Černá Hora s výletem do Albánie a Dubrovníku

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Černá Hora, Evropa, Černá Hora
Název ubytování Černá Hora
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

ČANJ • BUDVA • NP SKADARSKÉ JEZERO • CETINJE • NP LOVČEN • BOKA KOTORSKÁ (UNESCO) • KOTOR (UNESCO) • BAR • VELKÁ PLAŽA • ULCINJ • SKADAR • DUBROVNÍK

1. den:

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách (další nástupní místa viz str. 5, trasy 2, 3A, 3B, 4, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Blansko 200 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Boskovice 300 Kč, Praha 400 Kč).

2. den

Dopoledne přijedeme do Černé hory na ubytování v letovisku Čanj nacházející se v mořské zátoce s pláží Biserna Obala, kterou pokrývá písek připomínající perleť. Díky slunečnímu svitu 265 dní v roce se jí také říká „sluneční pobřeží Jadranu“. Najdeme zde promenádu s restauracemi a kavárnami, v těsném sousedství také překrásnou Královninu pláž přístupnou pouze z moře. Čeká nás také prohlídka noční Budvy, jedné z nejnavštěvovanějších letovisek v Černé Hoře s bohatou historií, o které se zmiňoval již Sofoklés. Spatříme spoustu památek, např. opevněnou citadelu a při procházce po hradbách se nám otevře jedinečný výhled na město, moře a ostrov Sveti Nikola.

3. den:

Po snídani se vydáme na výlet do národního parku Skadarské jezero, jehož hlavní část tvoří Skadarské jezero, největší krasové sladkovodní jezero Balkánu. Okouzlí nás místní příroda a pochutnáme si i na gurmánských výtvorechzdejších lidí. Ve vesničce Virpazar nás čeká plavba po jezeře, oběd (ryba z jezera) a koupání v jezeře. Nachází se zde takénejvětší ptačí rezervace v Evropě, kde hnízdní až 270 druhů ptáků. Odpoledne návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani odjedeme do Cetinje, města, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory. Spatříme Cetinjský klášter, paláce a muzea. Dále budeme pokračovat pohořím NP Lovčen na vrchol, do mauzolea vladyky Njegoše, odkud budeme mít celou Černou Horu jako na dlani. Ve vesničce Njeguši ochutnáme vynikající místní produkty, vyrábí se zde zejména pršuty a sýry. Návrat na ubytování.

5. den:

Ráno podnikneme výlet do Risansko – kotorského zálivu, jednoho z nejkrásnějších zálivů na světě podobající se skandinávským fjordům – Boka Kotorská (UNESCO), také jeden z nejlepších přírodních přístavů světa. Lodí doplujeme až do samotného města námořníků, starobylého Kotoru (UNESCO) s přístavem. Staré město je chráněno 2–16 m silnými středověkými hradbami, které šplhají k pevnosti Sveti Ivan ležící ve výšce 260 m. Je tvořeno středověkou urbanistickou sítí úzkých uliček a náměstí, s nádhernými kostely i paláci nejrůznějších slohů. Návrat na ubytování.

6. den:

Na jihu Černé Hory se nachází největší přístav na Balkánském pobřeží Jaderského moře – město Bar, které chrání pohoří Rumija. Při prohlídce Starého Baru uvidíme románský kostel sv. Jiří z 12. století, biskupský palác a zbytky opevnění s pevnostmi. Po odpálení města střelným prachem Turky opouštějící zemi v roce 1878 je Starý Bar nazýván „městem duchů“. V blízkosti města uvidíme nejstarší olivovník na světě, starý více než 2 400 let. Poté přejedeme k hraniční řece Bojáně, kde se mísí sladkovodní voda se slanou a čeká nás oběd na řece. Následně se přesuneme k Velké pláži a pirátskému městu Ulcinj s nesčetnými zátokami a útesy a také nejkrásnější pláží Středomoří – desetikilometrová Velika Plaža. Pro mimořádný obsah minerálů se doporučuje zejména revmatikům a osobám s kloubovým onemocněním. Po relaxaci na pláži se ve večerních hodinách vrátíme na ubytování.

7. den:

Dnes nás čeká výlet do severozápadní Albánie, kde velkou část tvoří tzv. Albánské Alpy neboli pohoří Prokletije. Zavítáme do města Skadar, které nabízí příjemné centrum s obchůdky a restauracemi – hlavní delikatesou je kapr ze Skadarského jezera. Dominantou města je pevnost Rozafa, svou rozlohou největší pevnost na Balkáně. Tyčí se na 130 m vysokém kopci nad městem a shlíží na soutok řek Buna, Drin a Kir. Z pevnosti se dnes už dochovaly jen rozsáhlé zříceniny, z nichž se nám ale naskytne krásný výhled na Skadarské jezero a za dobrého počasí dohlédneme až k Jadranu. V odpoledních hodinách se vrátíme na ubytování.

8. den:

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.

9. den:

Po snídani odjedeme do romantického Dubrovníku (UNESCO), považovaného za jedno z nejkrásnějších měst Jadranu, které je věhlasné díky zhruba dvěma kilometrům hradeb, po kterých je možné se projít, ale také díky přístavu, jenž byl již ve středověku centrem námořního obchodu. Najdeme zde také celou řadu kostelů, katedrál, klášterů a nejrůznější sídel. Za zmínku stojí krásná Dubrovnická katedrála. Pro zájemce možnost lodního výletu kolem ostrova Lokrum. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

10. den:

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 490 Kč (na vyžádání)Předpokládaná částka na vstupy cca 150 € a 250 HRK + služby místního průvodce v Dubrovníku (cca 120 HRK).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.