To nejlepší z Bulharska s pobytem u moře

*** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bulharsko, Sofie, Slunečné pobřeží, Rila, Plovdiv, Velko Tarnovo
Ubytování To nejlepší z Bulharska s pobytem u moře (Hotel)
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Spojte poznávání Bulharska s koupáním v moři. Navštívíte jedinečnou Sofii, která vás učaruje svojí atmosférou, uhrane vás mohutný klášterní komplex v horách, poznáte tradiční balkánskou kulturu a projdete si i další zajímavá města.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v ranních hodinách.

2. den, Sofie

Přijedete do Sofie. Nejprve si dáte oběd a půjdete se ubytovat. Později odpoledne se vypravíte na prohlídku města. Sofie je kosmopolitní město, kde se mísí několik kultur a náboženství. Uvidíte mešitu Banja Baši, ale i židovskou synagogu a křesťanské kostely. Zaujme vás Katedrála Alexandra Něvského, která je podle mnohých tím nejkrásnějším chrámem v celé Sofii. Na náměstí Largo se tyčí socha patronky města, ale i majestátní vládní budovy. Navštívíte Národní muzeum historie ve čtvrti Bojana, ve kterém je k vidění téměř 700 000 exponátů. Na večeři si můžete zajít do místní restaurace, kde vás při večeři pobaví folklorní program. Večer odjezd na hotel.

3. den, Rilský klášter, Plovdiv

Pojedete do Rilského kláštera, rozprostírajícího se na ploše 8800 m². Klášter leží v pohoří Rila a není to pouze klášter, ale celý komplex. Stěny kláštera zdobí malované fresky a je dokonce zapsaný na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Přes města Dupnica a Ihtimanu se dostanete do Plovdivu, jednoho z nejstarších bulharských měst. Prohlédnete si jeho starou část s náměstím Džumaja a palácem Argira Kujumdžiev Oglu. Uvidíte také archeologický komplex Nebet Tebe. Po zbytek dne budete mít osobní volno. Večer odjezd na hotel.

4. den, Veliko Tarnovo, Tsarevets

Navštívíte Architektonicko etnografické muzeum Etar, kde poznáte tradiční balkánskou architekturu a řemesla. Odjedete do města Veliko Tarnovo, ve kterém spatříte ruiny carského paláce obehnaného hradbami a pevnost Tsarevets stojící na stejnojmenném kopci. Večer odjezd na hotel.

5. den, Slunečné pobřeží

Ráno odjedete na Sluneční pobřeží, ubytujete se a po celý zbytek dne budete mít volný program.

6. - 9. den, Koupání v moři, fakultativní výlety

Po čtyři dny budete mít individuální volno. Můžete ho využít k pobytu na pláži nebo vyrazit na některý z našich fakultativních výletů. Devátý den je plánovaný odjezd do ČR v odpoledních/večerních hodinách.

10. den, Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.