rio není všechno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie
Název ubytování rio není všechno!
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 38 936 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely, lodge nebo pousady   ** / ***  (7 nocí)

Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny koupelnou. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramFortaleza • oranžové labyrinty kaňonu Morro Branco • nádherné bílé pláže regionu Ceará • šílenství v dunách - projížďka vozidly typu buggy • Rio de Janeiro - město Boha • Cukrová homole • Santa Teresa - čtvrť umělecké bohémy • socha Krista na kopci Corcovado • slavné schody Escadaria Selaron • pláže, pláže - Copacabana, Ipanema • místní přelety v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem do Fortalezy (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech). Po příletu do Fortalezy pasová kontrola. Následně transfer do hotelu, přenocování.

Den 2
Po snídani se vydáme na vzrušující výlet do Morro Branco - labyrintu červených a bílých útesů, které nabízejí úžasné pozadí nádhernému pobřeží regionu Ceará. Morro Branco je známé po celém světě díky rukodělným výrobkům z písku a je známým a oblíbeným pozadím brazilské televizní a filmové produkce. Nachází se mezi písečnými dunami, útesy a jezery se sladkou vodou. Tato oblast je známá především svými velkolepými barevnými dunami, které uvidíme během procházky a projížďky vozidly typu buggy. Po procházce čas na odpočinek a oběd (na vlastní náklady). Následně návrat do Fortalezy a krátká prohlídka města. Během výletu uvidíme mimo jiné: Staré město, tradiční čtvrť města - Aldeota, Centro Dragão do Mar (Kulturní a umělecké centrum) a katedrálu. Prohlídku zakončíme procházkou po Starém náměstí, kde lze obdivovat a nakupovat rukodělné výrobky tradiční pro region Ceará. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 180 km)
 
Den 3
Po snídani transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira. Prohlídka města kontrastů, které je po desetiletí jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Brazílii. Rio je druhým největším městem Brazílie a třetí největší metropolí v celé Jižní Americe. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Následně se vydáme k Sambodromu - právě zde se každým rokem konají barevné průvody tanečníků samby, kteří předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa (Sambodrom je v období koncertů a karnevalu uzavřen, lze jej vidět pouze z oken autobusu). Poté přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Během oběda budeme mít možnost ochutnat slavné brazilské hovězí maso v Churrascarii a seznámit se se způsobem servírování tzv. Rodízio de carne (oběd za poplatek). Ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 50 km)  

Den 4
Po snídani přejedeme džípy do Santa Teresy - čtvrti umělců, ve které se zastavil čas. Čtvrť má neobvyklé klima díky atmosféře, krásným panoramatickým výhledům na město a zátoku Guanabara, stejně jako slavné tramvaji z 19. století zvaná Bondinho. Budeme obdivovat úžasné schodiště Escadaria Selaron vyrobené jako celek z mozaikové dlažby z celého světa. Následně přejezd do botanické zahrady (Jardim Botanico), která byla založena v roce 1808 na žádost krále Jana VI. v areálu bývalé továrny na střelný prach. Zahrada je slavná díky aleji lemované 134 královskými palmami. Na ploše 140 ha se nachází cca 6 tisíc druhů rostlin ze subtropických a tropických oblastí a největší dojem vyvolává až 900 druhů palem. Od roku 1992 je tato zahrada biosférickou rezervací UNESCO. Můžeme zde také vidět největší strom Amazonie sumauma a pau-brasil, kterému za svůj název vděčí Brazílie. Během celého výletu cestujeme džípy. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Po snídani se vydáme na relaxační a exotický výlet na Tropické ostrovy. Po dvouhodinové cestě z Rio de Janeira dojedeme do přístavu škunerů se vydáme na relaxační plavbu. Během plavby budeme obdivovat brazilský ráj: divoké pláže, slunce, vodu a hudbu. Navštívíme několik malých, půvabných ostrovů - budeme zastavovat na koupání a opalování. Během výletu oběd. Návrat do hotelu, přenocování.

Den 6
Snídaně. Volný den na opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeir - doporučujeme obzvláště slavnou 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Na obou plážích je rušno - najdeme zde luxusní hotely, restaurace s kuchyní z celého světa i obyčejné prodejce nabízející místní menu a suvenýry. Během pobytu budeme moci pochopit, proč Brazilci milují Rio, rádi tráví čas na pláži a tančí přímo na ulici. Pro zájemce odpolední výlet, během kterého si budeme moci prohlédnout přípravu na karneval jedné ze škol samby (60 USD/os.; účast na výletě závisí na fázi přípravy škol samby, je třeba potvrdit přímo na místě u průvodce, zda se výlet v daném termínu koná). Přenocování.
 
Den 7
Po snídani transfer na letiště a přelet do Fortalezy (možnost letu s přestupem). Ubytování v hotelu. Tento den pro zájemce fakultativní výlety (nabídka je k dispozici u průvodce zájezdu). Přenocování.
 
Den 8
Po snídani volný čas. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě).  

Den 9
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech).

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Fortalezy (s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech), vnitřní přelet Fortaleza - Rio de Janeiro - Fortaleza, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže): 7 nocí, stravování dle programu: snídaně, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 170 USD/os. (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Rio to nie wszystko!
Kód zájezdu: FRIVízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie. 

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.