. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m v tzv. Ďáblově chřtánu. Majestátné hřmící vodopády, působivá vodní mlha protkaná nesčetnými duhami a kouzelná scenérie okolní přírody, to jsou vodopády Iguacu, nejrozsáhlejší vodopády na světě. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy zdejšího Ptačího parku s voliérami s množstvím papoušků, tukanů a dalších ptáků z Brazílie i dalších zemí (cca 15 USD).

7. den:

Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Přejezd do Argentiny a procházka pralesem v Národním parku Iguacu. Přijdete ke spodní části vodopádu Salto Floriano, výtah Vás vyveze k vyhlídce na vodopády a po visutých lávkách se projdete až k Ďáblovu jícnu. Fakultativně možnost programu Gran Aventura Tour – nejprve pojedete pralesem, kde uvidíte ptáky, divoká zvířata a exotickou vegetaci. Starou indiánskou stezkou se dostanete k břehu řeky, odkud se vydáte speciálně postavenou lodí proti proudu řeky Paraná co nejblíže k hřmícím vodopádům Iguacu (cca 60 USD/os.). Odpoledne návrat do hotelu, nocleh.

8. den:

Ráno transfer na letiště ve Foz do Iguacu, odlet do Ria, po příletu transfer asi 150 km jižně od Ria na pobřeží Costa Verde. Ubytování v okolí letoviska Angra dos Reis s krásným pobřežím, panenskou přírodou a výhledy na moře s množstvím ostrovů.

9. den:

Pobyt na pobřeží Costa Verde, odpočinek, koupání, fakultativně polodenní výlet lodí do oblasti tropických ostrovů s krásným koupáním, zastávkou a procházkou na některém z ostrovů (cca 40 USD).

10. den:

Po snídani poslední koupání a před polednem transfer na letiště do Ria a odlet do Evropy.

11. den:

Ráno přílet do Evropy, přestup a odpoledne přílet do Prahy/Vídně.

Doprava

Doprava do Brazílie a zpět je zajištěna leteckou společností KLM/Air FrancePředpokládaný letový řád:Praha - Amsterdam 06:00 - 07:40, Amsterdam - Rio 10:40 - 19:35Rio - Iguacu 14:30 - 16:40, Iguacu - Rio 09:15 - 11:10Rio - Paříž 16:30 - 07:35, Příž - Praha 12:50 - 14:30Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.V ceně zájezdu je odbavení zavazadla do 20 kg

Příplatky

jednolůžkový pokoj: 9.700 KčPředpokládaná částka na vstupy a spropitné 100 USDTip z okolí
Vánoce v létě a sdílené pivo aneb Co jste o Brazílii možná nevěděli Brazílie, to nejsou jen vyhřáté pláže, velkolepý karneval a socha Krista v Riu. V hispánském sevření jediná portugalsky mluvící země nabízí kulturní, přírodní i gastronomickou džungli, která vás nejdříve překvapí a hned poté okouzlí.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.