zelená mapa Brazílie - Amazonie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie
Název ubytování zelená mapa Brazílie - Amazonie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 43 950 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely, lodge nebo pousady   ** / ***  (7 nocí)

Stravování zahrnuto v ceně zájezdu: snídaně + v Manaus navíc 2 obědy a 3 večeře.

Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny koupelnou. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

ProgramOd bílého písku po krvavě červený - kaňony Morro Branco • zhluboka se nadechněte - pobyt v Amazonii • Theatro Amazonas a Manaus • Encontro das Águas - setkání řek • džungle, lenochodi, barevní papoušci, delfíni • obří listy ,,Viktorie královské,, • pobyt na jedné z nejkrásnějších pláží v Brazílii • fakultativní aktivity na dunách - projížďka vozidly typu buggy a oblíbený sandboarding • místní přelety v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem do Fortalezy (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech). Po příletu do Fortalezy pasová kontrola. Následně transfer do hotelu, přenocování.

Den 2
Po snídani se vydáme na krátkou prohlídku Fortalezy. Hlavní město státu Ceará, ležící v severovýchodní Brazílii, bylo založeno Portugalci v roce 1603 jako Nova Lisboa (Nový Lisabon). Fortaleza se stala pátým největším městem v Brazílii a dvanáctým nejbohatším městem v zemi. Centrum města je známé svými krásnými historickými budovami. Všechny domy byly zrekonstruovány a nyní se v nich nachází mnoho rušných restaurací, obchodů a barů. Jedna z nejkrásnějších budov města se nachází v centru - Metropolitní katedrála sv. Josefa, postavená v roce 1978. Navštívíme také Staré město, tradiční čtvrť města - Aldeota a Centro Dragão do Mar (Kulturní a umělecké centrum). Poté navštívíme Staré náměstí, kde lze obdivovat a nakupovat rukodělné výrobky tradiční pro region Ceará. Po nakupování se vydáme k jedné z hlavních atrakcí regionu - Morro Branco, labyrintu vytvořeného z útesů různých velikostí a barev. Vejdeme do nitra těchto úžasných tropických krajin, obklopených bílými a červenými dunami. Toto místo je velmi fotogenické - útesy vytvářejí něco jako kaňon a skály se zabarvují od bílého písku až do horké červené. Morro Branco budeme prozkoumávat během procházky a projížďky vozidly typu buggy. Následně návrat do Fortalezy, přenocování. (Trasa cca 180 km)
 
Den 3
Po snídani transfer na letiště a přelet do Manaus (možnost přestupu), hlavního města Amazonie. Manaus je největším městem Amazonie a velkým přístavem pro zaoceánské lodě. Nachází se 1500 km od oceánu a je kouskem civilizace v srdci džungle s historií sahající až do konce 17. století. Své zlaté období město zažilo na konci 19. a počátku 20. století, kdy díky vývoji automobilového průmyslu vzrostla poptávka po kaučuku. Uprostřed džungle se začaly stavět paláce, majestátní rezidence, otevírat kasina a v domovech svítilo elektrické světlo dříve než v Londýně. Když byly v amazonské džungli vykradeny semena kaučukovníku a pěstování této suroviny bylo možné v jiných částech světa, rozvoj města byl zastaven. V současné době je Manaus zvaný „metropolí brazilského severu“ čtvrtým nejrozvinutějším městem Brazílie a hlavním místem, z něhož začíná prozkoumávání džungle. Projedeme hlučnými a přeplněnými nábřežními ulicemi až k budově Teatro Amazonas - amazonské opery; neoklasicistní budově dokončené v roce 1896, která jakožto reprezentativní místo dostala nádhernou výzdobu (během koncertů budeme moci obdivovat divadlo pouze zvenčí). Plavba loďkami do lodgíe. Budeme mít možnost plout řekou Rio Negro, která spolu s řekou Solimões tvoří brazilskou Amazonku - největší a nejdelší řeku světa, která patří mezi jeden ze sedmi divů světa v kategorii „příroda“. Ubytování, večeře a volný čas. Večer vyjížďka loděmi za kajmany. Ve světle reflektoru budou viditelné červené zářící body přímo na vodě - to jsou právě oči aligátorů. Návrat do lodgí. (Trasa cca 70 km)
 
Den 4
Před snídani trekking do nitra tropického lesa na vzrušující setkání se zdejšími volně žijícími živočichy. Budou nás doprovázet zvuky ptáků, hmyzu a opic. Po snídani návštěva caboclos - neboli brazilských mesticů, kteří jsou potomky místních indiánů a Evropanů, kteří žili převážně ze získávání kaučuku. Seznámíme se s procesem pěstování manioku, výroby různých druhů mouky a pikantního koření. Uvidíme také nejtradičnější způsob výroby kaučuku v Amazonii. Návrat do lodgí, oběd. Po obědě se seznámíme s jednou z nejznámějších ryb, které se vyskytují v Amazonii a jejích povodích - pirani. Zastavíme v jedné z plovoucích restaurací, kde si každý bude moci vyzkoušet své dovednosti během rybolovu těchto krvežíznivých tvorů. Návrat do lodgí, večeře a přenocování. 

Den 5
Snídaně, volný čas na odpočinek u vody. Tento den nabízíme účast ve fakultativním výletu (dostupnost na základě stavu vody) - safari s růžovými delfíny, vyskytujícími se pouze v Amazonii (za příplatek cca 160 USD/os.). Tito extrémně inteligentní a přátelští savci zde žijí zcela svobodně a rádi připlouvají k lidem. Budeme mít možnost vidět jejich krmení. Proplujeme tzv. soutokem řek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Černá řeka), jejíž tmavé vody se setkávají se světlými vodami Solimões (horní část Amazonky). Obě řeky plynou cca 20 km v jednom korytě, ale jejich vody různé barvy se se sebou nemísí. Tento neobvyklý jev  budeme moci obdivovat z paluby lodi. Navštívíme také amazonské indiány v jejich vesnici, kteří nám ukáží svoje zvyky. Během výletu (v závislosti na hladině řeky) si prohlédneme vodní rostliny nazývané rostlinami „královny Viktorie“. Kulaté plovoucí listy velikosti až 3 m mají stonky dosahují délky 7 - 8 m. Možná také uvidíme opice, které se houpou na liánách. Po obědě v plovoucí restauraci se vydáme do velkochovu největší sladkovodní ryby - arapaimy, kde budeme mít možnost vyzkoušet si své rybářské dovednosti během jejich krmení. S trochou štěstí se nám podaří spatřit lenochoda nebo anakondu. Návrat do lodgí na přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6 - 7
Po snídani návrat do Manaus. Následně transfer na letiště a přelet do Fortalezy (možnost letu s přestupem). Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Fortalezy. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: projížďku vozidlem typu buggy na pláž Cumbuco nebo horská expedice do „Atlantického lesa“ s ochutnávkou tradičního alkoholického nápoje Cachaça.

Den 8
Po snídani volný čas. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě).  

Den 9
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech).

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Fortalezy (s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech), vnitřní přelet Fortaleza - Manaus - Fortaleza, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže): 7 nocí, stravování dle programu (snídaně, v Manaus navíc 2 obědy a 3 večeře), služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 130 USD/os. (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Název zájezdu v polském jazyce: Zielona mapa Brazylii - Amazonia
Kód zájezdu: FMU 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.VízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie. 

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.