Černá Hora s návštěvou kaňonu Tara a NP Durmitor + Albánie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Černá Hora, Budvanská riviéra, Bečiči
Typ ubytování Pension
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 13 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Černá hora, malá svou rozlohou, patří rozmanitostí svého území zcela jistě mezi nejzajímavější země Evropy. Horké pláže přímořských oblastí na jihu střídají zalesněné kopce a strmé skalní svahy na severu. Nechybí zde hluboké kaňony, rokliny, zurčící potůčky ani horská jezera. Do takto uspořádané krajiny jsou velice citlivě zasazeny venkovské kostely, kláštery a jiná černohorská architektura.

Popis dopravy:
z Prahy, Příbrami, Písku, Českých Budějovic

Popis stravování

Stravování je zajištěno při ubytování u moře formou polopenze. Stravování je v Budvě (u moře) zajištěno cca 700 metrů od ubytování. Snídaně i večeře jsou servírované formou jednotného menu. Nápoje nejsou v ceně večeří, každý účastník si je hradí na místě sám.

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno 1x je nocleh v oblasti Durmitoru v apartmánech, v každém apartmánu jsou 2-3 pokoje pro 2-3 os., příslušenství. 7x je ubytování v hotelu nebo penzionu v 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím v Budvě. Vzdálenost k pláži cca 350 m. 1/1 pokoje jsou ve velmi omezeném počtu, pouze na vyžádání v naší CK, přípl. 2 000 Kč.
CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit letovisko za jiné letovisko v dané rekreační oblasti.

Program zájezdu

1. den

(čt): Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den

(pá): Příjezd do NP DURMITOR (UNESCO) – vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného ČERNÉHO JEZERA, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny, ze kterého jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako „na dlani“. Nocleh.

3. den

(so): Vnitrozemím Černé Hory až na pobřeží. Průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd KAŇONEM ŘEKY TARA, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Krátká túra v NP BIOGRADSKÁ GORA kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Návštěva kláštera MORAČA, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země.

4. den

(ne): Pobyt u moře.

5. den

(po): Brzy ráno odjezd do NP LOVČEN, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti - NJEGOŠOVU MAUZOLEU, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města CETINJE (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině.

6. den

(út): Výlet do BOKY KOTORSKÉ, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města KOTOR - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka BUDVA - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Koupání na pláži v BEČIČI, která získala „modrou vlajku“.

7. den

(st): SKADARSKÉ JEZERO - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře. Návštěva „města duchů“ STARÝ BAR.

8. den

(čt): Výlet do „zapomenuté“ země Evropy ALBÁNIE. Návštěva města SHKODRA.

9. den

(pá): Pobyt u moře.

10. den

(so): DUBROVNÍK (UNESCO) – kouzelné, středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakult. možnost výletu lodí na ostrov LOKRUM. Večer odjezd do ČR.

11. den

(ne): Návrat do Čech v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.