Bulharsko - přechod Rily a Pirinu na sněžnicích

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bulharsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 11 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zimní přechod nejvyšších bulharských hor se spaním na chatách

Program zájezdu

1. den

Odjezd kolem 21 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.

2. den

Příjezd do Samokova v pohoří Rila, ubytování na 2 noci a obhlídka bulharských hospůdek.

3. den

Přejezd našim autobusem 9 km do Borovce, výjezd lanovkou k chatě Jastrabec. Výstup na sněžnicích k chatě Musala a dále k jezerům Aleko a Ledenoto. Pro zájemce pokus o náročnější výstup v mačkách na nejvyšší vrchol celého Bulharska Musalu (2926 m), návrat k lanovce a sjezd do Borovce. (6 hod, ↑600 m, ↓600 m)

4.den

Zahájení dvoudenního přechodu v pohoří Rila. Autobusem nebo taxíky výjezd na parkoviště Maljovica. Lesním terénem kolem chat Vada a Lovna výstup až nad hranici lesa do oblasti Sedmi Rilských jezer, k chatě Rilská jezera, ubytování na 1 noc. (6 hod, ↑700 m, ↓300 m)

5.den

Sněžnicová túra kolem Sedmi rilských jezer s nádhernými horskými panoramaty (5 hod, ↑500m, ↓500 m). Odpoledne sjezd lanovkou a následně taxíky do vesničky Sapareva Banja, návštěva termálních lázní. Večerní přejezd do Banska v pohoří Pirin, ubytování se na 1 noc a seznámení se s vyhlášenými místními hospůdkami a mechanami.

6. den

Výjezd auty na Banderišku Poljanu nad Bansko. Zahájení třídenního přechodu pohoří Pirin na sněžnicích výstupem k chatě Vichren (1955 m). Od chaty přechod do krásného horského údolí s Banderiški jezery. Strmější výstup do sedla Todorinata Porta (2560 m) pod vrcholem Todorka. Dolů kolem jezer Vasilaški (2220 m – 2130 m) na chatu Demjanica (1900 m), ubytování na 1 noc. (8 hod, ↑1000 m, ↓650 m)

7. den

Z chaty Demjanica přechod kolem Valjavišských jezer a přes sedlo Džengalska Porta (2478 m), zimní putování bohem zapomenutým krajem na horskou chatu Bezbog (2240 m), ubytování na 1 noc. (6 hod, ↑750 m, ↓400 m)

8. den

Dopolední výstup na sněžnicích na vrchol Bezbog (2649 m) se super výhledem a dle podmínek dále na hřeben směrem k vrcholu Poležan (4 hod, ↑450 m, ↓450 m). Odpoledne sjezd lanovkou na chatu Goce Delčev. Taxíky dolů do tradičnější vsi Dobriniště. Zasloužený relax a očista v termálech. Návrat do Banska. Večerní odjezd, noční přejezd přes Srbsko a Maďarsko.

9. den

Návrat přes Bratislavu do Brna kolem poledne.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.