Beskydy a Javorníky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 8 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd, Javorníků a Vsetínských vrchů

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách sraz v Trojanovicích. Sedačkovou lanovkou na Pustevny (1018 m) s dřevěnými stavbami Libušínem a Maměnkou postavené dle návrhu Dušana Jurkoviče. Kolem sochy pohanského boha slunce, hojnosti a úrody Radegasta pozvolné stoupání až na bájnou a mýty opředenou horu Radhošť (1129 m) s kaplí svatého Cyrila a Metoděje. Možnost jedinečné atrakce Stezky Valaška s jedinou prosklenou vyhlídkou bez ocelového zábradlí v Evropě s variantou prodloužení trasy přes vrchol Tanečnice (1084 m). Sestup do Trojanovic (5 hod, ↑300 m, ↓700 m). Možná také varianta sjezdu lanovkou či koloběžkou z Pusteven do Trojanovic (↓400 m). Přejezd na ubytování.

2. den

Vrchol programu: Přímo z ubytování nejprve podél říčky Poledňana do Masarykova údolí, odtud zahájení výstupu na nejvyšší bod - královnu Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu (1323 m) s jedinečným panoramatickým 360° výhledem. Za dobré viditelnosti lze spatřit cíp Vysokých Tater a další významná slovenská pohoří. (9 hod, ↑1050 m, ↓1050 m)

3. den

Trasa pro opravdové labužníky: Po překrásném panoramatickém hřebeni Gruň s poeticky vyhlížejícím dřevěným kostelíkem Panny Marie a idylicky posazenou nejstarší chatou Beskyd - Švarnou Hankou na Bílý Kříž (896 m) s výhledem na Malou Fatru a následně po česko–slovenském pohraničí k vyhlídce u Vlčích skal s nádherným výhledem na Lysou horu. Dále údolím říčky Černé Ostravice a návrat na hřeben Gruně ke Švarné Hance. (8 hod, ↑600 m, ↓600 m)

4. den

Z obce Ostravice výstup na druhou nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, přezdívanou také jako beskydská K2 – Smrk (1276 m). Po úpatí Malého Smrku (1174 m) sestup na Krkavčí stezku a na dohled největší přehradní nádrže Beskyd – Šance. Přejezd na ubytování ve Velkých Karlovicích (7 hod, ↑900 m, ↓900 m)

5. den

Místní dopravou do sedla Soláň-Čarták. Přes Soláň, nedaleko místní Zvonice možnost zhlédnutí Galerie v přírodě - umělecká řezbářská díla v podobě dřevěných soch, krásnou hřebenovkou na Kotlovou (869 m) a nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů Vysokou (1024 m). Od pramene Rožnovské Bečvy sestup k Súkenické rozhledně (953 m) a kolem pramene Vsetínské Bečvy sestup do Makovského průsmyku (800 m). Návrat do Velkých Karlovic. (8 hod, ↑650 m, ↓800 m)

6. den

Autobusem do Podťaté – Světlá podél říčky Lemešné do stejnojmenného sedla a po výhledově vděčné NS Javorníky na nejvyšší vrchol s příznačným názvem Velký Javorník (1071 m). Odtud kolem rozhledny Stratenec do sedla Bukovina (985 m) a sedla Příschlop (850m), následně přes Javorníček (860 m) s rozlehlými loukami do údolí Pluskovec s možností zhlédnutí jedinečného díla valašských řezbářů v podobě Kaple svatého Huberta a galerie soch. Pěšky zpět na ubytování. (8 hod, ↑550 m, ↓650 m)

7. den

Místní dopravou na Vranču a následným stoupáním na vrchol Kohútka (913 m) na hlavním hřebeni Javorníků. Po NS Javorníky a přes Stolečný vrch (962 m) do Frňovského sedla (930 m). Odtud klesání k přehradní nádrži Karolinka nedaleko stejnojmenné obce. Možnost osvěžení ve Valašském Balatonu v obci Nový Hrozenkov. Zpět do Velkých Karlovic autobusem. (6 hod, ↑450 m, ↓600 m)

8. den

Autem do okresního města Vsetín, odtud pozvolným stoupáním po nádherném travnatém hřebeni se silným nádechem valašského venkova a shlukem dřevěnic až pod vrchol Ochmelov (734 m) a dál přes četné louky klesat do obce Hovězí. Návrat do Vsetína vlakem.(6 hod, ↑450 m, ↓450 m)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.