Poznávací zájezd Bulharsko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bulharsko, Sofie, Pirin a okolí
Ubytování Hotel Casa Karina
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 970 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Bulharsko je pokladem Balkánského poloostrova, který toho nabízí daleko víc než jen dlouhé pláže plné zlatavého písku. Jako důkaz jsme pro vás připravili poznávací zájezd, během kterého společně navštívíme nejen jeho hlavní město Sofii, ale i oblast směrem na jih od ní. Naší pozornosti neunikne jedna z nejznámějších bulharských památek Rilský klášter ani vínu zaslíbené město Melnik. V nadmořských výškách až 2 000 m n. m. se budeme pohybovat během nenáročného výšlapu v pohoří Pirin. Na jeho severním úpatí spolu pak objevíme proslulé lyžařské městečko Bansko. Bonusovým zážitkem může být i případné setkání s medvědy. Zasloužený odpočinek si užijete díky ubytování v moderním čtyřhvězdičkovém hotelu, kde na vás čekají i v ceně zahrnuté snídaně a večeře.
Základní informace
Z Prahy vyrážíme v pátek „až po práci“ –  z Prahy v 18.00 hod. a z Brna ve 20.30 hod. Všechny tři noci spíme ve stejném hotelu – díky „hvězdicovému“ stylu výletů budeme využívat stále to stejné zázemí bez stresujícího maratonu balení a vybalování Během ubytování v hotelu jsou snídaně i večeře zahrnuty v ceně zájezdu Vždy vám bude dělat společnost český průvodce se základní znalostí bulharštiny nebo bulharský průvodce se znalostí češtiny O hotelu
Casa Karina nabízí komfortní ubytování v líbezném prostředí horského střediska Bansko, kam pořádáme zájezdy již několik let. Hosty láká na možnost odpočinku v místním SPA, jehož součástí je vnitřní bazén obklopený lehátky, sauna a pára. Dále pak na snídaně i večeře podávané formou bufetu a okolí, kde „lišky dávají dobrou noc“. 
Poloha a popis
Hotel Casa Carina se nachází ve známém středisku zimních sportů Bansko v nadmořské výšce přibližně 1000 m n. m. Přednostní tohoto hotelu je hlavně jeho poloha. Nachází přibližně 300 metrů od lanovky a do centra Banska to budete mít cca 1200 metrů. Z mnoha pokojů se vám naskytnou krásné výhledy na okolní hory. Právě jeho strategická poloha z něj dělá ideálního kandidáta na podnikání takzvaných „hvězdicových výletů“. Jejich princip je jednoduchý – neměníme ubytování, ale každé ráno vyrážíme ze stejného hotelu, kam se večer opět rádi vracíme. Odpadá stres s každodenním balením, vybalováním a zdlouhavými přesuny do nových hotelů.
Pokoje
Dvoulůžkové pokoje mají rozlohu 28–32 metrů čtverečních. Nachází se zde 2 lůžka (2 samostatné postele nebo jedna manželská postel) a jedna přistýlka. Dále zde naleznete stolek s jednou nebo dvěma židlemi, lednici s mini barem, skříň, topení, LED TV. Většina pokojů má balkon s výhledem na hory nebo směrem na město. Vlastní sociální zařízení, stejně jako Wi-Fi je samozřejmostí.
Stravování
Snídaně a večeře jsou zahrnuty v ceně a jsou podávány formou bufetu. V případě, že bude v hotelu ubytováno méně jak 20 hostů, hotel si vyhrazuje právo nahradit bufetovou formu na servírované pokrmy. Poté se jedná o obědy a večeře o 3 chodech.

Popis ubytování

VybaveníPára, Recepce 24/7, Sauna, SPA centrumSportFitness centrum

Program zájezdu

1. - 6. den,

1. DEN V pátek v 18.00 hod. odjíždíme z Prahy směrem do dalších nástupních míst. Během vašeho spánku překonáme Slovensko, Maďarsko a Srbsko. 2. DEN V dopoledních hodinách dorazíme do hlavního města Bulharska – Sofie. Protáhneme se během procházky v centru města a zvenku si prohlédneme několik významných budov – parlament, sídlo prezidenta, národní divadlo Ivana Vazova a další. Více času věnujeme hlavní dominantě města, katedrále Alexandra Něvského. V případě, že nám to harmonogram dovolí, najdeme v Sofii i trochu času na individuální volno. Následně nás čeká přesun k jedné z nejvýznamnějších památek Bulharska, kterou je Rilský klášter. Historie komplexu, jehož silná atmosféra vás okamžitě pohltí, sahá až do 10. století. Po jeho prohlídce se přesuneme do známého letoviska zimních sportů, městečka Bansko. Právě zde se nachází naše útočiště na nadcházející dny. V hotelu na vás hned po ubytování čeká zasloužená večeře. 3. DEN Po bohaté snídani se společně vydáme směrem na jih, téměř až k řecké hranici. Zde, mezi „pískovcovými pyramidami“, leží vínu a jeho pěstování zaslíbené městečko Melnik. Absolvujeme zde prohlídku historického města a tajemných chodeb domu, kde se už po staletí víno vyrábTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.